Nawigacja

 • Akcje charytatywne w Zespole Szkół w Malawie w roku szkolnym 2018/2019

  Działalność charytatywna w naszej szkole od lat stanowi ważny element wychowawczy w kształtowaniu postaw dzieci i młodzieży. Będąc przekonani o słuszności słów wielkiego pedagoga, Janusza Korczaka, że „młodość jest szlachetna”, angażujemy naszych wychowanków w różne akcje i projekty, których ideą jest pochylanie się nad słabszymi od siebie i niesienie pomocy potrzebującym.

  Akcje charytatywne

 • Kiermasz Bożonarodzeniowy

  Kiermasz Bożonarodzeniowy

  Serdecznie zapraszamy na kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów i nauczycieli świetlicy, który odbędzie się od 12 grudnia (środa) 2018 w godzinach pracy świetlicy szkolnej. Uzyskane pieniądze przeznaczone zostaną na nowe gry i materiały papiernicze.

 • Piknik naukowy w Krasnem

  W dniu 8 grudnia 2018 r. uczniowie klas 5a i 6a wraz  z wychowawczyniami: p. Joanną Machalską i Moniką Krasny uczestniczyli w Pikniku Naukowym zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Krasnem. Wolontariusze programu Projektor przeprowadzili interesujące zajęcia z kilku dziedzin nauk ścisłych, w których wzięli udział nasi uczniowie.   Zajęcia

 • Uniwersytet Młodych Odkrywców

  Dnia 7 grudnia 2018 r. uczniowie z klas 6a i 6b wzięli udział w warsztatach z robotyki na Wydziale Techniczno- Przyrodniczym Uniwersytetu Rzeszowskiego. W czasie zajęć uczyli się konstruowania robotów z klocków Lego Mindstorms, poznali też podstawy ich programowania. Nasi uczniowie podeszli do zadania z zapałem. W czasie pracy wykazali się kreatywnością i wytrwałością. Brawa dla wszystkich! Przygoda z programowaniem dopiero się zaczyna! Wyjazd zorganizowały panie: Joanna Machalska i Agata Manijak.

 • Kolędnicy - Wędrownicy Krasne 2018

  7 grudnia 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasnem odbyła się uroczystość rozdania nagród laureatom XIX Wojewódzkiego Przeglądu Dziecięcej Twórczości Plastycznej „Kolędnicy - Wędrownicy Krasne 2018”. Konkurs zorganizowany został pod patronatem Starostwa Rzeszowskiego oraz Wójta Gminy Krasne. Laureaci: Klasa 1 - wyróżnienie: Weronika Rożek, Julia Litwin, Helena Przytuła, Wiktoria Nowak, Maja Kwolczak, Maja Kaplyta, Aleksandra Lubas, Inez Gomułka (opiekun p. Beata Głowiak); Klasa 3 - II nagroda Maria Zdeb, wyróżnienie: Szymon Chlebica (opiekun p. Renata Fortuna); Klasa 7 - I nagroda Jakub Pańczak (opiekun p. Irena Brzeżawska). Naszym artystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Mikołajki

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mikołajki - 6 grudnia 2018

 • Spotkanie z siatkarkami

  W poniedziałek (3 grudnia br. ) naszą szkołę odwiedziły zdobywczynie 3.  miejsca w Orlen Lidze – siatkarki DevelopResu Rzeszów wraz z trenerem, panem Bartłomiejem Dąbrowskim oraz drużynową maskotką Rysicą. Zawodniczki w składzie: Maja Tokarska, Agata Sawicka, Kinga Hatala, Katarzyna Żabińska dzieląc się przeżyciami, jakie wiążą się z uprawianiem sportu, rozbudziły wśród uczniów ducha sportowej rywalizacji. Nie brakowało chętnych zarówno do udziału w pokazowym treningu, jak i późniejszym meczu. Przybyli goście przywieźli ze sobą prezenty: plakaty i vouchery na mecze z udziałem drużyny. Na koniec spotkania chętni mogli zrobić sobie zdjęcie ze swoimi idolkami oraz zdobyć ich autografy. Wizyta tak znamienitych gości zgromadziła tłumy na trybunach. Dziękujemy drużynie za odwiedziny i propagowanie wśród najmłodszych aktywności fizycznej.

 • Wizyta w pizzerii

  Wszyscy wiedzą jak wygląda. Prawie wszyscy znają jej smak. Nieliczni potrafią ją samodzielnie przygotować. Czy zrobić pizzę to ogromna sztuka? Odpowiedzi na to pytanie szukali uczniowie klasy 1a i 1b. Dnia 5 grudnia 2018 r. pierwszoklasiści wybrali się do pizzerii Dominium w Rzeszowie. Celem wycieczki było zapoznanie ze sposobem przyrządzania pizzy oraz uwrażliwienie dzieci na kulturalne zachowanie się w restauracji. Na początku szef kuchni przedstawił krótką historię tego popularnego włoskiego dania oraz zapoznał dzieci z przyrządami pomocnymi podczas jego przygotowywania. Uczniowie dowiedzieli się, z jakich składników składa się ciasto, z czego zrobiony jest sos, jak wygląda piec do wypiekania oraz jakie są elementy stroju pizzera. Największe wrażenie zrobił na wszystkich pokaz przygotowywania pizzy, a szczególnie kręcenie i podrzucanie ciasta. Dzieciom podobało się również to, że same mogły zdecydować, jakie składniki znajdą się na ich pizzach. Kiedy okrągłe przysmaki piekły się w gorącym piecu, wychowankowie mieli czas na przypomnienie sobie zasad właściwego zachowywania się w restauracji i kulturalnego sposobu spożywania posiłków. Następnie pierwszoklasiści przystąpili do degustacji. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że pizza była bardzo smaczna. Dziękujemy serdecznie wszystkim pracownikom Pizzerii DOMINIUM za gościnność, cierpliwość i bardzo miłą atmosferę.

 • Mikołajkowy wyjazd do kina klas: 4a, 4b

  Dnia 3 grudnia br. obie klasy 4 wybrały się do kina Helios w Rzeszowie na mikołajkowy seans filmowy. Dzieci obejrzały film pt. „Grinch” o zielonym, włochatym stworku, który po prostu nie cierpi świąt Bożego Narodzenia i zrobi wszystko, by je zepsuć. Mieszkańcy Ktosiowa, mimo codziennych problemów żyją radośnie i zgodnie, dbając o siebie nawzajem. Stanowią oni wzorzec społecznych zachowań. Po filmie uczniowie integrowali się wzajemnie przy „Happy Meal” w pobliskim McDonald’s. Wyjazd zorganizowały panie: Beata Makuch-Olech i Beata Chwistek.

 • Audycja muzyczna Yamaha

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Audycja muzyczna Yamaha.

 • Turniej wiedzy o Polsce

  W dniach 28 i 30 listopada br. w naszej szkole odbył się turniej wiedzy o naszym państwie pod hasłem „Kapitan Nauka sprawdza naszą wiedzę o Polsce”. Celem konkursu było przede wszystkim wzbudzenie poczucia patriotyzmu i tożsamości narodowej, popularyzacja wiedzy o Polsce na podstawie gry „Polska” Wydawnictwa Kapitan Nauka oraz wdrażanie do współzawodnictwa i godnej rywalizacji. Konkurs skierowany był do najmłodszych uczniów naszej szkoły. Każdą klasę reprezentowali trzej wytypowani uczniowie. Wychowankowie wykazali się dużą wiedzą i świetnie się bawili. Nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu, natomiast Tytuł Mistrza Wiedzy o Polsce otrzymali: Helena Przytuła, Dominik Linkert, Oskar Wiśniowski, Dominika Dworak i Klara Łuszczki. Organizatorkami konkursu były panie: B. Lutecka i B. Głowiak

 • Akcja Pluszowego Misia

  Dnia 4 grudnia 2018 r. wolontariusze Fundacji Mam Marzenie odwiedzili szkołę szpitalną i świetlice oddziałowe. Przekazali wszystkie materiały plastyczne zebrane podczas tegorocznej akcji Pluszowego Misia. W przygotowanych paczkach znalazły się m.in. bloki techniczne białe i kolorowe, bloki zwykłe białe i kolorowe, różnego rodzaju zeszyty, plasteliny, farby, kredki, flamastry, nożyczki, ołówki, długopisy, linijki, kleje, temperówki i wiele innych rzeczy przydatnych każdemu uczniowi. Będą one wykorzystywane podczas codziennych lekcji i zajęć z dziećmi przebywającymi na oddziałach szpitalnych. Uśmiech na twarzach nauczycieli, którzy mają czym i na czym pracować z dziećmi jest bezcenny. DZIĘKUJEMY!!!

