• Sukces w Turnieju Wiedzy Pożarniczej

• W dniu 05.05.2023 r. uczeń klasy 4b - Kacper Zwolski zajął II miejsce w gminnym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w kategorii kl. 1-5 i zakwalifikował się do etapu powiatowego. Kacpra przygotował pan Stanisław Tabasz. Gratulujemy!

• Dzień Strażaka

• Drodzy Strażacy!

Z okazji Dnia Strażaka składamy Wam serdeczne podziękowania
              za odwagę, poświęcenie i stałą gotowość do pomagania i ratowania.
              Życzymy Wam bezpiecznej służby,
              zawsze szczęśliwych powrotów z akcji
              i niech moc świętego Floriana będzie z Wami każdego dnia.

Społeczność Zespołu Szkół w Malawie

• Wycieczka klas drugich do Łańcuta

• 27 kwietnia 2023 r.  uczniowie klas 2a i 2b uczestniczyli w dwóch lekcjach muzealnych:

„Awantura w chmurach”, podczas której dowiedzieli się o podniebnych podróżach balonem Jana Potockiego. Lekcja odbyła się w oranżerii, gdzie uczniowie mieli okazję wyobrazić sobie wielkość czaszy balonu i ogromną wielkość kosza oraz ilość zużytego materiału. Podczas warsztatów plastycznych każdy z nich wykonał również kolorowy balon z papieru.

„Fruś i Adalo, czyli zabawy wesołej kompanii”, pod kierunkiem Pani przewodniczki drugoklasiści poznali dzieci, które kiedyś mieszkały w łańcuckim Zamku, dowiedzieli się o ich grach, zabawach i psotach.

Wycieczka była bardzo udana. Sprzyjała nam pogoda i dobre humory. Ostatnim punktem wyjazdu była wizyta w restauracji Vis a Vis.

• Lekturowe leporello

• Leporello to bardzo efektowna metoda pracy z lekturą. Jest to książeczka składająca się jak harmonijka. Ta harmonijkowa budowa sugeruje nam następstwo zdarzeń, a otwieranie poszczególnych stron i zarazem zamykanie innych to jak odkrywanie tajemnic! Uczniowie klasy 2a pod kierunkiem p. Beaty Głowiak wykorzystali fantastyczne właściwości leporello do pracy z lekturą pt. „Kapelusz Pani Wrony”. Wypełniali kolejne strony książeczki najróżniejszymi treściami związanymi z omawianym utworem. Podczas pracy uczniom towarzyszyła dobra zabawa oraz radość tworzenia.

• Sukces w Wojewódzkim Konkursie „Podkarpacka Tęcza”

• Wyróżnienie dla Blanki Szmuc uczennicy klasy 8a w XXIII edycji Wojewódzkiego Konkursu „Podkarpacka Tęcza” pod hasłem „Bajkowe Podkarpacie” w kategorii fotograficznej. Opiekunem artystycznym jest pani Monika Krasny. Gratulujemy!

• Akademia z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• W dniu 28 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ustawa Rządowa regulowała ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie. Od tego doniosłego wydarzenia upłynęły 232 lata.

Uroczystość otworzyło wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”. Występy obejmowały także recytację wierszy i śpiew piosenek patriotycznych. Wszystkim uczniom i nauczycielom naszej szkoły udzielił się ten wyjątkowy patetyczny nastrój, pełen refleksji, ale i wdzięczności naszym przodkom za nieśmiertelno dzieło Konstytucji 3 Maja, z której dorobku nasze państwo czerpie do dzisiaj.

Akademię przygotowały klasy: 5a, 7a, 8a, 8b pod kierunkiem pań: Agnieszki Wąs i Beaty Makuch-Olech. Oprawę muzyczną przygotował zespół artystyczny pod kierunkiem pani Justyny Stachury.