Nawigacja

 • Bezdomniaki proszą o gryzaki

  Z okazji Dnia Kundelka w szkole zorganizowana będzie zbiórka zabawek dla zwierząt ze schroniska, np. piłki, drapaki, gryzaki i inne akcesoria dla psów i kotów. Zbiórka odbędzie się 25 października (czwartek) w godz. 7.00-9.25. Wśród uczniów, którzy przyniosą w tym dniu zabawkę zostaną rozlosowane pluszowe maskotki.

                                                         Więcej informacji

 • Spotkanie z podróżnikiem - Tajlandia

  W piątek, 12 października 2018 r. w Zespole Szkół w Malawie odbyło się spotkanie z podróżnikiem. Tematem wirtualnej wycieczki po egzotycznych zakątkach świata była tym razem Tajlandia. Pan podróżnik przybliżał uczniom zakątki tych dzikich okolic świata oraz zapoznawał z historią i kulturą ludzi zamieszkujących omawiany teren. Nie zabrakło również ciekawych zdjęć i rekwizytów, które zaciekawiły niejednego przyszłego poszukiwacza przygód.

 • Górska wycieczka klas piątych

  W dniach 10-11 października br. odbyła się dwudniowa wycieczka uczniów klas piątych w piękne polskie góry. Celem pierwszego dnia wyjazdu były Pieniny i szczyt Trzy Korony. Gdy stanęliśmy u podnóża góry - wielu miało niewyraźne miny, w trakcie wspinaczki uśmiechy gasły - pojawiała się zadyszka i zmęczenie, kiedy jednak stanęliśmy na szczycie wszyscy zgodnie stwierdzili - warto było! Nagrodą był przecudny widok, zewsząd różnorodność jesiennych barw: beże, złoto, żółcie, czerwienie i brązy, w dole połyskująca wstęga Dunajca a wokół zarysy gór. Drugi dzień wyjazdu przeznaczony był na Zakopane. Najpierw udaliśmy się na Rusinową Polanę, gdzie wszyscy mogli podziwiać grzbiety Tatr, odwiedziliśmy też Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Tatr. Następnie wjechaliśmy kolejką na Gubałówkę, tam wygrzaliśmy się w ciepłym październikowym słońcu. Na koniec zajrzeliśmy na Krupówki – spacer i zakupy były udane. „Hej góry, nase góry. Żal wracać”. Wyjazd zorganizowała p. Monika Krasny, w opiece nad grupą pomagali p. Irena Brzeżawska i p. Stanisław Tabasz.

 • Akcja „BohaterON – włącz historię” w naszej szkole

  W dniu 8 października br. uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w ogólnopolską kampanię „BohaterON – włącz historię”. Akcja miała na celu zachowanie pamięci o Powstaniu Warszawskim, uhonorowanie jego bohaterów i nawiązanie z nimi kontaktu poprzez wysłanie kartki. Na lekcjach historii przypomniano uczniom czym było Powstanie Warszawskie, natomiast podczas lekcji wychowawczej nasi uczniowie mieli przygotować kartki pocztowe dla wybranych Powstańców pisząc pozdrowienia i słowa uznania oraz ozdabiając całość małymi rysunkami. W sumie napisano 210 kartek pocztowych, które będą przesłane do żyjących jeszcze Powstańców za pośrednictwem Fundacji Sensoria. Koordynatorkami akcji w szkole były panie: I. Brzeżawska i B. Makuch - Olech.

 • Audycja Szkoły Muzycznej YAMAHA

  W dniu 9 października 2018 roku (wtorek) w naszej szkole odbyła się pierwsza audycja muzyczna w ramach cyklu „Bawimy się muzyką …” , którą przeprowadzili nauczyciele Szkoły Muzycznej YAMAHA. Tematem spotkania były instrumenty dęte drewniane, takie jak saksofon i klarnet oraz ich odmiany. Uczniowie z klas I-VII mogli usłyszeć „na żywo” poszczególne instrumenty, a także zagrać na stroiku – najpierw solo, a później w duecie. Dowiedzieli się wielu interesujących informacji na ich temat, np. dlaczego saksofon należy właśnie do tej grupy. Niektórzy podopieczni wykazali się dużą wiedzą dotyczącą instrumentów – nawet pan prowadzący audycję był mile zaskoczony. Spotkanie zorganizowała pani Justyna Stachura.

  Z niecierpliwością czekamy na kolejne audycje, które odbędą się: 27 listopada 2018 roku, 15 stycznia, 12 marca oraz 7 maja 2019 roku.

 • Sukces pierwszoklasistów w ogólnopolskim konkursie

  10 października 2018 r. uczniowie kl. 1a otrzymali pokaźne przesyłki z nagrodami za zajęcie II miejsca w ogólnopolskim konkursie muzycznym „Twój teledysk Olek i Ada” - promujący nowy cykl wydawniczy Grupy MAC S.A. z siedzibą w Kielcach. Materiał konkursowy został przygotowany w trakcie trwania wakacji. Pierwszoklasiści otrzymali: Robota Photona w wersji Full 10 wraz z tabletem i innymi akcesoriami niezbędnymi do nauki programowania oraz ładnie ilustrowane książki edukacyjne. Gratulacje dla najmłodszych uczniów naszej szkoły oraz wychowawczyni p. B. Głowiak.

 • Jesienny event rodzinny „MAMA, TATA, JA I LATAWIEC”

  6 października 2018 r. w kl. 1 miała miejsce ciekawa inicjatywa promująca ruch na świeżym powietrzu pod hasłem „Mama, tata, ja i latawiec”. Celem spotkania było promowanie aktywnego wypoczynku, zachęcenie do wspólnej zabawy całych rodzin i pokazanie, że każda pora roku jest dobra na aktywne spędzenie wolnego czasu. W czasie radosnego spotkania odbyła się prezentacja oryginalnych latawców, wykonanych przez każdą rodzinę, rywalizacje sportowe dla dzieci i rodziców. Nie zabrakło wyśmienitego owocowego poczęstunku oraz domowych ciasteczek i ciasta jesiennego, czyli marchewkowego, śliwkowego i szarlotki. Dzień ten poszerzył wiedzę dzieci na temat korzyści płynących z czynnego wypoczynku, rozwinął umiejętności współdziałania w zespole, dostarczył wiele radości ze wspólnej zabawy z rodzicami, przyczynił się do integracji rodzin.  Po takiej dawce witamin, śmiechu i dobrej zabawy pierwszaki będą zdrowe, szczęśliwe i aktywne. Wychowawca kl. 1 - p. Beata Głowiak dziękuje wszystkim uczestnikom jesiennego eventu za wyśmienitą zabawę, równocześnie kieruje podziękowania dla sponsorów imprezy - Towarzystwu Ubezpieczeń Wzajemnych TUW oraz Firmie Merck.

 • Poznajemy zawody naszych rodziców – DOLINA LOTNICZA

  W bieżącym roku szkolnym w klasie Ia będą odbywać się cykliczne spotkania pod nazwą „Poznajemy zawody naszych rodziców”. Bohaterami spotkań będą rodzice uczniów tej klasy. Głównym celem projektu jest zapoznanie pierwszoklasistów z różnymi zawodami i narzędziami koniecznymi w danej pracy, rozwijanie u dzieci zainteresowań pracą w różnych specjalnościach oraz ukazanie dzieciom przydatności wykonywania różnych zawodów. 1 października 2018 r. odbyło się pierwsze spotkanie z mamą Stasia P., która jest przedstawicielką  amerykańskiej  firmy Pratt & Whitney produkującej silniki do samolotów cywilnych i wojskowych. Pani Kasia przygotowała dla uczniów bardzo interesującą prezentację na temat swojej pracy. Ponadto uczniowie mogli obejrzeć „małą kolekcję” różnych samolotów, które nasz gość przyniósł specjalnie na spotkanie z dziećmi oraz wysłuchać kilku ciekawostek na temat statków powietrznych. Pani Kasi i jej mężowi, który pełnił rolę pomocnika, serdecznie dziękujemy za przemiłą wizytę, niespodzianki i oczywiście profesjonalizm.