 • Bohaterowie polskich bajek, baśni i legend

  Z okazji Święta Niepodległości wychowawczynie świetlicy przygotowały konkurs plastyczny zatytułowany  „Bohaterowie polskich bajek, baśni i legend”. Do udziału zostali zaproszeni uczniowie edukacji wczesnoszkolnej. Dzieci wykonały piękne prace w formacie A3 lub A4 przy użyciu różnych materiałów plastycznych (kredek, farb, plasteliny, włóczki, bibuły oraz tkanin). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 30.11. 2018r. Nagrody otrzymali: Zofia Bałchan, Magda Dubiel, Gabriel Domowicz, Klara Łuszczki, Gabriela Klebacha, Amelia Pilip, Iga Ferenc, Ksawery Szczepański, Kacper Czternastek, Kornelia Feliniak oraz Blanka Szmuc. Gratulujemy zwycięzcom!

 • Zbiórka dla Dzieci z Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie

  „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest. Nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi”.

  Nasza szkoła uczestniczyła w charytatywnej akcji zbierania najpotrzebniejszych rzeczy dla Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. W dniu 29 listopada 2018 r. wszystkie zebrane dary zostały dostarczone do Hospicjum. W szkole akcję  nadzorowała p. Beata Makuch-Olech.

 • Dzień Pluszowego Misia

  W listopadzie br. nasza szkoła przyłączyła się do akcji zorganizowanej przez Fundację Mam Marzenie z okazji Dnia Pluszowego Misia. Uczniowie przynosili pluszaki, gry, puzzle, artykuły papiernicze dla chorych dzieci ze szpitali w Rzeszowie. W szkole akcję koordynowała pani Beata Lutecka. Poniżej zamieszczamy omówienie akcji i podziękowanie od Fundacji „Mam Marzenie”.

  Podziękowanie

 • Wymiana pocztówkowa

  „Wędrówki z pocztówką po Polsce” to projekt społecznościowy, którego celem jest nawiązanie współpracy ze szkołami pochodzącymi z różnych regionów Polski. Wymiana pocztówkowa to nie tylko wspaniała zabawa, ale i bardzo rozwijająca akcja, do której przyłączyła się nasza szkoła. Klasa 1a poznaje korespondencyjnie swoich rówieśników z różnych zakątków Polski. Listy i kartki krążą w obie strony. W listopadzie wysłaliśmy pocztówki do szkół ze wszystkich województw. Z otrzymanych kartek, uczniowie pod kierunkiem wychowawczyni p. B. Głowiak przygotowują piękną ekspozycję. Akcja wymiany pocztówkowej trwa do końca kalendarzowego roku. Jest to bardzo ciekawa inicjatywa, ponieważ uczniowie poznają geografię Polski – zainteresowanie pocztówkami z widokami innych miejsc w Polsce jest zdecydowanie większe niż np. przeglądanie atlasu. Poza tym dzieci uczą się otwartej postawy na świat i przekonują się, że można nawiązać życzliwy kontakt nawet z obcymi osobami - być może dzięki temu będzie im o wiele łatwiej w przyszłości poznawać nowych ludzi i nawiązywać relacje. POZDRAWIAMY NASZYCH KORESPONDENCYJNYCH PRZYJACIÓŁ!!!

 • Mikołajkowy wyjazd klas piątych

  We wtorek, 27 listopada br. klasy piąte wybrały się z wizytą do Muzeum w Łańcucie. W dwóch grupach zwiedzili piękne pomieszczenia Zamku Głównego: jadalnie, salony, sypialnie, przebieralnie, korytarze. Zachwyt budziły stylowe meble, bogato zdobione ściany i podłogi, okazałe piece oraz zjawiskowe żyrandole. Uczniowie podczas pobytu w zamku uczestniczyli w lekcji muzealnej: „Symbole narodowe”, w czasie której nauczyli się m. in. odróżniać godło od herbu oraz poznali wiele wiadomości związanych z heraldyką. Na koniec nasi uczniowie miło spędzili czas w kręgielni w Kolorado, integrując się podczas gry w kręgle i jedząc smaczną pizzę. Wyjazd zorganizowali: p. Irena Brzeżawska, p. Monika Krasny i p. Stanisław Tabasz.

 • Zaproszenie do składania ofert na przewóz uczniów

  W Zespole Szkół w Malawie przyjmowane są oferty na wykonanie zamówienia: Przewóz uczniów na trasie Malawa - Góra, Malawa - Zagóra do ZS w Malawie i z powrotem.

  Informacja nt. przyjmowania ofert                                                          Formularz ofertowy

 • Mistrzostwo powiatu w koszykówce

  W ubiegły poniedziałek koszykarki z Zespołu Szkół w Malawie udowodniły, że w powiecie rzeszowskim nie mają sobie równych, zdobywając po raz drugi z rzędu mistrzostwo w ramach rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W turnieju finałowym rozgrywanym w hali ZS w Malawie uczennice miejscowej szkoły pokonały drużynę SP Głogów Małopolski wynikiem 50:20, zaś w walce o złoty medal zwyciężyły SP Trzebownisko - 39:23. Trzecie miejsce w powiatowych rozgrywkach zdobyły zawodniczki z Głogowa, które po emocjonującym meczu pokonały Gimnazjum z Błażowej 28:27. W drodze do turnieju finałowego „malawianki” pokonały zespół z Rudnej Wielkiej 60:32 i drużynę SP Trzebownisko 48:19. Trzon drużyny stanowiły uczennice oddziału mistrzostwa sportowego ZS w Malawie (klasa 8a): Natalia Gorzelnik, Izabela Jakielasz, Emilia Konieczny, Ilona Syzdek, Aleksandra Wilk, a skład uzupełniały: Amelia Działo, Paulina Socha, Katarzyna Stróż, Julia Wąs, Kamila Pilip, Daria Czarnik (wszystkie z 8b) oraz Dominika Lew (7a). Trenerami zespołu są Wiesław Syzdek i Artur Szymański.

 • Sportowe wyróżnienia

  W listopadzie br. w sali kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyło się uroczyste podsumowanie szkolnego sezonu sportowego 2017/18 powiatu rzeszowskiego. Wiele wyróżnień i szczególne miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Malawie, która zanotowała najwyższy postęp w ubiegłym sezonie, co zauważył w swej przemowie wicestarosta Marek Sitarz. Sportowcy z Malawy przebojem wdarli się do czołówki szkół w powiecie rzeszowskim, zajmując wysokie drugie miejsce w rywalizacji w Igrzyskach Dzieci. Przyczyniły się do tego sukcesy koszykarek oraz gimnastyków i gimnastyczek. Dzięki świetnej postawie naszych uczniów i reprezentantów Zespołu Szkół w Krasnem oraz szkoły w Palikówce, Gmina Krasne zajęła w rywalizacji gmin zaszczytne 3. miejsce. Nagrody za świetne rezultaty naszej szkoły i gminy odebrał dyrektor Zespołu Szkół w Malawie Jan Żyłka, zaś specjalne wyróżnienia otrzymali trenerzy ZS Malawa: Grzegorz Bielec (gimnastyka), Wiesław Syzdek i Artur Szymański (koszykówka). Nagrody za zwycięstwa w rywalizacji województwa podkarpackiego otrzymali: drużyna dziewcząt z SP w Malawie (reprezentowana na spotkaniu przez Aleksandrę Wilk) – koszykówka oraz drużyna chłopców z SP w Malawie, a także Igor Domowicz za pierwsze miejsce w województwie i Filip Siorek za uplasowanie się na trzeciej pozycji – gimnastyka.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół w Malawie
  Malawa 199 a
 • szkoła 172300315
  przedszkole 172300320

Galeria zdjęć