2 maja 2023 r. (wtorek) szkoła będzie zamknięta.
4 i 5 maja br. (czwartek, piąte) będzie zorganizowana opieka świetlicowa w godz. 7.00 – 16.00 dla dzieci, których rodzice zadeklarowali taką potrzebę.
2 maja 2023 r. (wtorek) szkoła będzie zamknięta.
4 i 5 maja br. (czwartek, piąte) będzie zorganizowana opieka świetlicowa w godz. 7.00 – 16.00 dla dzieci, których rodzice zadeklarowali taką potrzebę.
W marcu br. dwunastu uczniów naszej szkoły przystąpiło do ogólnopolskiego konkursu wiedzy z historii: GALILEO, organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej. Miło jest poinformować, że laureatem konkursu został: Mateusz Krupa z kl. 4a, wyróżnienia otrzymały: Lena Kułak z kl. 4b, Magdalena Dubiel z kl. 6b i Natalia Koc z kl. 8a. Nad przebiegiem konkursu czuwała p. Irena Brzeżawska. Gratulacje !!!
Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do organizowanej przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci ogólnopolskiej inicjatywy „Pola Nadziei”. Projekt ten ma na celu szerzenie idei opieki hospicyjnej wśród dzieci i młodzieży oraz wsparcie dla organizacji, które tą opiekę zapewniają. Przygotowania do kwietniowego finału akcji trwały wieloetapowo. Jesienią uczniowie sadzili cebulki żonkili – symbolu nadziei, by wiosną je ściąć i rozdawać za symboliczny datek. Oprócz żywych, ciętych kwiatów uczniowie podczas zajęć dodatkowych przygotowali żonkile papierowe. Kwesta przeprowadzona 23 kwietnia przeprowadzona była we współpracy z parafią pw. św. Wawrzyńca w Malawie. Zebrano 7.660zł. Dziękujemy wszystkim - Darczyńcom za szczodrość, a społeczności szkolnej za zaangażowanie.
Dyrektor Zespołu Szkół w Malawie informuje, że w wyniku rekrutacji do klas pierwszych na rok szkolny 2023/2024 zostali przyjęci wszyscy kandydaci.
Prosimy o potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do klasy pierwszej poprzez pisemne oświadczenie. Dokument należy złożyć w sekretariacie szkoły do 27.04.2027 r.
Lista przyjętych jest wywieszona na tablicy informacyjnej przy wejściu do szkoły (nowa część).
23 kwietnia już od 1995 r. obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Celem święta jest promowanie czytelnictwa oraz poruszanie problematyki praw autorskich i ochrony własności intelektualnej. Z tej okazji biblioteka szkolna zachęca uczniów do wzięcia udziału w plebiscycie na ulubioną książkę dziecięco-młodzieżową.
Plebiscyt odbędzie się w bibliotece szkolnej w dniach od 24.04. do 08.05.2023 r. Każdy uczeń może oddać trzy głosy na ulubioną książkę. Zachęcamy do udziału.
19.04.2023 r. klasy: 5a i 6a odwiedziły Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce. Wyjazd zorganizowały panie: Joanna Machalska i Marta Maciejowska.
Konkurs fotograficzny "W poszukiwaniu magii Świąt Wielkanocnych" 🐣
Laureaci etapu szkolnego:
Aleksandra Bieniek kl. 4a,
Szymon Kuczma kl. 4a,
Nataniel Zarychta kl. 5a,
Emilia Bieniek kl. 8a,
Lena Jerszów kl. 8a,
Antoni Maciocha kl. 8a
Prace zostały zakwalifikowane do etapu powiatowego. Gratulujemy!
Uczniowie klas ósmych mieli możliwość przeprowadzenia doświadczeń z wykorzystaniem ławy optycznej, którą szkoła otrzymała w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie mogli obserwować, jak powstają obrazy w soczewkach. Wykorzystanie nowoczesnego sprzętu dodatkowo uatrakcyjniło lekcję i przyczyniło się do lepszego opanowania i zrozumienia omawianych treści. Lekcję poprowadziła pani Monika Krasny.
13 kwietnia 2023 r. w ramach projektu „Szkoła z Pasją” dla naszych uczniów wystąpiła Celina Małek, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w akrobatyce, a także finalistka programu „Mam Talent”. Dzięki swojej pasji i ciężkiej pracy udało się jej osiągnąć światowy poziom, co zaowocowało występami w ponad 20 krajach m.in.: w Bahrajnie, Kolumbii, Brazylii, Meksyku, Indiach czy Peru. Jej występy były częścią największych spektakli cyrkowych na świecie. Jako jedna z zaledwie kilku osób z Polski występowała z najbardziej prestiżowym cyrkiem na świecie - Cirque du Soleil. Celina Małek zaprezentowała akrobacje na szarfach. Na specjalnie zbudowanej konstrukcji pokazała niezwykle trudne, a przy tym widowiskowe ewolucje nawet sześć metrów nad ziemią.
W kolejną podróż uczniowie klasy 2a wybrali się do słonecznej Hiszpanii, gdzie poznali słynne dzieła Gaudiego oraz nauczyli się kilku hiszpańskich zwrotów. Dowiedzieli się, co to jest La Tomatina i wirtualnie uczestniczyli w tej słynnej bitwie na pomidory. Pozostając w temacie pomidorów, które zdecydowanie wolą jeść, niż je marnować, z pomocą rodziców zorganizowali pomidorową ucztę.
3 kwietnia 2023 r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Kolorowa Wielkanoc”. Pogłębiając wiedzę na temat zwyczajów i obrzędów własnego regionu, podtrzymując tradycje wielkanocne, uczniowie klas 1-3 wykonali wyjątkowe dekoracje. Ich różnorodność i pomysłowość zasługują na wielkie uznanie i brawa. Konkurs zorganizowały panie: Gabriela Pociask i Beata Głowiak. Pani Wicedyrektor Beata Chwistek wręczyła laureatom nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców. Serdecznie dziękujemy.
Tuż przed świętami uczniowie kl. 2a i 2b wzięli udział w zajęciach plastyczno-technicznych, które zostały zorganizowane w pracowni w GOKiB w Malawie. Drugoklasiści miło i twórczo spędzili czas wykonując prace tematyczne, a efekt końcowy sprawił, że wszyscy wychowankowie doświadczyli satysfakcji z wykonanej pracy. Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani instruktor Pauli za ciekawą organizację warsztatów oraz wywoływanie radości z powodu zbliżających się świąt.
2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem tego wydarzenia jest zwiększenie świadomości społecznej i wrażliwości na temat autyzmu.
W naszej szkole z tej okazji 3 kwietnia wśród nauczycieli i uczniów dominował kolor niebieski – symbolizujący autyzm
31.03.2023 r. uczniowie klasy 2a wraz z Panem Dyrektorem, wychowawczynią Panią Beatą Głowiak oraz Panem Jurkiem zasadzili sadzonki jabłoni o białych i czerwonych kwiatach, otrzymane w ramach ogólnopolskiego konkursu "Kwitnące jabłonie w szkole". Drzewka otrzymały imiona i mają swoich opiekunów.
Tak, jak Japonia jest krajem kwitnących wiśni, tak Polska jest krajem kwitnących jabłoni. Kojarzy się z pysznymi, zdrowymi jabłkami i pięknem starych malowniczych sadów obsypanych kwiatami. Sadzenie jabłoni o białych i czerwonych kwiatach obok siebie jest doskonałą promocją Polski, nie tylko z uwagi na ich piękno. Kwitnące i owocujące drzewka umilą czas, rzucą chłodny cień w gorące, słoneczne dni, dadzą wytchnienie od codziennego pośpiechu, skłonią do chwili spokojnej refleksji.
W ramach marcowej misji projektu w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny pod hasłem "Empatia wokół nas", w którym udział wzięli najmłodsi uczniowie. Empatia to między innymi zdolność do współodczuwania, umiejętność postawienia się w sytuacji innego człowieka. Empatia kształtuje osobowość i dojrzałość emocjonalną już w młodym wieku. Jej przeciwieństwem jest egocentryzm. Misje projektu mają na celu nauczenie się dostrzegania innych osób w potrzebie, także pomoc zwierzętom oraz zwrócenie uwagi na problemy naszej planety. Zachęcamy do obejrzenia nagrodzonych prac. Konkurs zorganizowała pani pedagog kl. 1-3 Beata Głowiak.
Powered by aSc EduPage