• Aktualności

            • Emp@tyczna klasa - Misja nr 3

            • W ramach realizacji projektu, początkiem grudnia prowadzimy zbiórkę dowolnych herbat (m.in. ekspresowa, liściasta, owocowa ...)

              Liczy się dar serca💕, dlatego tym razem nie będzie uwag pozytywnych za udział w akcji.

              Szczegóły na plakacie.

            • Projekt edukacyjny - Europa mój dom

            • W listopadzie drugoklasiści odbyli wirtualną podróż do naszego zachodniego sąsiada - Niemiec. Uczniowie poznali symbole narodowe, stolicę, a także niektóre zabytki. Stworzyli plakat z najpiękniejszymi niemieckimi zamkami - okazałymi budowlami, które zapierają dech w piersiach. Dzięki uprzejmości mamy Jakuba, drugoklasiści nauczyli się podstawowych zwrotów grzecznościowych w języku niemieckim, a także udało się przeprowadzić w parach krótkie konwersacje w tym języku. U nas nic nie może się obejść bez jedzenia, więc i tym razem trochę podegustowaliśmy. Niemcy słyną z różnorodnego pieczywa, dlatego Mama Bartosza upiekła chleby wg stuletniej receptury niemieckiej. Były pyszne i zostały zjedzone do ostatniego okruszka. Ale było fajnie.

            • Wycieczka klas czwartych do Łańcuta

            • We wtorek 29 listopada br. klasy czwarte udały się na wycieczkę i warsztaty do Zamku w Łańcucie. Tematem zajęć dla uczniów klasy 4a było: „Drzewo rodzinne”, na których utrwalone zostały zagadnienia dotyczące genealogii i zasad tworzenia drzew rodzinnych. Tematem warsztatów dla uczniów klasy 4b były: „Drewniane dywany”. Uczniowie obejrzeli niezwykłe, misternie układane podłogi znajdujące się na zamku, następnie na papierze wykonywali własne projekty.

              Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Monika Krasny, Irena Brzeżawska, Beata Makuch-Olech.

            • EMP@TYCZNA KLASA - Misja nr 2

            • 21 listopada cała społeczność szkolna wzięła udział w celebrowaniu "Dnia Życzliwości i Pozdrowień". W ramach obchodów tego mega pozytywnego Święta chętne osoby mogły przyjść ubrane na żółto i tym samym wnieść trochę słońca i pozytywnej energii w mury szkoły, w czasie kiedy za oknem szaro i zimno.

              Zespoły klasowe wykonały plakaty pod hasłem ,,Co można komuś dać, a to nic nie kosztuje?".  Ponadto została uruchomiona poczta życzliwości, a dochód ze sprzedaży kartek został przeznaczony na pomoc dzieciom z Afryki.

              W przyszłość wkraczamy z hasłem: Każdego dnia na życzliwość odpowiedz życzliwością. Na pewno nie będziesz żałował!

              Koordynatorkami tego przedsięwzięcia byli szkolni pedagodzy: p. B. Głowiak i p. J. Machalska.

            • Jesienią rodzice czytają, dzieci z uwagą słuchają

            • 25 listopada przypada Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji wychowawczyni kl. 2a p. Beata Głowiak zaprosiła do szkoły rodziców, którzy przeczytali fragmenty lektury pt. „Pamiętnik Czarnego Noska” J. Porazińskiej oraz przygotowali dla dzieci pytania tematyczne. Taka forma pracy z książką dała wiele radości zarówno drugoklasistom, jak i zaproszonym gościom. Serdecznie dziękujemy Paniom: Annie, Ewelinie, Justynie i Magdalenie za propagowanie czytelnictwa.

            • Latająca Akademia Przyszłości

            • W listopadzie we wszystkich kl. 1-3 odbyła się kontynuacja zajęć w ramach realizacji ogólnopolskiego programu Latająca Akademia Przyszłości, którego głównym celem jest zbudowanie w dzieciach wiary w siebie opartej na prawdziwych przesłankach. Drugie zajęcia poświęcone były emocjom. Podczas zorganizowanych zabaw dydaktycznych, z wykorzystaniem różnorodnych pomocy, uczestnicy mogli sprawdzić jakie emocje znają i umieją nazwać, a także mieli okazję zauważyć, że w tych samych sytuacjach, każdy czuje się inaczej. Praca w zespołach dała uczniom możliwość obserwowania różnych emocji, które pojawiły się w trakcie aktywności.

              Warsztaty przeprowadziła pani pedagog Beata Głowiak.

            • Spotkanie z panem Rafałem Wilkiem

            • 25 listopada 2022 r. naszą szkołe odwiedził pan Rafał Wilk - trzykrotny mistrz paraolimpijski, wicemistrz, mistrz świata, zdobywca pucharów Świata i Europy.

            • Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

            • 11 listopada to ważna data dla każdego Polaka. W tym dniu obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości, upamiętniające odzyskanie przez kraj wolności po 123 latach zaborów.
              Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia w wykonaniu uczniów klas IV a i IV b pod opieką wychowawczyń: p. Ireny Brzeżawskiej i p. Moniki Krasny. Oprawę muzyczną przedstawienia przygotował zespół artystyczny pod kierunkiem p. Justyny Stachury. W skład zespołu wchodzą uczniowie z klas IV, V, VI, VII i VIII.

            • Zabawa andrzejkowa 2022

            • 23 listopada 2022 r. uczniowie naszej szkoły bawili się na zabawie andrzejkowej. Szkolne Andrzejki zoraganizował Samorząd Uczniowski pod opieką pani Izabeli Łukasik.

            • BOHATERON w naszej szkole

            • W październiku br. uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w ogólnopolską kampanię o tematyce historycznej: Bohateron – włącz historię! Celem akcji było upamiętnienie i oddanie hołdu walczącym w Powstaniu Warszawskim bohaterom. W ramach akcji przeprowadzone zostały lekcje z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez Muzeum Powstania Warszawskiego.  W tym roku tradycyjne laurki-podziękowania, wykonywane przez uczniów, nie były wysyłane do powstańców. Zostały wykorzystane do stworzenia szkolnej gazetki. W zamian dokonany został wpis na www.dumnizpowstańców.pl – w nowym wirtualnym miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim.

              wpis naszej szkoły

            • EMP@TYCZNA KLASA - Misja nr 1

            • W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w trzeciej edycji Ogólnopolskiego Projektu EMP@TYCZNA KLASA, którego głównym celem jest kreowanie u dzieci i młodzieży postawy lojalności, współpracy i pomocy oraz rozwijanie umiejętności odczuwania stanów emocjonalnych innych osób i reagowania na dany sposób zachowania.

              Czas trwania projektu: październik 2022 – maj 2023.

              Szkolnymi koordynatorkami projektu są: p. Beata Głowiak, p. Joanna Machalska oraz p. Aleksandra Kalembkiewicz.          

              Misja nr 1 została podjęta przez wszystkie zespoły klasowe. W ramach empatycznego października klasy wykazały się ogromnym zaangażowaniem. Różnorodne pomysły, były dowodem na to, że wyrozumiałości można się uczyć na wiele sposobów. Cała społeczność szkolna umocniła się w przekonaniu, że empatia jest nie tylko niezbędną, ale fundamentalną umiejętnością i składową życia społecznego.

            • Sukces w ogólnopolskim konkursie z historii

            • W październiku br. 14 uczniów naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskim konkursie przedmiotowym z historii. Konkurs: „Multitest 2022” zorganizowany został przez Centrum Edukacji Szkolnej, natomiast szkolnym koordynatorem była p. Irena Brzeżawska. Miło nam poinformować, że tytuł laureata w konkursie zdobyła Magdalena Dubiel z kl. 6b, wyróżnienie otrzymał: Mateusz Krupa z kl. 4a.

              Gratulacje !!!

            • Latająca Akademia Przyszłości warsztaty nr 1 SUKCES

            • W październiku przy współpracy ze Stowarzyszeniem Wiosna z Krakowa rozpoczęliśmy realizację ogólnopolskiego programu Latająca Akademia Przyszłości, którego głównym celem jest zbudowanie w dzieciach wiary w siebie opartej na prawdziwych przesłankach. Projekt składa się z cyklu 3 zajęć dla każdej klasy z I etapu edukacji. Pierwsze zajęcia warsztatowe wspierające dzieci w budowaniu pewności siebie przeprowadziła pani pedagog kl. 1-3 Beata Głowiak.

              Uczniowie skupili się na temacie jakim był sukces. Wszyscy uczestnicy przekonali się, że ważne jest to, aby zauważać małe, drobne rzeczy, które robią dobrze. Każdy uczeń otrzymał swój indeks sukcesów, do którego będzie wpisywał swoje osiągnięcia w szkole, w domu lub w czasie różnych zajęć dodatkowych. 

            • Konkurs poezji patriotycznej w Krasnem

            • Miło nam poinformować, że w Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej "Serce mam biało-czerwone", zorganizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krasnem, nagrodę specjalną od IPN otrzymał uczeń kl. 2a Mikołaj Kuźniar, a III miejsce zdobył uczeń kl. 3b Alan Weron. Laureatów przygotowały panie: Beata Głowiak i Gabriela Pociask. Gratulacje!

            • Wycieczka klas: VII a, VIII a, VIII b do Starego i Nowego Sącza, Białki Tatrzańskiej oraz Zakopanego 8-9.11.2022 r.

            • W dniach 8-9 listopada 2022r. uczniowie klas ósmych i siódmej brali udział w wycieczce szkolnej do Starego Sącza, Nowego Sącza, Białki Tatrzańskiej i Zakopanego. Wycieczka została dofinansowana w kwocie 10 tys. zł z programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. W pierwszym dniu mieli okazję zwiedzić Galicyjskie Miasteczko, Klasztor Klarysek, a także zrelaksować się w tatrzańskich termach. Drugi dzień był okazją do spaceru w kierunku Rusinowej Polany, skąd rozpościerał się jeden z najpiękniejszych widoków na Tatry. Kolejnymi punktami wyprawy były Jaszczurówka, Sanktuarium na Krzeptówkach oraz wystawa malarstwa na szkle. Przed wyjazdem w drogę powrotną wszyscy z entuzjazmem kupowali pamiątki na zakopiańskich Krupówkach. 

            • „Szkoła do hymnu” 2022

            • 10 listopada 2022 r. o symbolicznej godzinie 11:11 przedszkolaki oraz uczniowie Zespołu Szkół w Malawie zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób  włączyliśmy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

            • Idzie lasem Pani Jesień… - konkurs plastyczny dla klas 1-3

            • W październiku br. odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas młodszych. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy  zgodnie z tematem: klasy pierwsze – kasztany lub żołędzie, klasy drugie – jeże, klasy trzecie – wiewiórki. Przy ocenie, jury brało pod uwagę samodzielność i staranność wykonania pracy, oryginalność podejścia do tematu oraz ogólne wrażenie artystyczne. Przyznano nagrody i wyróżnienia.    

              Nagrody zdobyli:
              klasa 1a
               Adrianna Stanosz,  Zlata Ved’
              klasa 1b – Wiktoria Szczepańska,  Elena Malinowska
              klasa 2a –  Iga Szynal, Weronika Wąs
              klasa 2b – Julia Nowak, Szymon  Sowa
              klasa 3a – Julia Kołacz, Sebastian Dudek
              klasa 3b – Alicja Koc, Alan Weron

              Wyróżnienia otrzymali:  
              klasa 1a –
              Emil Walat, Milena Kierepka, Gabriela Maj
              klasa 1b – Antoni Furdyna, Kornelia Kunysz, Szymon Nowak-Twardowski
              klasa 2a – Nadia Czternastek, Bartosz Jerszów, Emilia Zarychta
              klasa 2b – Wiktoria Król, Laura Kuczma, Patrycja Sadoń
              klasa 3a – Zuzanna Dżwierzyńska, Patryk Ciupak, Pola Malinowska
              klasa 3b   Wiktoria Bar, Izabela Skoczylas, Kacper Sroka

              Wszystkim uczestnikom  serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i składamy gratulacje.
              Organizatorki: pani Gabriela Pociask i pani Katarzyna Świerk.

            • Wycieczka klas czwartych do Krosna

            • W dniu 26 października br. uczniowie klas czwartych wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę do Krosna i Korczyny. W czasie wyjazdu zwiedzili Etno-Centrum Ziemi Krośnieńskiej, gdzie w przystępny sposób poznali kulturę i obyczaje dawnych mieszkańców okolic Krosna. Tradycje, lokalne historie, zwyczaje mieszkańców, obrzędy zostały zaprezentowane w postaci interaktywnych spacerów oraz gier. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach tkackich, samodzielnie wykonując wełnianą zawieszkę. Drugą częścią wycieczki było zwiedzanie fabryki czekolady w Korczynie. Oprócz degustacji różnych gatunków czekolady, uczniowie obejrzeli film o uprawie i obróbce ziaren kakaowca, a na koniec wzięli udział w zorganizowanym przez fabrykę konkursie.

              Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Monika Krasny, Irena Brzeżawska, Marta Maciejowska.

    • Kontakty

      • Zespół Szkół w Malawie
      • szkoła 172300315 przedszkole 172300320 intendent 172300321
      • Malawa 199 A 36-007 Krasne Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych