• Wyjazd na immersyjną wystawę poświęconą rodzinie Ulmów

• W środę, 20 września br. uczniowie kl. 8a mieli okazję zwiedzić nietypową wystawę przygotowaną w mobilnym kontenerze przez IPN w Rzeszowie pt. „Świadectwo poMOCY”.  Na początek uczniowie obejrzeli krótką etiudę filmową w wirtualnej rzeczywistości (VR), przedstawiającą losy rodziny Ulmów z perspektywy ich dziecka. Następnie zaprezentowana została immersyjna wystawa eksponatów w świetle ultrafioletu, ukazująca fotografie z różnych okresów jako przykłady niesienia pomocy innym. Ideą wystawy miała być refleksja nad człowieczeństwem, miłością, bezinteresowną pomocą.

• Rodzinny Rajd Rowerowy 2023

• Wójt Gminy Krasne, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnem, Szkolny Klub Turystyki Rowerowej KOŁO w Strażowie oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Strażowie serdecznie zapraszają do udziału w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym, który odbędzie się w sobotę, 23 września 2023 roku.

Start o godzinie 10:00 w miejscowości Strażów 270A (Zespół Szkół w Strażowie). Konieczna jest wcześniejsza rejestracja uczestników w dniu rajdu, od godz. 9:30. Biuro rajdu zlokalizowane zostanie na parkingu szkolnym.

Trasa rajdu wyniesie około 17 km drogami asfaltowymi i szutrowymi, przez następujące miejscowości: Strażów -> Palikówka -> Czarna -> Łukawiec -> Łąka -> Palikówka -> Strażów.

Powrót przewidziany jest o godz. 12:00.

Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do zapoznania się z Regulaminem Rajdu oraz pisemnego zgłoszenia uczestnictwa w rajdzie - KARTA ZGŁOSZENIOWA.

Przed startem rajdu zapraszamy na prezentację trenera kolarstwa Mateusza Hałajko.

Po ukończeniu rajdu zapraszamy na finał połączony z pokazami i losowaniem nagród.

Trasa rajdu w aplikacji Komoot

• 15 września - Międzynarodowy Dzień Kropki

• Międzynarodowy Dzień Kropki to okazja do rozmowy o talentach i umiejętnościach. To czas, w którym możemy skupić się na małych i dużych umiejętnościach. W naszej szkole uczniowie klas 1-3  od samego rana cieszyli się tym dniem! Panie wychowawczynie wraz z panią pedagog przygotowały wiele ciekawych aktywności, w których uczestniczyła również Dyrekcja naszej szkoły. Tego dnia główną rolę odgrywały wszelkiego rodzaju punkty, plamy, kleksy i okręgi. Wszystko to pozwoliło uczniom dostrzec drzemiące w nich umiejętności, zdolności i talenty. Miły akcent stanowiły także ubiory uczniów, którzy przyszli w tym dniu odziani w kolorowe kropki. Ten dzień nie tylko zintegrował uczniów, wielu z nich pobudził również do działania. Śmiało można stwierdzić, że tego dnia nikt nie znalazł się „ w kropce”, za to wszyscy byli pozytywnie „zakropkowani”.

Warto wierzyć w siebie i swoje możliwości, gdyż... niepozorna KROPKA to tylko mały początek czegoś wielkiego,bo każdy jest wyjątkowym twórcą siebie i swojej przyszłości.

• Sekretariat szkoły

• Informujemy, że w dniach 18 - 22 września br. sekretariat szkoły będzie nieczynny.

• Beatyfikacja Rodziny Ulmów

• W związku z doniosłym wydarzeniem, jakim była beatyfikacja rodziny Ulmów, w naszej szkole podjęte zostały działania towarzyszące tej uroczystości. W holu szkoły wykonana została okolicznościowa gazetka ukazująca kadry z życia rodziny Ulmów, ich dom, dzieci, codzienne zajęcia. Aby przybliżyć tragiczną historię rodziny, która za ukrywanie Żydów została zamordowana przez niemieckiego okupanta, uczniowie na lekcjach wychowawczych obejrzeli film dokumentalny zrealizowany przez IPN TV PL pt. „Ulmowie  - męczennicy ratujący Żydów”.

• Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się
                                    4 września 2023 r. (poniedziałek):

godz. 8.00 - msza św. w kościele parafialnym,

godz. 9.00 - spotkanie w hali sportowej.

Po uroczystości klasy 1-4 spotkają się z wychowawcami:

klasa 1a - sala 35

klasa 1b - sala 36

klasa 2a - sala 34

klasa 2b - sala 3

klasa 3a - sala 31

klasa 3b - sala 32

klasa 4a - sala 47

klasa 4b - sala 48

• Stołówka szkolna

• Informujemy, że obiady będą wydawane w stołówce szkolnej od 6 września br. (środa) zgodnie z harmonogramem:

godz. 10.50 - 11.05 - klasy 1

godz. 11.05 - 11.20 - klasy 2, 3, 4

godz. 12.05 - 12.20 - klasy 5, 6, 7, 8

• Świetlica szkolna

• Do dnia 1 września 2023 roku należy złożyć w sekretariacie szkoły deklarację zapisu dziecka na zajęcia świetlicowe. Zgłoszenia powinny zawierać potwierdzenie zatrudnienia rodziców przez pracodawcę. Szkoła zapewnia opiekę w formie zajęć świetlicowych dla uczniów, którzy pozostają w szkole dłużej ze względu na:

1) czas pracy rodziców – na wniosek rodziców;

2) organizację dojazdu do szkoły lub inne okoliczności wymagające zapewnienia opieki w szkole.

(Podstawa prawna: Dz.U. 2017 poz. 59 Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe Art. 105. 1.)

Wniosek o przyjęcie dziecka do świetlicy szkolnej

Osoby, które złożyły wcześniej WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ nie muszą składać go ponownie. Jedynie ci, którzy złożyli DEKLARACJĘ WOLI ZAPISU, powinni dostarczyć WNIOSEK.

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie w 23 czerwca 2023 r. (piątek).

Godz. 8.00 - msza św. w kościele parafialnym.

Godz. 9.00 - spotkanie w hali sportowej, przemówienie dyrektora szkoły, wręczenie świadectw wyróżnionym uczniom z klas 4-7 oraz absolwentom.

• Sobota27.04.2024