23 listopada 2021 r. w Zespole Szkół w Malawie został zorganizowany Konkurs Recytatorski „Polska moja Ojczyzna”. Wzięło w nim udział 18 uczniów klas 1-3, którzy wykazali się niezwykłymi zdolnościami recytatorskimi.
Nagrody zdobyli następujący uczniowie: Mikołaj Kuźniar kl.1a, Magdalena Zapaśnik kl.1a, Laura Kuczma kl.1b, Daria Kuźmiak kl.2a, Julia Kołacz kl.2a, Milena Orzechowska kl.2b, Mateusz Krupa kl.3a, Szymon Bartkowicz kl.3b, Oliwia Czarnota kl.3b. Wyróżnienia otrzymały: Nadia Nowak-Twardowska kl.1b, Emilia Szałęga kl.2b, Anna Ruszała kl.3a.
Organizatorki: pani Gabriela Pociask i pani Katarzyna Świerk.
Konkurs Recytatorski „Polska moja Ojczyzna”
- 16
"Biała szkoła" klas piątych w Porębie Wielkiej - dzień 3.
Dzień 3.: zwiedzanie Muzeum Górali i Zbójników, warsztaty rękodzieła, zajęcia lekcyjne i rozgrywki sportowe "Olimpiada".
56
"Biała szkoła" klas piątych w Porębie Wielkiej - dzień 2.
Dzień 2.: górska wędrówka do Krzyża Milenijnego, zajęcia lekcyjne i rozgrywki sportowe "Wyścigi rzędów".
39
Andrzejki 2021
Pierwszoklasiści podtrzymując tradycję andrzejkową, urządzili z wychowawcami zabawę andrzejkową. Nie mogło zatem zabraknąć tradycyjnych wróżb: ustawiania butów, serduszek z imionami, czy interaktywnych aktywności. To był bardzo udany dzień.
16
Podziękowania dla Zespołu Szkół w Malawie
„Biała szkoła” klas piątych w Porębie Wielkiej – dzień 1.
Uczniowie klas piątych spędzą tydzień na „białej szkole” w Porębie Wielkiej. Opiekunami uczniów są: p. Marta Maciejowska, p. Dagmara Świrad, p. Joanna Machalska, p. Marzena Patyna.
Dzień 1.: podróż autokarem, spacer po okolicy, zajęcia sportowe i rekreacyjne.
57
Jesień muzyką klasyczną malowana
Późna jesień niekoniecznie jest szara. W naszej szkole nie ma czasu na nudę, czego dowodem są radosne nastroje naszych uczniów, m.in. roztańczona kl. 1a, która pod kierunkiem pani Beaty Głowiak wykonała interpretację ruchową do utworu P. Czajkowskiego. film
Mikołajki dla Mukoludków
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem, panią Izabelą Łukasik serdecznie zaprasza do włączenia się do tegorocznej akcji pt. „Mikołajki dla Mukoludków”. Głównym organizatorem tego wydarzenia jest Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą. Formy przeprowadzania akcji są przeróżne - my zdecydowaliśmy się na zbiórkę słodyczy dla podopiecznych organizacji PTWM. Do 2. grudnia (najbliższego czwartku) można przynosić do szkoły różnego rodzaju słodycze (ciastka, batony, lizaki, czekolady i inne). Następnie zostaną one spakowane i zawiezione do siedziby Towarzystwa w Rabce Zdroju. plakat
Zostań naszym Mikołajem
Dzyn dzyn dzyn dzwonią dzwonki sań, co za radość, gdy prezenty można dzieciom dać…
Nasza szkoła zaangażowała się w akcję charytatywną Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie „Zostań naszym Mikołajem”. Od 29.11.2021 r. do 12.12.2021 r. będą zbierane rzeczy dla hospicjum. Szczegółowe informacje zostały przekazane uczniom poprzez e-dziennik. plakat
Nagroda w konkursie ogólnopolskim
Miło nam poinformować, że wygraliśmy w ogólnopolskiej rywalizacji placówek oświatowych na najciekawszą organizację Dnia Gier Planszowych, którego organizatorem było wydawnictwo REBEL. Znaleźliśmy się w piątce najlepszych szkół! Gratulacje dla kl. 1a oraz wychowawczyni, pani Beaty Głowiak.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka UNICEF
Nasza szkoła dołączyła w tym roku do grona instytucji, które aktywnie obchodzą Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka pod patronatem UNICEF. 22 listopada 2021 r., w 32. rocznicę uchwalenia Konwencji Praw Dziecka, uczniowie wraz z nauczycielami mieli okazję pochylić się nad tym dokumentem i przypomnieć sobie fundamentalne prawa dzieci. Obchodom towarzyszyły różne formy aktywności – oglądanie specjalnie na tę okazję przygotowanych filmów, omawianie wybranych zapisów Konwencji oraz opracowywanie plakatów tematycznych. Akcję zorganizowały panie: Irena Brzeżawska i Dagmara Świrad.
23
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień 2021
Dzień Życzliwości i Pozdrowień to dzień bardzo szczególny, który ma nam uświadomić, że należy być wobec siebie miłym, uprzejmym i przyjaznym. W naszej szkole był to dzień wyjątkowy - pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji i obfitował w różnorodne atrakcje. Szkolne korytarze oraz sale lekcyjne zostały udekorowane na żółto - informacjami na temat życzliwości, wesołymi minkami, plakatami, cytatami i przysłowiami o dobroci, życzliwości, uśmiechu. Promujmy zatem serdeczność, zarażajmy nią innych, zachęcajmy do czynienia dobra na różnych płaszczyznach codziennie, nie tylko od święta.
Z najlepszymi życzeniami - szkolni pedagodzy: Beata Głowiak i Dagmara Świrad57
Audycja Szkoły Muzycznej YAMAHA
15 listopada br. w naszej szkole odbyła się pierwsza audycja Szkoły Muzycznej YAMAHA, w której wzięli udział uczniowie klas I-VII. Tematem audycji były dwa instrumenty z grupy strunowych smyczkowych – skrzypce i altówka. Jakie są rodzaje skrzypiec? Ile lat trwa nauka gry na skrzypcach? Ile kosztują skrzypce fabryczne, a ile lutnicze? Jaka jest budowa tych instrumentów? Czy na altówce gra się trudniej czy łatwiej? Na te oraz inne pytania odpowiadali prowadzący audycję – pan Szymon oraz skrzypaczka – pani Kinga, która wspaniale prezentowała różnego rodzaju utwory na ww. instrumentach. Nasi uczniowie popisywali się swoją wiedzą, prezentowali umiejętności, mogli również spróbować niezwykle trudnej gry na skrzypcach. Brali aktywny udział w ćwiczeniach i zabawach muzycznych. Audycję zorganizowały: pani Jolanta Oleksy oraz pani Justyna Stachura.
11
Sukces w wojewódzkim konkursie plastycznym
W środę 17 listopada br. odbyło się wręczenie nagród w XVIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży: „Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa”, zorganizowanego przez Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 12 w Rzeszowie. Miło nam poinformować, że uczennica klasy 7a, Natalia Koc zajęła I miejsce w konkursie wykonując pracę: „Święty Hubert – patron myśliwych i Marszałek Boży”.
Gratulacje dla utalentowanej uczennicy!
Wyjazd klas 4-6 na spektakl terapeutyczny pt. „Wirtualna pułapka”
- 2
Upowszechnianie przedsięwzięcia "Zdrowa, sportowa, międzynarodowa przyszłość"
W październiku 2021 r. 20 uczniów i 4 opiekunów ZS w Malawie spędziło tydzień w malowniczej Hiszpanii, realizując wspólnie ze szkołą Colegio Ciudad del Mar w Torrevieja przedsięwzięcie sportowo-kulinarne "Zdrowa, sportowa, międzynarodowa przyszłość". filmik
Projekt został zrealizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w IV Osi Priorytetowej Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, Działanie 4.2. Programy mobilności ponadnarodowej.
Jesienna przygoda w sadach
W listopadowe przedpołudnie w sadach w Albigowej, nasi pierwszoklasiści wzięli udział w niespotykanych zabawach tematycznych. Było sportowo, plastycznie i muzycznie. To wszystko w wyjątkowej jesiennej scenerii - pełnej dyni, jabłek, siana i zadań do wykonania. Wszyscy dobrze się bawili. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
65
#SzkołaDoHymnu
10 listopada 2021 r., w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, o godzinie 11.11 przedszkolaki oraz uczniowie Zespołu Szkół w Malawie przyłączyli się do akcji „Szkoła do hymnu” jako jedna z niemal dziewiętnastu tysięcy placówek oświatowych na całym świecie. Wszyscy wspólnie z nauczycielami, dyrekcją oraz administracją szkoły odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, które dumnie rozbrzmiewały w naszych salach. hymn
Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
W 1918 roku Polska powróciła na mapę Europy i świata po 123 latach niebytu, po 123 latach zaborów, po 123 latach przelanej krwi, czekania, nadziei, walki, cierpienia. Wolna, niepodległa, zjednoczona Polska. Własne państwo.
Właśnie mija 103 rocznica tego wspaniałego wydarzenia. I naprawdę mamy co świętować. Na co dzień pewnie nie zastanawiamy się nad tym zbyt często, ale fakt, że żyjemy w wolnym kraju, jest doprawdy wielkim szczęściem. Starajmy się pamiętać o naszych przodkach, dziadkach, pradziadkach, którzy nie wahali się oddać życia za naszą ojczyznę, dołóżmy wszelkich starań, by ich ofiara nie poszła na marne, a Polska była krajem ludzi światłych i mądrych.
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy 8a i 8b pod kierunkiem wychowawczyń: p. Ireny Brzeżawskiej i p. Moniki Krasny, przygotowali uroczystą akademię inspirowaną „Dziadami” Adama Mickiewicza. Oprawę muzyczną przygotowała p. Justyna Stachura wraz z zespołem wokalnym i uczniami klasy 4a i 4b. O dekorację zadbały uczennice klasy 8b.
37
#SzkołaDoHymnu
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie