• Finał akcji charytatywnej "Herbatka dla Seniora"

• Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy przyłączyli się do II edycji akcji charytatywnej "Herbatka dla Seniora".Z wielką przyjemnością informujemy, że udało nam się zebrać 135 herbat, które trafią do naszych miejscowych Seniorów już w najbliższą sobotę. Dziękujemy Pani instruktor Pauli z Filii GOK w Malawie za pomoc w przeprowadzeniu akcji. Szkolnymi koordynatorkami działalności dobroczynnej były Panie: Beata Głowiak i Beata Lutecka

• Podziękowanie dla darczyńcy

• Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Uczniowie Zespołu Szkół w Malawie serdecznie dziękują Panu Pawłowi Dziurze za przekazanie przepięknej, pachnącej choinki.

• Podziękowanie dla sponsora

• Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Uczniowie Zespołu Szkół w Malawie składają serdeczne podziękowania firmie Leroy Merlin w Krasnem za okazaną życzliwość i bezinteresowne wsparcie.

• Laureaci powiatowego konkursu

• 5 grudnia 2023 r. w PODGiK w Rzeszowie odbyło się uroczyste podsumowanie powiatowego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży, którego organizatorem był Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wraz z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie. Nasi uczniowie z kl. 3a Magdalena Zapaśnik i Mikołaj Kuźniar zajęli dwa pierwsze miejsca na podium. Opiekunem artystycznym była Pani Beata Głowiak. Gratulacje!👏

• Sukces w konkursie wojewódzkim

• 8 grudnia 2023 r. w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyła się wyjątkowa uroczystość , podczas której wręczono nagrody laureatom wojewódzkiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży. Nasza wychowanka z klasy 3a Magdalena otrzymała wyróżnienie przyznane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie za pracę pt. "Przemoc psychiczna też boli". Praca powstała pod kierunkiem Pani Beaty Głowiak. Gratulacje!

• Akcja czytelnicza

• Narodowe Czytanie, które odbywa się pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej to największa w Polsce oraz poza jej granicami akcja upowszechniająca czytelnictwo i polską literaturę klasyczną. W tym roku wyznaczona została powieść „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Wybór nie był przypadkowy, bowiem w roku 2023 obchodzimy 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego, a wątek powstańczy i zrywu niepodległościowego powraca we wspomnieniach bohaterów książki. Akcja ogólnopolska miała miejsce w sobotę 9 września br., ale czytać warto przez cały rok.

W naszej szkole poznawaliśmy „Nad Niemnem” 28 listopada 2023 r. Do akcji wspólnego czytania przystąpili uczniowie klas 5-8 i nauczyciele.

• Wieńce adwentowe w wykonaniu uczniów klas siódmych i ósmych

• Wieniec adwentowy to forma stroika ze świecami, który symbolizuje czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

Tradycja związana z wieńcami adwentowymi jest typowo chrześcijańska i wywodzi się z Niemiec, gdzie taka dekoracja po raz pierwszy pojawiła się już w 1839 roku. Wówczas w domu sierot prowadzonym przez pastora o nazwisku Wichern powstał pomysł, aby umilić dzieciom czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

Jak co roku nasi uczniowie z klas siódmych i ósmych przygotowali piękne wieńce adwentowe w ramach edukacji o krajach niemieckojęzycznych na lekcjach języka niemieckiego z panią Dagmarą Świrad.  Uczniowie razem z panią Dagmarą oczekują na Święta Bożego Narodzenia i życzą  wszystkim: FROHE WEIHNACHTEN!

• Sukces w ogólnopolskim konkursie z historii: Galileo

• W październiku 2023 r. czternastu uczniów naszej szkoły przystąpiło do ogólnopolskiego konkursu wiedzy z historii: MULTITEST, organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej. W tegorocznej edycji laureatami konkursu zostały: Maja Kędzior z kl. 7a i Magdalena Dubiel z kl. 7b, wyróżnienia otrzymali: Lena Kułak z kl. 5b, Mateusz Krupa z kl. 5a, Jakub Gugała z kl. 6a.  Nad przebiegiem konkursu czuwała p. Irena Brzeżawska.

Gratulacje !!!

• Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

• 21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości. To wspaniały moment do przypomnienia sobie, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Tego dnia wśród nauczycieli, uczniów królował kolor żółty – symbol radości i optymizmu.

„Tak łatwo być życzliwym. Naprawdę łatwo.” Pan Tushman

• Osiągnięcia w międzyszkolnym konkursie recytatorskim

• W piątek 17 listopada 2023 r. w SP nr 5 w Rzeszowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Poezji Patriotycznej „Polska ojczyzna nasza”. Wzięły w nim udział cztery uczennice naszej szkoły. Zuzanna Szpunar z kl. 6b za recytacją utworu „Do młodych” otrzymała III miejsce, a Julia Kołacz z kl. 4a zdobyła wyróżnienie za deklamację wiersza „Jestem Polakiem, polską mam duszę”. Obie dziewczynki wystąpiły w kategorii klas 4-6. Uczennice przygotowały panie: Izabela Łukasik i Agnieszka Wąs.

Gratulujemy laureatkom sukcesu!

• Wycieczka klasy ósmej do Markowej

• 14 listopada br. uczniowie klasy 8a byli na wycieczce w Markowej, gdzie zwiedzili Skansen Zagroda prowadzony przez Towarzystwo Przyjaciół Markowej. Skansen w zbiorach posiada zabytkowe budynki oraz narzędzia i urządzenia z okresu XIX i XX wieku. Następnie uczniowie zwiedzili Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów. Rodzina Ulmów stała się symbolem poświęcenia i heroizmu tych Polaków, którzy podczas wojny ratowali Żydów.

Wycieczkę zorganizowały panie: Justyna Stachura i Beata Makuch-Olech.

• Sobota27.04.2024