• Finał akcji „Na ratunek dzieciom w Rogu Afryki”

• Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka.

(ks. Mieczysław Maliński)

Od października 2022 r. do marca 2023 r. w naszej szkole organizowane  różne  przedsięwzięcia w ramach akcji „Na ratunek dzieciom w Rogu Afryki”. Pierwszą aktywnością była sprzedaż okolicznościowych kartek z okazji Dnia Życzliwości, drugą kiermasz bożonarodzeniowy, a ostatnią poczta walentynkowa. Łącznie zebrano  1300zł –  dochód ze sprzedaży świątecznych ozdób wyniósł 932zł, zaś ze sprzedaży autorskich kartek  368zł. Cała kwota została wpłacona na konto Stowarzyszenia UNICEF Polska i ma być przeznaczona na zakup żywności leczniczej dla głodujących dzieci w Afryce.

Dziękujemy całej społeczności szkolnej – uczniom i ich rodzicom oraz gronu pedagogicznemu – za zaangażowanie.

Koordynatorami akcji z ramienia szkoły były panie: Irena Brzeżawska, Agnieszka Wąs, Renata Kosińska-Krochmal, Joanna Machalska, Marta Maciejowska.

• Plan rekolekcji wielkopostnych dla klas 6, 7 i 8.

• 23 i 24 lutego 2023 r. (czwartek i piątek) uczniowie z klas: 6a, 6b, 7a, 8a, 8b mają naukę rekolekcyjną w godz. 12.30 do 13.30. Do kościoła wychodzą pod opieką wyznaczonych nauczycieli. Po skończonym nabożeństwie uczniowie wracają samodzielnie do domu.

• Legiony Polskie w czasie I wojny światowej

• 15 lutego br. uczniowie klasy 7a na lekcji historii gościli przedstawiciela IPN-u o/ Rzeszów, pana dr Jacka Magonia, który przybliżył uczniom  tematykę „Legionów Polskich w czasie I wojny światowej", polskiej formacji wojskowej wchodzącej w skład armii austro-węgierskiej, utworzonej 27 sierpnia 1914 r., z inicjatywy polskich stronnictw politycznych w Galicji.
              Koordynatorem spotkania była p. Beata Makuch-Olech

• Projekt edukacyjny - Europa mój dom

• 13 lutego 2023r. uczniowie kl. 2a odbyli wirtualną podróż do Francji. Paryż, wieża Eiffla, Luwr, croissanty, bagietki, camembert, galicyzmy, moda francuska ... To była bardzo ciekawa przygoda.

• Walentynki dla klas 4-8

• 14 lutego br. uczniowie klas 4-8 SP świętowali walentynki nie tylko wręczając sobie kartki i przesyłając życzenia, ale także poprzez taniec. Nasza sala gimnastyczna po raz kolejny zamieniła się w parkiet, na którym piruetom nie było końca! Wśród muzycznych hitów nie mogło zabraknąć radiowych nowości, ani też obowiązkowych: „chusteczki”, „belgijki” czy „macareny”. Ku zaskoczeniu organizatorów, do łask powracają utwory z lat 80. i 90., o które prosili sami podopieczni. Mamy nadzieję, że wspólne spędzenie czasu zacieśniło więzi te koleżeńskie i przyjacielskie, czemu z pewnością sprzyjała walentynkowa atmosfera. Dziękujemy Radzie Rodziców i chętnym uczniom za przyniesienie rzeczy potrzebnych do wystroju sali, Wychowawcom klas za opiekę podczas zabawy, Samorządowi Uczniowskiemu za dobór repertuaru oraz Szymonowi Gugale i Adrianowi Szopie za przygotowanie nagłośnienia.

• Tłusty czwartek po angielsku

• Dziś obchodzimy Tłusty czwartek - Fat Thursday. W sali, numer 54, pani Dagmary Świrad uczniowie klasy 6b, 7a oraz 8a i 8 mogli degustować różne rodzaje paczków. Każdy z uczniów otrzymał słodki poczęstunek aby umilić pisaną w tym dniu kartkówkę. Dodatkowo klasy ósme otrzymały materiał dodatkowy, dotyczący Fat Thursday, przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty. Radości było co niemiara. It was an amazing surprise for the students!

Watch the film for more information about Fat Thursday.   filmik

• EKOWALENTYNKI

• Rozdaliśmy 139 lizaków. Zebraliśmy około 45 kg zużytych baterii.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców za wsparcie inicjatywy o charakterze proekologicznym - ufundowanie lizaków.

Dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie. Akcję przeprowadzili uczniowie kl. 2a pod kierunkiem pani Beaty Głowiak.

• Emp@tyczna klasa - Misja nr 4

• Z ogromną radością i dumą możemy potwierdzić, że nasza szkoła słynie z pasji pomagania, dzięki zaangażowaniu tak wielkiej liczby uczniów, nauczycieli i rodziców, za co serdecznie dziękujemy. Pamiętając o małych pacjentach z oddziału dziecięcego Miejskiego i Wojewódzkiego Szpitala Nr 2 w Rzeszowie, przeprowadziliśmy akcję charytatywną pod hasłem "Mały gest może wywołać duży uśmiech na twarzy chorego dziecka". Zebraliśmy 210 różnorodnych kolorowanek, które przekażemy do ww. placówek z okazji Światowego Dnia Chorego, przypadającego na dzień 11 lutego.

Wszystkim cierpiącym życzymy wytrwałości, siły ducha oraz szybkiego powrotu do zdrowia.

Koordynatorkami akcji były panie: Beata Głowiak i Joanna Machalska.

• Zimowy Kiermasz Pyszności

• Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy, zaś w minioną niedzielę świętowaliśmy Dzień Nutelli. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przy pomocy chętnych uczniów oraz wspierających nasze działania rodziców zorganizował Zimowy Kiermasz Pyszności, podczas którego zbieraliśmy pieniądze dla Karoliny Buryło – piętnastolatki z Gaci, która walczy z nowotworem. Wspólnie osiągnęliśmy niesamowitą sumę – aż 990zł!
              Kwota już zasiliła konto Karoliny na stronie fundacji: www.siepomaga.pl/karolina-burylo

• 160. rocznica Powstania Styczniowego

• 31 stycznia 2023 r. odbyły się w Krasnem wojewódzkie obchody 160. Rocznicy Powstania Styczniowego, zorganizowane przez Instytut Pamięci Narodowej w osobie p. dyrektora Dariusza Iwaneczko, a także Gminę Krasne w osobie p. wójta Wilhelma Woźniaka. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8b: Marcin Kisała jako Chorąży Sztandaru Szkoły oraz Eliza Lew i Patrycja Ungeheuer w roli Asysty. Opiekę nad uczniami sprawowała p. Izabela Łukasik, opiekunka Samorządu Uczniowskiego.
              Więcej informacji o wydarzeniu: https://www.gminakrasne.pl/aktualnosci/160-rocznica-powstania-
              styczniowego-1863-2023,1997.html