Zapraszamy uczniów klas IV-VII do udziału Konkursie Bożonarodzeniowym. Kategorie: kartka świąteczna (klasy IV-V), choinka przestrzenna (klasy VI-VII). Termin składania prac upływa 11 grudnia 2020 r. Szczegóły w Regulaminie.
Szkolny Konkurs Bożonarodzeniowy
Rodzinny Konkurs Plastyczny pt. „Świat Dinozaurów w 3D”
Uczniowie naszej szkoły przygotowali prace na Rodzinny Konkurs Plastyczny pt. „Świat Dinozaurów w 3D” zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Bibliotekę w Krasnem, placówkę w Malawie. Nagrodę otrzymała Aleksandra Afonja (kl. 6b), natomiast wyróżnienie - bracia Szymon i Łukasz Szydełko (kl. 5a i 7a). Na zdjęciach są nagrodzone prace (zdjęcia pochodzą ze strony GOKiB).
Życzenia od św. Mikołaja dla uczniów ZS w Malawie
Mikołaj odwiedził jednego z uczniów ZS w Malawie i przekazał ważną wiadomość dla wszystkich dzieci. filmik
Mikołajki 2020
6 grudnia to najbardziej wyczekiwany dzień w roku! Wszystkie dzieci nie mogły doczekać się gościa w czerwonym ubraniu i z workiem prezentów. Uczniowie pisali listy, wykonywali barwne ilustracje, przesyłali zdjęcia w mikołajkowych stylizacjach. W tym roku Mikołaj nie mógł odwiedzić naszej szkoły, ze względu na pandemię, ale nie zapomniał o naszych grzecznych wychowankach, bo podarki podrzucił pod poduszki, pod drzwi, do komina. Przekazał też ważną wiadomość dla wszystkich dzieci. Obiecał, że odwiedzi nas za rok.
14
Mikołajki
Uczniowie klasy 4b razem z panią Dagmarą Świrad czekali na św. Mikołaja i na pewno doczekali się. filmik
Wyniki ogólnopolskiegi konkursu leksykalnego języka angielskiego MEMORY MASTER
Uczniowie klas IV-VIII po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskim leksykalnym konkursie języka angielskiego MEMORY MASTER. W tym roku konkurs został przeprowadzony online. Laureatami konkursu (100% poprawnych odpowiedzi ) zostali: Julia Łemecha (kl. V) i Szymon Gugała (kl. VI). Laureaci II stopnia to: Adrian Lubas, Maja Lew, Mikołaj Piotrowski, Magdalena Dubiel, Marcelina Jęczalik, Julia Andrasik (kl. IV), Wiktoria Maksym, Szymon Szydełko (kl. V), Aleksandra Afonja, Maja Patałuch, Julia Tereszkiewicz i Patrycja Ungeheuer (kl. VI) oraz Aleksandra Dudek (kl. VIII). Laureatami III stopnia zostali: Maja Kędzior, Zuzanna Szczepańska, Bartek Jurkiewicz (kl. IV), Szymon Czech i Patrycja Szczepańska (kl. VII). Wyróżnienie otrzymali: Zofia Bałchan, Maja Kawalec, Julita Podgórska, Kornelia Feliniak, Aleksander Wąs (kl. IV), Jan Bartkowicz, Szymon Chlebica (kl. V), Mateusz Czarnota i Igor Domowicz (kl. VIII) Gratulujemy. Koordynatorkami konkursu są panie: Beata Chwistek i Dagmara Świrad.
Prezenty dla dzieci z Podkarpackiego Hospicjum
„Otrzymałeś ręce, żeby dawać,
serce, które ma kochać
i dwoje ramion, mających objąć drugiego człowieka”.
30 listopada 2020 r. zostały dostarczone prezenty przygotowane przez uczniów naszej szkoły dla Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do Mikołajkowej akcji i sprawili radość dzieciom. Akcję koordynowali pani Beata Makuch-Olech, pani Dagmara Świrad i pan Konrad Kida.
Andrzejki online w klasie 3a i 3b
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. W tym roku andrzejkowe wróżby w klasach trzecich odbyły się nieco inaczej, bo w wersji online. Wspólna zabawa pozwoliła oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Jak zawsze radość wyniesiona ze wspólnego spotkania pozwala na formułowanie wniosku, że nawet w czasach pandemii i kontaktu online czas spędzony razem jest dla nas ważny i wzmacniający. Zachęcamy do skorzystania z przygotowanych atrakcji, jednak trzeba uważać, bo wróżki i magowie zrobili nieco zamieszania z literówkami. Link do aktywności online.
Międzynarodowy projekt edukacyjny „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”
W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 3a uczestniczą w realizacji międzynarodowego projektu edukacyjnego „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”, pod patronatem MEN. Głównym celem projektu jest rozbudzenie ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej oraz doskonalenie czytania ze zrozumieniem, a także aktywnego słuchania. Podczas realizacji I modułu, uczniowie pracowali z lekturą „Babcia na jabłoni”. Ta przepięknie napisana i mądra książka przypadła do gustu trzecioklasistom, a także wychowawczyni p. Beacie Głowiak. Babcia to najlepszy sposób na smutki i kłopoty. A że mieszka na drzewie, poluje na tygrysy i ujeżdża dzikie konie...? Cóż, jest może trochę zwariowana, ale za to bardzo mądra i dowcipna. Miło było czytać i zarazem chrupać jabłka z ulubionego drzewa głównego bohatera.
12
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Mój pluszowy mały miś
Jest mi wierny nie od dziś
Gdy przytulę się do niego
To poczuję miłość jego25 listopada przypada jedno z najprzyjemniejszych świąt - Światowy Dzień Pluszowego Misia. To właśnie tego dnia, ponad sto lat temu powstała pierwsza taka maskotka. Obchody zapoczątkowano osiemnaście lat temu. Z tej okazji wszystkim misiom - małym, dużym, pluszowym i tym w łatki, starym i nowym życzymy, by czuły się kochane, potrzebne i często przytulane. Do życzeń dołączają się również uczniowie klasy VI “b”, którzy z panią Izabelą Łukasik upamiętnili ten szczególny dzień, tworząc Pluszowe rymowanki.
11
Sukcesy w ogólnopolskim konkursie z historii
Tuż przed zawieszeniem zajęć z powodu pandemii, czternastu uczniów naszej szkoły zdążyło stacjonarnie wziąć udział w ogólnopolskim konkursie przedmiotowym z historii. Konkurs: „Multitest 2020” zorganizowany został przez Centrum Edukacji Szkolnej, natomiast szkolnym koordynatorem była p. Irena Brzeżawska. Miło jest nam poinformować, że tytuł laureata (4 miejsce) w konkursie zdobył Daniel Malec z kl.7b, Wyróżnienia otrzymały: Weronika Kędzior z kl. 7a oraz Maja Kędzior z kl. 4a. Gratulujemy!
Nauka zdalna w szkołach przedłużona do 3 stycznia 2021 r.
Dzień Życzliwości
21 listopada obchodzony jest Dzień Życzliwości. W tym szczególnym czasie nasza codzienna życzliwość ma wyjątkowy wymiar - pomocy drugiemu człowiekowi. Zachęcamy wszystkich do pomocy sąsiadom - seniorom, osobom samotnym, chorym, osobom przebywającym w kwarantannie. Wszelkie nasze gesty mają wywołać uśmiech na twarzach i zachęcić do bycia życzliwym dla innych oraz do czynienia dobra na różnych płaszczyznach. Być życzliwym to być uważnym wrażliwym i otwartym na drugiego człowieka, a także na potrzeby zwierząt. To nieegoistyczna filozofia życia oparta na pozytywnych wartościach, wzajemnym zaufaniu i przekonaniu, że jesteśmy częścią większej całości, o którą warto dbać. Temat został zgłębiony na zajęciach w kl. 3a i 4b.
17
Dzień Życzliwości
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
Corocznie, 20 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Święto to ustanowione zostało uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 7 listopada 2014 r. dla upamiętnienia 25. rocznicy przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Konwencji o prawach dziecka. Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka to święto szczególne, pełne dziecięcej radości i zabawy, które pełni też inną ważną rolę. Podczas związanych z tym dniem zajęć należy informować dzieci i młodzież o tym, jakie prawa im przysługują oraz do kogo mogą się zwrócić, jeśli są łamane. Warto podkreślać także istotną rolę dorosłych - mamy i taty, babci i dziadka, ale też nauczycieli, pedagogów oraz Rzecznika Praw Dziecka - którzy powinni stać na straży tych praw, respektować je i podejmować działania mające na celu ich ochronę. Nawiązując do tego święta uczniowie klas ósmych w ramach lekcji wiedza o społeczeństwie przygotowali prace plastyczne, w których starali się obrazowo przedstawić podstawowe prawa dzieci.
8
Nauka gry w siatkówkę dla uczniów klas III
Zapraszamy dziewczęta i chłopców z klas III na bezpłatną naukę gry w siatkówkę. Szczegóły na plakacie. plakat
Cleo Twoimi oczami - wyniki konkursu plastycznego
10 listopada 2020 r. w Rzeszowskim Domu Kultury odbyło się rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu plastycznego „Cleo Twoimi oczami”. Wśród laureatów znalazła się uczennica kl. 3a - Inez Gomułka, która wykonała pracę pod kierunkiem p. Beaty Głowiak. GRATULUJEMY!
Podziękowanie za udział w akcji „Szkoła do hymnu”
Nasza szkoła otrzymała podziękowanie od Ministra Edukacji i Nauki za współne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego" w ramach akcji „Szkoła do hymnu". podziękowanie
Mikołajki dla Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci
Mikołajki tuż...tuż.... Kojarzą się z prezentami, szczęściem, zabawą. Na to ważne i dające radość święto wyczekują także dzieci z Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Nasza szkoła włącza się do Akcji Mikołajkowej. Szczegóły zostały przesłane przez e-dziennik.
Akcja MEN „Szkoła do hymnu”
Zespół Szkół w Malawie wziął udział w akcji MEN „Szkoła do hymnu”. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna akcja miała nieco odmienny charakter. Z powodu przejścia na zdalne nauczanie, nasi uczniowie nie mogli przyjść do szkoły. Godnie zastąpiły ich przedszkolaki, które 10 listopada 2020 r. punktualnie o godz. 11:11 zaśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób ZS w Malawie włączył się w obchody Narodowego Święta Niepodległości. hymn w ZS w Malawie
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie