• Sukcesy uczniów w Gminnym Konkursie Plastycznym

• W środę, 15 listopada 2023 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Gminnym Konkursie na komiks inspirowany twórczością znanych pisarzy i poetów polskich – Aleksander Fredro Patron Roku 2023. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu  komiksu do wybranego utworu literackiego w formie taśmy filmowej. Z radością informujemy, że w kategorii klasy 4-6: II miejsce zajął Eryk Piotrowski z kl. 6b, wyróżnienie otrzymała Julia Litwin z kl. 6a – uczniów przygotowała p. Agnieszka Wąs. Natomiast w kategorii klasy 7-8: II miejsce zajął Mikołaj Piotrowski z kl. 7a – opiekę sprawowała p. Irena Brzeżawska. Konkurs zorganizowała biblioteka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krasnem.

Gratulujemy nagrodzonym !!!

• Sukces w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym

• W czwartek, 16 listopada 2023 r. odbyła się gala wręczenia nagród XX. Edycji Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pt. „Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa”. Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły, Alicja Koc z kl. 4b została laureatką tego konkursu, zajmując I miejsce w kategorii: klasy IV-VI. Uczennica, pod kierunkiem p. Ireny Brzeżawskiej, wykonała pracę tematyczną: „Kraskowate – egzotyczne klejnoty w polskiej faunie”. Konkurs zorganizował ZSP Nr 12 w Rzeszowie pod patronatem: Polskiego Związku Łowieckiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Gratulacje !!!

• Akademia z okazji Święta Niepodległości

• 10 listopada 2023 r. Zespól Szkół w Malawie włączył się do akcji „Szkoła do hymnu”. Cała społeczność szkolna i przedszkolana zaśpiewała hymn państwowy, a następnie miała miejsce akademia z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości. Narodowe Święto jest obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. po 123 latach zaborów.

Uczniowie klas: 4a, 4b, 5b, 6b, 7b i 8a przygotowali montaż słowno-muzyczny pod kierunkiem p. Beaty Makuch-Olech i p. Izabeli Łukasik. Oprawę muzyczną przygotowała p. Justyna Stachura wraz z uczniami z klas 4a, 4b, 5b, 6a, 6b, 7a, 7b.

• BOHATERON W NASZEJ SZKOLE

• W październiku br. uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w ogólnopolską kampanię o tematyce historycznej: Bohateron – włącz historię! Celem akcji było upamiętnienie i oddanie hołdu walczącym w Powstaniu Warszawskim bohaterom. Wśród uczniów przeprowadzone zostały lekcje z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Dodatkowo każda klasa wykonała plakaty upamiętniające powstanie, które zostały wykorzystane do stworzenia szkolnej gazetki. W wirtualnym miejscu pamięci dokonany został wpis w imieniu społeczności uczniów Zespołu Szkół z Malawy:

• Sukcesy uczniów w XV Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Teatralnym: „Kukły” 2023

• 20 października br. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Teatralnym „Kukły” 2023.  Wśród  laureatów znaleźli się uczniowie z naszej szkoły.  W kategorii: lalki klasy 4-6 – III nagrodę otrzymał Eryk Piotrowski z kl. 6b. W kategorii: lalki klasy 7-8 – wyróżnienie otrzymała Marlena Klamut z kl. 7b. W kategorii: maski klasy 4-6 – I nagrodę zdobyła Julia Kołacz z kl. 4a,  wyróżnieniaMaksymilian Biskup i Dominik Nosek z kl. 6a. Opiekę artystyczną nad uczniami sprawowały panie: Irena Brzeżawska i Agnieszka Wąs. Konkurs zorganizowany został pod patronatem Starosty Powiatu Rzeszowskiego i Wójta Gminy Krasne.

Gratulujemy nagrodzonym !!!

• Lekcja IPN

• 11 października br. uczniowie kl. 8a wzięli udział w lekcji przeprowadzonej przez pracownika IPN, pana Macieja Rędziniaka. Tematem zajęć byłą pomoc Polaków dla ludności żydowskiej w latach 1939-1945.

Prowadzący przybliżył uczniom historię pomocy Żydom przez Polaków, gdy niemiecki okupant wprowadził bezwzględną karę śmierci za pomaganie ludności żydowskiej. Pomimo to polskie społeczeństwo angażowało się w ukrywanie Żydów przed Holocaustem, często przez lata udzielając im schronienia we własnych domach. Nie zabrakło również wątku historii błogosławionej rodziny Ulmów z Markowej. Spotkanie zorganizowała pani Beata Makuch-Olech.

• Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

• Program artystyczny zaprezentowali uczestnicy szkolnego kółka teatralnego z klas: 2a, 2b i 3b pod kierunkiem: p. Renaty Fortuny, p. Anny Przybycień oraz p. Beaty Luteckiej.

• Fotograf w szkole

• Prezentujemy pakiety oferowane przez firmę Mawi, która będzie realizatorem sesji zdjęciowej 16 października br.

Wybraną opcję należy zgłosić wychowawcy klasy. Zdjęcia można zakupić również odrębnie, poza pakietami.

• Wyjazd do kina klasy 8a

• W dniu 2 października br. uczniowie klasy 8a wraz z wychowawczynią p. Justyną Stachurą i paniami: Beatą Makuch-Olech i Barbarą Wojtowicz, w ramach obchodów klasowego Dnia Chłopaka wybrali się do Kina Helios w Galerii Rzeszów. Oglądali film pt. „Lato, kiedy nauczyłam się latać”, który opowiada o dorastaniu i pojednaniu, o odkrywaniu prawdziwego ja i wędrówce w głąb siebie. Główna bohaterka – Sofia, spędza wraz z babcią nietypowe wakacje na wyspie na Morzu Śródziemnym. Spotkanie z nieznaną jej dotąd częścią rodziny okazuje się momentem docenienia wartości związanych z więzami rodzinnymi i tradycją. W ramach projektu edukacyjnego Kino na Temat uczniowie oglądnęli również prezentację dotycząca sztuki rozmawiania, budowania relacji, dbania o siebie i innych oraz bycia sobą w każdej sytuacji życiowej.

• Sobota27.04.2024