 • BohaterON – włącz historię

  Miło nam jest poinformować, że uczniowie naszej szkoły włączeni zostali w ogólnopolski projekt BohaterOn – włącz historię. Projekt ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Ma edukować społeczeństwo, pokazując nie tylko tło historyczne, ale również sukcesy, dramaty i emocje osób żyjących w czasach II wojny światowej. To promocja postaw patriotycznych i hołd złożony wszystkim, którzy walczyli o stolicę naszego kraju.

 • Dzień Chłopaka
  06.10.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Chłopaka.

 • Zbieramy makulaturę - chronimy lasy

  Jest nam miło poinformować, że uczennica naszej szkoły - Julia M.  zdobyła II miejsce w międzyszkolnym ekologicznym konkursie pod hasłem „Zbieramy makulaturę - chronimy lasy” . Laureatka otrzymała dyplom oraz nagrodę pieniężną. W dniu 27 września 2018 r. nagrodę wręczył pan dyrektor. Konkurs został zorganizowany przez Firmę Recyklingową „ATOL” i był realizowany w placówkach oświatowych z terenu Rzeszowa i okolic. Celem konkursu było kształtowanie ekoświadomości uczniów, podnoszenie ich ekologicznej kultury, a także upowszechnianie pozytywnych wzorców zachowań wobec środowiska naturalnego. Nasza szkoła otrzymała dyplom uznania za propagowanie działań ekologicznych wśród dzieci i młodzieży. Szkolnym koordynatorem konkursu była p. Beata Głowiak.

 • Lekcja IPN

  W środę 26 września b.r. odbyła się lekcja historii przeprowadzona przez pracownika Instytutu Pamięci Narodowej pana Zenona Fajgera. W lekcji uczestniczyli uczniowie klas VIII. Tematem lekcji była „Zbrodnia wołyńska”.
  Lekcję zorganizowała pani Beata Makuch-Olech.

 • II Gminny Rajd Rowerowy "100 kilometrów na 100-lecie Niepodległej"

  W sobotę, 29 września br. na terenie naszej gminy odbył się Rajd Rowerowy pod hasłem „100 kilometrów na 100-lecie Niepodległej”.
  Honorowy patronat nad rajdem objął pan wójt Wilhelm Woźniak. Głównym celem przedsięwzięcia było propagowanie aktywnych form wypoczynku oraz zdrowego trybu życia, a także postaw patriotycznych. Każdy z uczestników mógł wziąć udział w jednej z 4 tras długości 25 km. Łącznie trasa rajdu wyniosła 100 km. Naszą szkołę reprezentowała delegacja w składzie: wychowawca kl. 1 wraz z rodzicami. Zakończenie rajdu  odbyło się na boisku Zespołu Szkół w Strażowie, gdzie na wszystkich uczestników czekały ciepłe biało-czerwone potrawy, czyli żurek i barszcz czerwony z kapuśniaczkami. Podczas uroczystego zakończenia imprezy, przedstawiciele każdej ze szkół w sołectwach: Krasne, Malawa, Strażów, Palikówka otrzymali pamiątkowe flagi Polski. Serdecznie dziękujemy organizatorom za stwarzanie warunków do aktywnego wypoczynku i konsolidację więzi międzyludzkich poprzez rekreację.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Rekonstrukcja historyczna

  W poniedziałek 24 września br. odbyła się żywa lekcja historii: „Słowianie. Początki Państwa Polskiego” przeprowadzona przez grupę rekonstrukcji historycznej na czele z p. Mikołajem Kantorowskim. W dwóch turach: uczniowie młodsi (klasy I-III SP) i uczniowie starsi (klasy IV-VIII SP i III gimnazjum) wysłuchali barwnego opisu dotyczącego kultury, tradycji, uzbrojenia i sposobu walk Słowian i Normanów na przestrzeni X-XI wieku. Wszyscy mieli okazję pooglądać przedmioty przywiezione przez grupę w postaci naczyń, ubrań, broni, tarcz, kolczug i hełmów. Najciekawszą dla uczniów częścią lekcji okazała się pokazowa średniowieczna walka wręcz, którą odegrali członkowie grupy rekonstrukcyjnej. Spotkanie zorganizowała p. Irena Brzeżawska.

   

 • Międzynarodowy Dzień Kropki 2018

  W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w Międzynarodowym Dniu Kropki, czyli globalnym święcie kreatywności, odwagi i zabawy. A wszystko zaczęło się od książki Petera H. Reynoldsa pt. „The Dot”. Udział szkoły w tym globalnym wydarzeniu był doskonałą okazją do odkrywania uczniowskich talentów oraz do rozbudzania kreatywności. W obchody tego święta włączyła się duża część społeczności szkolnej. W przeddzień tego święta kropki królowały na różnych częściach garderoby. Ci, którzy nie znaleźli ich w swoich szafach ozdobili swoje koszulki w samodzielnie wykonane kropeczki i kółeczka. Nie mogło oczywiście zabraknąć zajęć plastycznych inspirowanych kropką. Uczniowie kl.1 pod kierunkiem wychowawczyni p. Beaty Głowiak zorganizowali konkurs dla uczniów kl. I-III pod hasłem „Udekoruj kropkę”. Wychowankowie klas młodszych przygotowywali oryginalne prace wykorzystując różne techniki. Z prac uczniów powstała piękna wystawa. Dzień Kropki sprawił radość zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Z pewnością wpisze się on na stałe w kalendarium wydarzeń szkolnych.

 • Pierwszoklasiści w Ogólnopolskim Programie "Uczymy dzieci programować"

  Nauka programowania rozwija logiczne, algorytmiczne myślenie, kreatywność, podnosi kompetencje matematyczne i społeczne, uczy szukania różnych rozwiązań, sprawdzania ich i wybierania optymalnych, rozwija umiejętność komunikacji i szukania kompromisów. Jednym słowem rozwija uniwersalne kompetencje przydatne, a wręcz niezbędne w życiu. Wychodząc naprzeciw nowoczesnej edukacji, wychowawczyni kl. 1 p. Beata Głowiak zgłosiła swoją klasę do ogólnopolskiego programu „Uczymy dzieci programować”. Realizacja programu zaplanowana jest na trzy najbliższe lata i będzie wymagała regularnej aktywności związanej z programowaniem, kodowaniem, czyli czymś, co dzieci bardzo lubią, a co przy okazji pozytywnie wpływa na ich motywację do nauki. Odrobina kreatywności sprawia, że programowanie i kodowanie jest dla uczniów zabawą połączoną z efektywną nauką. Programowanie można doskonale połączyć z treściami różnych edukacji i nie sposób wymienić, ile treści można przemycić programując malutkiego robota Ozobota. Pierwsze zadanie programowe wykonane. Zuchy są zachwycone i czekają na kolejne zadania. Zapraszamy inne zespoły klasowe do tego typu aktywności.

 • Spotkanie z policjantem

  W ramach edukacji związanej z bezpieczeństwem dzieci, 18 września 2018 r. uczniowie klas I-III SP uczestniczyli w spotkaniu z panem policjantem. Dzieci miały okazję porozmawiać z nim o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Funkcjonariusz omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci podczas drogi do szkoły, omówił sposoby unikania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

  Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się uczniom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

 • "Latająca Szkoła"

  17 września 2018 r. odbył się w naszej szkole pokaz aerodynamiczny, przygotowany przez Firmę Aeromentors w ramach projektu „Szkoła Latania”. Uczniowie klas I-VI SP wspólnie z prowadzącym odpowiadali na pytanie: „Co może latać?”, popierając swoje spostrzeżenia doświadczeniami fizycznymi. Od tego dnia inaczej zaczęliśmy postrzegać lotnictwo – nie tylko jako jedynie formę transportu, ale przede wszystkim szeroką dziedzinę inżynierii, łączącą w sobie wszystkie nauki przyrodnicze (i nie tylko). Pobudzając marzenia, rozwijając wyobraźnię, poznawaliśmy różnorodne statki powietrzne oraz zasady ich działania. W ciekawy sposób dowiedzieliśmy się, czym jest ciśnienie, przekonaliśmy się, że odkurzacz do liści obracający piłkę plażową działa podobnie jak skrzydło samolotu oraz stworzyliśmy własny bezsilnikowy samolot, poznając tajniki techniki modelarskiej i wiele, wiele innych.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół w Malawie
  Malawa 199 a
 • szkoła 172300315
  przedszkole 172300320

Galeria zdjęć