• Konkurs Bożonarodzeniowy 2023 rozstrzygnięty

• Święta tuż tuż. Widać to w wystroju naszej szkoły. Początek przedświątecznego tygodnia rozpoczęliśmy też Szkolnym Konkursem Bożonarodzeniowym dla uczniów klas 4-7.
              W kategorii „Stroik” nagrodzono prace: Gabriela Dudka (I miejsce), Alicji Koc (II miejsce) i Alana Werona (III miejsce). Najpiękniejsze bombki wykonali: Julita Bałchan (I miejsce), Nikola Szarek (II miejsce) i Kamila Dubiel (III miejsce). Autorami najciekawszych szopek są: Maksymilian Biskup (I miejsce), Eryk Piotrowski (II miejsce) i Filip Graboń (III miejsce). Najładniejsze wieńce bożonarodzeniowe wykonali: Zofia Bałchan (I miejsce), Karol Międlar (II miejsce) i Gabriel Pańczak (III miejsce).
              Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim, którzy wykonali prace świąteczne i przekazali je na kiermasz, z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację małego Frania z Kraczkowej.

• Wymiana kartek światecznych

• Uczniowie klasy 7 b razem z panią Dagmara Świrad włączyli się do akcji wymiany kartek świątecznych w języku angielskim. Uczniowie przygotowali  kartki w języku angielskim, które zostały rozesłane do 16 rożnych szkol w Polsce.  Były to szkoły podstawowe między innymi z Krakowa, Warszawy, Jarocina, Barcina, Tarnobrzega, Wieliczki, Łodzi, Wojcieszkowa a nawet z odległego Koszalina. Nasza szkoła również otrzymała od każdej ze szkół kartkę z życzeniami świątecznymi w języku angielskim. Uczniowie klasy 7b razem z wychowawcą panią Dagmarą życzą wszystkim MERRY CHRISTMAS!!!!

• Finał akcji charytatywnej "Herbatka dla Seniora"

• Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy przyłączyli się do II edycji akcji charytatywnej "Herbatka dla Seniora".Z wielką przyjemnością informujemy, że udało nam się zebrać 135 herbat, które trafią do naszych miejscowych Seniorów już w najbliższą sobotę. Dziękujemy Pani instruktor Pauli z Filii GOK w Malawie za pomoc w przeprowadzeniu akcji. Szkolnymi koordynatorkami działalności dobroczynnej były Panie: Beata Głowiak i Beata Lutecka

• Podziękowanie dla darczyńcy

• Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Uczniowie Zespołu Szkół w Malawie serdecznie dziękują Panu Pawłowi Dziurze za przekazanie przepięknej, pachnącej choinki.

• Podziękowanie dla sponsora

• Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Uczniowie Zespołu Szkół w Malawie składają serdeczne podziękowania firmie Leroy Merlin w Krasnem za okazaną życzliwość i bezinteresowne wsparcie.

• Laureaci powiatowego konkursu

• 5 grudnia 2023 r. w PODGiK w Rzeszowie odbyło się uroczyste podsumowanie powiatowego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży, którego organizatorem był Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wraz z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie. Nasi uczniowie z kl. 3a Magdalena Zapaśnik i Mikołaj Kuźniar zajęli dwa pierwsze miejsca na podium. Opiekunem artystycznym była Pani Beata Głowiak. Gratulacje!👏

• Sukces w konkursie wojewódzkim

• 8 grudnia 2023 r. w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyła się wyjątkowa uroczystość , podczas której wręczono nagrody laureatom wojewódzkiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży. Nasza wychowanka z klasy 3a Magdalena otrzymała wyróżnienie przyznane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie za pracę pt. "Przemoc psychiczna też boli". Praca powstała pod kierunkiem Pani Beaty Głowiak. Gratulacje!

• Akcja czytelnicza

• Narodowe Czytanie, które odbywa się pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej to największa w Polsce oraz poza jej granicami akcja upowszechniająca czytelnictwo i polską literaturę klasyczną. W tym roku wyznaczona została powieść „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Wybór nie był przypadkowy, bowiem w roku 2023 obchodzimy 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego, a wątek powstańczy i zrywu niepodległościowego powraca we wspomnieniach bohaterów książki. Akcja ogólnopolska miała miejsce w sobotę 9 września br., ale czytać warto przez cały rok.

W naszej szkole poznawaliśmy „Nad Niemnem” 28 listopada 2023 r. Do akcji wspólnego czytania przystąpili uczniowie klas 5-8 i nauczyciele.

• Wieńce adwentowe w wykonaniu uczniów klas siódmych i ósmych

• Wieniec adwentowy to forma stroika ze świecami, który symbolizuje czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

Tradycja związana z wieńcami adwentowymi jest typowo chrześcijańska i wywodzi się z Niemiec, gdzie taka dekoracja po raz pierwszy pojawiła się już w 1839 roku. Wówczas w domu sierot prowadzonym przez pastora o nazwisku Wichern powstał pomysł, aby umilić dzieciom czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

Jak co roku nasi uczniowie z klas siódmych i ósmych przygotowali piękne wieńce adwentowe w ramach edukacji o krajach niemieckojęzycznych na lekcjach języka niemieckiego z panią Dagmarą Świrad.  Uczniowie razem z panią Dagmarą oczekują na Święta Bożego Narodzenia i życzą  wszystkim: FROHE WEIHNACHTEN!

• Sukces w ogólnopolskim konkursie z historii: Galileo

• W październiku 2023 r. czternastu uczniów naszej szkoły przystąpiło do ogólnopolskiego konkursu wiedzy z historii: MULTITEST, organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej. W tegorocznej edycji laureatami konkursu zostały: Maja Kędzior z kl. 7a i Magdalena Dubiel z kl. 7b, wyróżnienia otrzymali: Lena Kułak z kl. 5b, Mateusz Krupa z kl. 5a, Jakub Gugała z kl. 6a.  Nad przebiegiem konkursu czuwała p. Irena Brzeżawska.

Gratulacje !!!