• Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

• 21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości. To wspaniały moment do przypomnienia sobie, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Tego dnia wśród nauczycieli, uczniów królował kolor żółty – symbol radości i optymizmu.

„Tak łatwo być życzliwym. Naprawdę łatwo.” Pan Tushman

• Osiągnięcia w międzyszkolnym konkursie recytatorskim

• W piątek 17 listopada 2023 r. w SP nr 5 w Rzeszowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Poezji Patriotycznej „Polska ojczyzna nasza”. Wzięły w nim udział cztery uczennice naszej szkoły. Zuzanna Szpunar z kl. 6b za recytacją utworu „Do młodych” otrzymała III miejsce, a Julia Kołacz z kl. 4a zdobyła wyróżnienie za deklamację wiersza „Jestem Polakiem, polską mam duszę”. Obie dziewczynki wystąpiły w kategorii klas 4-6. Uczennice przygotowały panie: Izabela Łukasik i Agnieszka Wąs.

Gratulujemy laureatkom sukcesu!

• Wycieczka klasy ósmej do Markowej

• 14 listopada br. uczniowie klasy 8a byli na wycieczce w Markowej, gdzie zwiedzili Skansen Zagroda prowadzony przez Towarzystwo Przyjaciół Markowej. Skansen w zbiorach posiada zabytkowe budynki oraz narzędzia i urządzenia z okresu XIX i XX wieku. Następnie uczniowie zwiedzili Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów. Rodzina Ulmów stała się symbolem poświęcenia i heroizmu tych Polaków, którzy podczas wojny ratowali Żydów.

Wycieczkę zorganizowały panie: Justyna Stachura i Beata Makuch-Olech.

• Sukcesy uczniów w Gminnym Konkursie Plastycznym

• W środę, 15 listopada 2023 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Gminnym Konkursie na komiks inspirowany twórczością znanych pisarzy i poetów polskich – Aleksander Fredro Patron Roku 2023. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu  komiksu do wybranego utworu literackiego w formie taśmy filmowej. Z radością informujemy, że w kategorii klasy 4-6: II miejsce zajął Eryk Piotrowski z kl. 6b, wyróżnienie otrzymała Julia Litwin z kl. 6a – uczniów przygotowała p. Agnieszka Wąs. Natomiast w kategorii klasy 7-8: II miejsce zajął Mikołaj Piotrowski z kl. 7a – opiekę sprawowała p. Irena Brzeżawska. Konkurs zorganizowała biblioteka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krasnem.

Gratulujemy nagrodzonym !!!

• Sukces w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym

• W czwartek, 16 listopada 2023 r. odbyła się gala wręczenia nagród XX. Edycji Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pt. „Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa”. Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły, Alicja Koc z kl. 4b została laureatką tego konkursu, zajmując I miejsce w kategorii: klasy IV-VI. Uczennica, pod kierunkiem p. Ireny Brzeżawskiej, wykonała pracę tematyczną: „Kraskowate – egzotyczne klejnoty w polskiej faunie”. Konkurs zorganizował ZSP Nr 12 w Rzeszowie pod patronatem: Polskiego Związku Łowieckiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Gratulacje !!!

• Akademia z okazji Święta Niepodległości

• 10 listopada 2023 r. Zespól Szkół w Malawie włączył się do akcji „Szkoła do hymnu”. Cała społeczność szkolna i przedszkolana zaśpiewała hymn państwowy, a następnie miała miejsce akademia z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości. Narodowe Święto jest obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. po 123 latach zaborów.

Uczniowie klas: 4a, 4b, 5b, 6b, 7b i 8a przygotowali montaż słowno-muzyczny pod kierunkiem p. Beaty Makuch-Olech i p. Izabeli Łukasik. Oprawę muzyczną przygotowała p. Justyna Stachura wraz z uczniami z klas 4a, 4b, 5b, 6a, 6b, 7a, 7b.

• BOHATERON W NASZEJ SZKOLE

• W październiku br. uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w ogólnopolską kampanię o tematyce historycznej: Bohateron – włącz historię! Celem akcji było upamiętnienie i oddanie hołdu walczącym w Powstaniu Warszawskim bohaterom. Wśród uczniów przeprowadzone zostały lekcje z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Dodatkowo każda klasa wykonała plakaty upamiętniające powstanie, które zostały wykorzystane do stworzenia szkolnej gazetki. W wirtualnym miejscu pamięci dokonany został wpis w imieniu społeczności uczniów Zespołu Szkół z Malawy: