Uczniowie z zespołu dziennikarsko-filmowego nagrali ostatni w tym roku szkolnym film, tym razem - związany z profilaktyką antyalkoholową. W jednej z głównych ról wystąpił pan Konrad Kida. Dziękujemy wszystkim statystom, czyli uczniom, którzy nie należą do naszego zespołu, ale chętnie pomagali przy realizacji niektórych scen.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019
W środę (19 czerwca 2019 r.) odbędzie się zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Uroczystość rozpocznie się o godz. 8.00 mszą św. w kościele parafialnym. Na godz. 9.00 zaplanowano spotkanie z dyrekcją szkoły i nauczycielami w sali gimnastycznej a następnie z wychowawcami w wyznaczonych salach.
Międzyszkolny Konkurs Plastycznym „Co w trawie piszczy.."
W piątek, 14 czerwca br. uczennica klasy 1a - Julia Litwin otrzymała wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Co w trawie piszczy - czyli łąka i jej mieszkańcy”. Głównym celem konkursu było kształtowanie umiejętności dostrzegania przez dzieci piękna otaczającego nas krajobrazu. Inicjatorem i organizatorem przedsięwzięcia była Szkoła Podstawowa Nr 24 w Rzeszowie. Laureatkę przygotowała p. Beata Głowiak. Gratulujemy! zdjęcia
Wojewódzki konkurs literacki
Niezmiernie miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły, Izabela Inglot z klasy 3 G., zajęła II miejsce w wojewódzkim konkursie literackim pn. Wiosenne Zmagania Artystyczne organizowanym przez Szkołę Podstawową im Św. Jadwigi Królowej w Trzebusce. Iza pod kierunkiem pani dr Marty Maciejowskiej napisała opowiadanie pt. Inspiracja. Jednym z bohaterów swej opowieści uczyniła Stanisława Moniuszkę. Tekst urzekł komisję konkursową, która postanowiła przyznać autorce „srebrne pióro”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Konkurs Literacki Eko Fashion Show
- 5
10 czerwca 2019 roku uczennice naszej szkoły (z klas: 3 G, 7a i 7b) wzięły udział w konkursie Literacki Eko Fashion Show organizowanym przez III Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie. Na pokaz przygotowały pięć projektów-kreacji. Na wybiegu zaprezentowały własne interpretacje wizerunku bohaterek mitologicznych. Wszystkie zostały nagrodzone. 4. miejsce ex aequo zajęły: Gabriela Drabicka, Izabela Inglot i Karolina Dworak za projekt Demeter i Kora oraz Emilia Lew i Natalia Lew za Herę, wyróżnienie zaś zdobyły Nikola Mazur i Maria Skoczylas za Artemidę oraz Klaudia Lasota i Dominika Lew za Afrodytę. Nagroda specjalna przyznana przez najmłodszą uczestniczkę pokazu mody, sześcioletnią Wiktorię, trafiła do rąk Róży Bartman i Magdaleny Biskup. Wszystkim młodym projektantkom gratulujemy!
Klasa 7a na 18. urodzinach Uniwersytetu Rzeszowskiego
7 czerwca 2019 r. w dużej auli Uniwersytetu Rzeszowskiego miała miejsce wyjątkowa uroczystość – 18. urodziny Uniwersytetu Rzeszowskiego połączone z uroczystymi promocjami doktorskimi i habilitacyjnymi. Uczniowie klasy 7a jako nieliczni zostali zaproszeni na tę ceremonię. Promocję doktorską odbierała bowiem ich wychowawczyni, pani dr Marta Maciejowska, która w swym okolicznościowym przemówieniu odwołała się do ich wspólnych doświadczeń – kilkugodzinnych rozmów nt. powieści Syzyfowe prace Stefana Żeromskiego. Natomiast Michael Ranke, profesor pediatrii ze Szpitala Dziecięcego Uniwersytetu w Tübingen, odbierając Medal Wielki UR, docenił reprezentację młodzieży na widowni i wyraził przekonanie, że obcowanie wśród ludzi nauki zaprocentuje w przyszłości. Miejmy nadzieję, że słowa te okażą się prorocze i wśród naszych tegorocznych siódmoklasistów są przyszli naukowcy.
Uroczyste pożegnanie uczniów klas: 8a, 8b SP i 3a G
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Uroczyste pożegnanie uczniów klas: 8a, 8b SP i 3a G.
22
Wycieczka klas piątych do Sandomierza
- 9
Klasy: 5a i 5b w połowie czerwca br. wzięły udział w dwudniowej wycieczce po Ziemi Sandomierskiej. Na trasie zwiedzania znalazły się m. in.: sandomierska trasa podziemna, zbrojownia, katedra, Pałac w Kurozwękach, Zamek Krzyżtopór w Ujeździe oraz mury obronne i kościół neogotycki w Szydłowie. Uczestnicy, choć zmęczeni, byli zachwyceni wyjazdem. Uśmiechy nie opuszczały ich twarzy. Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie: pani Monika Krasny i pani Irena Brzeżawska.
Wycieczka do Skansenu w Kolbuszowej
- 17
W dniu 11 czerwca 2019 r. uczniowie kl. 1a i 1b uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Głównym celem podróży było przybliżenie dzieciom dawnej wsi, zapoznanie z jej architekturą, kulturą oraz z obrazem życia codziennego w chałupie i gospodarstwie. Podczas lekcji w zagrodzie uczniowie poznali prace polowe i gospodarskie, narzędzia i sprzęty służące do obróbki zboża, a także nauczyli się rozróżniać różne jego gatunki. Uczestnicząc w zorganizowanych w starej szkole zajęciach „Ziarnko do ziarnka - znaczenie chleba w tradycji” dowiedzieli się o ciekawych zwyczajach związanych z wypiekiem chleba. Na koniec upiekli tradycyjny przysmak - proziaki, a także mieli okazję delektować się smakiem wiejskiego chleba z masłem. Na pamiątkę pobytu w muzeum uczniowie zakupili w sklepiku pamiątki - rękodzieła ze skansenu. Wycieczkę należy zaliczyć do udanych.
Zajęcia w Akademii Sportu Chikara
- 6
5 czerwca 2019 r. uczniowie klas 1a i 1b wraz z wychowawcami wybrali się do Akademii Sportu Chikara w Rzeszowie. Poznali znakomitych trenerów i ciekawe miejsce, które łączy ze sobą pasje do tradycji Japońskiej sztuki walki Karate - Do oraz nowoczesnego treningu sportowego. Karate oznacza po japońsku pustą dłoń. Szerzej - sztukę samoobrony bez użycia broni, ale z zastosowaniem naturalnych dla człowieka środków walki, takich jak: pięści, kolana, stopy. Nie oznacza to jednak, że młody człowiek po kilku czy kilkudziesięciu treningach będzie chuliganem, który próbuje swoich sił na kolegach czy koleżankach. Karate rządzi się swoją własną etyką. Etyką sztuki walki. To Kodeks Dojo. To on właśnie zakazuje posługiwania się technikami karate poza salą treningową. Nakazuje szacunek wobec rodziców i starszych, uprzejmość wobec innych ludzi. A więc jest to także kodeks dobrego wychowania.
Koncert musicalowy „Muzyczny Wehikuł”
29 maja 2019 r. był dla podopiecznych Szkolnego Koła Teatralnego dniem wyjątkowym. Z racji zbliżającego się Dnia Dziecka wraz z opiekunami, p. Izabelą Łukasik i p. Grażyną Kidą, mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym koncercie musicalowym „Muzyczny Wehikuł” przygotowanym przez adeptów Akademii Aktorskiej „Artysta” we współpracy z Filharmonią Podkarpacką, muzykami jazzowymi z Instytutu Muzyki UR oraz chórem Uniwersytetu Rzeszowskiego. Kilkudziesięciu artystów zaprezentowało utwory z największych, światowych dziecięcych musicali i bajek muzycznych, które skradły serca również dorosłej publiczności. Naprawialiśmy świat z dzielną Pocahontas, razem z trojgiem przyjaciół Simbą, Pumbą i Timonem nauczyliśmy się magicznych słów Hakuna Matata. Poznaliśmy wielkie serce Herkulesa oraz grupkę przyjaciół znanej Annie, a razem z Elsą pokazaliśmy światu naszą moc. Całość wzbogacały przepiękne kostiumy oraz animacje LED, które zbudowały wyjątkową scenografię koncertu. Ta muzyczna podróż wprowadziła nas w bajkowy świat, gdzie miłość dodaje skrzydeł, a dobro zawsze zwycięża.
Wycieczka do Warszawy
W dniach 24.-26. maja br. klasy: 3G ., 8a, 7a oraz część 7b wzięły udział w wycieczce do Warszawy. Uczniowie mieli okazję zobaczyć najważniejsze punkty na mapie turystycznej stolicy: Stare Miasto, Muzeum Pawiak, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki „Kopernik”, Sejm, Pałac w Wilanowie, Świątynia Opatrzności Bożej. To był wyjątkowy czas – wymagający, ale dający mnóstwo przeżyć i radości. Organizatorem wyjazdu był pan Konrad Kida.
Konkurs „Zaczarowany ołówek”
W ramach podsumowania roku szkolnego 2018/19 w świetlicy odbył się konkurs kaligraficzny „Zaczarowany ołówek”. W dawnej szkole sztuka starannego i estetycznego pisania była podstawowym przedmiotem. Nauka kaligrafii miała kształtować charakter oraz cierpliwość. Dla współczesnych uczniów stanowi ona duże wyzwanie. Do konkursu zostali zaproszeni uczniowie klas 1-3. Komisja konkursowa, w skład której weszły p. A. Wąs i p. B. Makuch-Olech, wyłoniły zwycięzców rywalizacji. Za najlepsze prace nagrodzeni zostali: Weronika Rożek, Julita Podgórska, Dominika Dworak, Oliwier Mikosz. Wyróżnienie zdobyli: Mikołaj Piotrowski, Gabriel Domowicz, Maksymilian Szydełko, Maja Kaplyta, Nikodem Leja, Maksymilian Mucha, Aleksandra Lubas, Aleksander Wąs, Maksymilian Biskup. Zwycięzcy, oprócz pochwał, otrzymali nagrody książkowe. Konkurs kaligraficzny przygotowały i przeprowadziły: p. M. Patyna, p. K. Płoch i p. D. Miś. Zdjęcia
Próba poloneza
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Próba poloneza.
36
Komers 2019
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia,
jak bawiła się młodzież z klas 8a, 8b 3a G
podczas Komersu
Komers 2019
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Komers 2019.
19
Zakodowany Dzień Mamy
- 28
4 czerwca br. w kl. 1a została zorganizowana uroczystość z okazji Dnia Matki w formie zajęć otwartych. Po krótkiej części artystycznej, pierwszoklasiści zostali podzieleni na zespoły, aby działać metodą stacyjną, prezentując swoje umiejętności z zakresu kodowania i programowania w ramach realizacji programu Uczymy Dzieci Programować. Wszystkie tematy zadań, związane były z naszymi gośćmi, m.in. Co chcemy dzisiaj powiedzieć wszystkim mamusiom? (z wykorzystaniem aplikacji QR); Co mama ma w koszyku? (z wykorzystaniem ozobota, drewnianych puzzli+puzzli AR); Malujemy wirtualny obrazek dla mamy (z wykorzystaniem wirtualnej maty); Pieczemy ciasteczka dla mamy (z wykorzystaniem ozobota); Matematyczny dywan dla mamy (z wykorzystaniem maty oraz kubeczków); Jaka jest moja mama? (z wykorzystaniem robota Photona). Następnie, wszystkie panie zostały zaproszone do wspólnej zabawy z elementami kodowania i programowania. Mamy z radością i zaciekawieniem podejmowały kolejne zadania. Tworzenie „wieży współpracy” było super wyzwaniem. Okazało się, że rodzicom i dzieciom idzie to rewelacyjnie. Nie obyło się bez gromkich braw i symbolicznych nagród. Podczas spotkania, mamusie dowiedziały się również, za co kochają ich własne dzieci. Panie z przyjemnością odkodowały serduszka przypięte do ubrań dzieci, za pomocą scanera QR, a następnie głośno odczytały zakodowaną wiadomość od dziecka. Tutaj pojawiły się emocje, łzy szczęścia i wzruszenia. Na zakończenie była piosenka, życzenia, upominki wykonane przez dzieci oraz słodki poczęstunek. Sądząc po radosnych buziach dzieci i ich mam, spotkanie należy zaliczyć do bardzo, udanych. Frekwencja 100%, mamusie zachwycone. Wychowawczyni, p. B. Głowiak dziękuje mamom i dzieciom za wspólne, wyjątkowe chwile.
Wycieczka klas 4a, 4b, 5c do Krynicy
- 21
W dniu 4 czerwca 2019 r. odbyła się wycieczka szkolna klas IV oraz V c do Krynicy-Zdrój. W czasie wypoczynku można było wjechać koleją gondolową na najwyższy szczyt w Paśmie Jaworzyny (Jaworzyna Krynicka) oraz spróbować swoich sił w parku linowym. W ramach relaksu dzieci odwiedziły również lodziarnię oraz mogły odpocząć w pijalni wód mineralnych w centrum miasta. Opiekunami wycieczki byli p. K. Kida, p. B. Chwistek, p. B. Makuch-Olech oraz p. S. Tabasz.
Dzień Dziecka w wiosce indiańskiej
- 35
Co jest najcenniejszym prezentem dla dzieci? Czas! W dzisiejszym zabieganym świecie, każde popołudnie spędzone w gronie rodzinnym jest na wagę złota. W związku z powyższym, w sobotę, 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka, rodzice uczniów kl. 1a przygotowali dla swoich pociech wspaniałą niespodziankę. Zbudowali wioskę indiańską, która o godz. 16.00 zapełniła się rodzinami, wystylizowanymi tematycznie. Pogoda dopisała, humory również. Było moc atrakcji, m.in. zjazd linowy tyrolka, huśtawki na linach, gry terenowe, poszukiwanie ukrytego pod ziemią skarbu, strzelanie z łuku, rozpalanie ogniska z użyciem soczewek, puszczanie olbrzymich baniek mydlanych. Jak na wioskę indiańską przystało były tipi, pióropusze i olbrzymie ognisko. Taki Dzień Dziecka na pewno długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci, jak i rodziców. Wychowawczyni, p. B. Głowiak dziękuje wszystkim rodzinom za zaangażowanie, znakomite pomysły, serdeczność oraz wspólnie spędzony czas.
Finał Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego
- 4
Dnia 6 czerwca 2019 r. w Domu Diecezjalnym „Tabor” w Rzeszowie odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego „Misja w mocy Ducha Świętego” pod patronatem Podkarpackiego Kuratorium Oświaty organizowanego przez Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej. Z około 2000 uczniów na etapie szkolnym, do etapu rejonowego zakwalifikowało się ok. 350 osób, a do ścisłego finału 80 osób. Uczeń klasy VII Jakub Pańczak zdobył 4 miejsce i otrzymał wyróżnienie, a zarazem stał się laureatem tegoż konkursu. Do konkursu Jakub przygotowywał się pod kierunkiem ks. Mariusza Godka. Serdecznie gratulujemy !!!
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie