Uczniowie z Koła dziennikarsko - filmowego otrzymali niezwykłe zaproszenie. Z radością wybrali się w daleką podróż. Gdzie pojechali i kto ich tam zaprosił – o tym opowiada film.
Uczniowie z Koła dziennikarsko - filmowego otrzymali niezwykłe zaproszenie. Z radością wybrali się w daleką podróż. Gdzie pojechali i kto ich tam zaprosił – o tym opowiada film.
8 marca 2019 roku odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Zaproszone zostały wszystkie panie pracujące w Zespole Szkół w Malawie: nauczycielki ze szkoły i przedszkola, panie pomagające nauczycielom w przedszkolu, panie woźne, pani sekretarka, panie sprzątające oraz panie kucharki. Życzenia dla pań i dziewcząt przedstawiono w formie filmu, przeplatanego muzyczną dedykacją zaprezentowaną „na żywo”. Utwory wykonali uczniowie z klas V c, VI a, VII b, natomiast w filmie wystąpili uczniowie klasy VI a i VII b. Piosenkę finałową wykonała Manuela i Dawid, ze specjalnym udziałem p. K. Kidy. W organizację akademii zaangażowały się p. B. Chwistek, p. J. Stachura i p . B. Głowiak.
4 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji uczniowie mieli okazję do wysłuchania prelekcji przedstawiającej losy podpułkownika Łukasza Cieplińskiego, wygłoszonej przez przedstawiciela Instytutu Pamięci Narodowej, doktora Jacka Magdonia. Wśród zebranych pojawili się również honorowi goście ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej - Zarząd Okręgu Podkarpackiego: major Stefan Michalczak, kapitan Edward Sarna, porucznik Władysław Koziarz oraz porucznik Antoni Barnat. Uczniowie należący do Szkolnego Koła Teatralnego wystawili spektakl pt. „Polscy Bandyci”. czytaj
W dniu 6 marca 2019 r. klasy: 6a i 6b uczestniczyły w zwiedzaniu Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie od warsztatów pt „Dzieje relacji polsko - żydowskich na przykładzie Podkarpacia”. Uczniowie poznali realia Holocaustu w okupowanej Polsce - politykę niemieckiego okupanta, złożone relacje polsko-żydowskie. Warsztaty prowadzone były w formie konserwatorium z wykorzystaniem materiałów źródłowych, w tym archiwalnych fotografii. Następnie młodzież zwiedzała muzeum z przewodnikiem, a później indywidualnie każdy mógł wrócić, zobaczyć i wysłuchać to, co go najbardziej interesowało. Podczas wyjazdu opiekę sprawowały panie: Beata Makuch-Olech i Dorota Miś.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Żołnierzy Wyklętych.
Sukcesy za sukcesami!! Obecny sezon to jeden z najlepszych sezonów zimowych. Michał Wilk nadal utrzymuje wysoką formę. W Pucharze Polski zdobył złoto i srebro. Na OOM w Zakopanem w dniach 24-26.02.2019 r. wywalczył 2 brązowe medale. Jak sam twierdzi setne sekundy dzieliły go od srebra i złota. Walka była na najwyższym technicznym poziomie. Decydowały mikro sytuacje podczas slalomów. Gratulujemy również pozostałym zawodnikom: Mateuszowi Wilk, Amelii Stachura oraz Marcinowi Korab. Ich miejsca w pobliżu pierwszej dziesiątki są też dużym osiągnieciem. Wszyscy jako jedyni reprezentują województwo podkarpackie w snowboardzie. Życzymy nadal wielu sukcesów.
III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Programu „Porcja Pozytywnej Energii” otrzymała nasza szkoła za sprawą klasy 1a. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach o tematyce prozdrowotnej, które dotyczyły właściwych postaw, mających istotny wpływ na rozwój, zdrowie oraz samopoczucie. W oparciu o przesłaną fotorelację, komisja konkursowa przyznała podium dla naszych wychowanków. 25 lutego 2019r. pierwszoklasiści otrzymali przesyłkę z Kalisza, a w niej produkty Crispy Natural oraz materiały edukacyjne. To wielkie wyróżnienie i ogromna radość dla młodych uczestników programu. Gratulacje składamy na ręce wychowawczyni zwycięskiego zespołu - p. B. Głowiak. Laureaci nie zatrzymają nagrody tylko dla siebie. Z przyjemnością podzielą się z uczniami klas I-III, podczas organizacji działań prozdrowotnych w szkole. Szczegóły wkrótce.
Uczennica Maja Kwolczak, otrzymała I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym „Daję szansę bateriom i akumulatorom”, zorganizowanym przez Wydawnictwo M&M CONSULTING i Ogólnopolski Klub EkoEdukatora. Przedmiotem konkursu było wykonanie rebusu z wymyślonym przez siebie hasłem nawiązującym do korzyści dla środowiska, płynących z przekazywania zużytych baterii i akumulatorów do specjalnych punktów odbioru. Tuż po feriach zimowych, laureatka otrzymała przesyłkę z Wrocławia ze wspaniałą nagrodą - tabletem multimedialnym. Poza tym wychowawczyni p. B. Głowiak otrzymała zestaw pomocy do zajęć przyrodniczych. Gratulujemy!
Od wielu lat, raz w roku, nasza szkoła pomaga zwierzętom ze schroniska, szczególnie w okresie najtrudniejszym, czyli w zimie. Jednak w bieżącym roku szkolnym po raz drugi zorganizowaliśmy pomoc dla rzeszowskiego schroniska. Dlaczego? Z taką inicjatywą wyszli nasi uczniowie. Raduje nas to niezmiernie, że mamy wrażliwych, pomocnych i bezinteresownych wychowanków. W dniu 8 lutego dary serca w postaci karmy otrzymało Schronisko Kundelek w Rzeszowie. Organizatorki: p. Renata Krochmal - Kosińska, p. Dagmara Świrad i p. Beata Głowiak serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom za piękny gest w postaci 140 kg karmy dla kotów i psów.
W pierwszym tygodniu ferii zostały zorganizowane dwa wyjazdy na basen, w których mogli uczestniczyć wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły. Celem zajęć na pływalni jest przede wszystkim promowanie aktywnego wypoczynku, nauka pływania z zastosowaniem przyborów oraz gry i zabawy w wodzie.
Walentynki to święto, które w naszej kulturze zadomowiło się na dobre. Jest to okazja na zorganizowanie fantastycznej, związanej z tym tematem zabawy, która w ciekawy sposób rozgrzeje serca w czasie zimy i wzmocni przyjaźń. Tak było i tym razem u nas w szkole. Walentynki trwały aż dwa dni. Wychowawczyni kl. 1a p. B. Głowiak postanowiła uatrakcyjnić ten dzień swoim wychowankom (14 II) oraz uczniom z klas 1-5 (15 II), przygotowując kilka tematycznych niespodzianek, m.in. turniej gry w Spaghetti pod hasłem „Przez żołądek do serca”, a także zabawy związane z kodowaniem i programowaniem pod hasłem „Walentynkowa trasa dla Ozobota oraz Photon pożeracz serc”. Wszystkie z przedsięwzięć skupione były na kształtowaniu ważnego i pozytywnego sposobu wyrażania uczuć i emocji u dzieci. Dominowały tylko pozytywne emocje. Uśmiech na twarzy i rozpromienione buzie wychowanków, świadczyły o tym, że walentynkowe zajęcia bardzo się podobały.
Zapraszamy uczniów klas I-III SP do udziału w akcji czytelniczej „NAJDŁUŻSZA KSIĄŻKA ŚWIATA” – V. EDYCJA. Celem akcji jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci, rozbudzanie ich wyobraźni poprzez poznawanie literatury oraz zachęcanie do kreatywnej aktywności plastycznej.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wyjazd uczniów do Filharmonii Podkarpackiej.
Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Politechnika Młodych Odkrywców” (www.pmo.prz.edu.pl), który jest realizowany przez Politechnikę Rzeszowską. Jego celem jest popularyzacja nauki i rozwijanie wiedzy technicznej wśród dzieci i młodzieży w wieku 12-15 lat. W ramach zajęć, młodzież naszej szkoły (uczniowie z klasy 7b) uczestniczy w pokazach naukowych i ciekawych zajęciach warsztatowych z zakresu nauk ścisłych - z matematyki i fizyki. Dzięki temu „młodzi studenci” zdobędą umiejętności twórczego myślenia oraz rozwiną swoje zainteresowania i pasje. Szkoła młodych fizyków i matematyków - zobacz
Zapraszamy do obejrzenia Spektaklu profilaktycznego pt. „Już kończę, jeszcze tylko pięć minut… - (NIE)BEZPIECZNY INTERNET” w wykonaniu Szkolnego Koła Teatralnego, działającego w ZS Malawa.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ferie - wyjazd na kręgle klas: 4a, 4b, 5c.
Zadaniem każdej placówki oświatowo-wychowawczej jest podejmowanie działań o charakterze profilaktycznym. Głównym zagadnieniem, które pragniemy poruszyć w roku szkolnym 2018/2019 jest walka z coraz szerszym problemem - cyberprzemocą. W oparciu o założenia tegorocznego Programu wychowawczo-profilaktycznego uczniowie naszej szkoły, należący do koła teatralnego, pod okiem p. Izabeli Łukasik przygotowali spektakl pt. „Już kończę, jeszcze tylko pięć minut - (NIE)bezpieczny Internet”. W przedstawieniu został podjęty problem stopniowego wyalienowania dziecka, które wszelkie decyzje podporządkowuje spędzaniu czasu przed komputerem, odsuwając się od rodziny i przyjaciół. Czyhające niebezpieczeństwa, takie jak wirusy, oszuści, spam, uzależnienie i inne zostały przedstawione jako koszmar senny, który stopniowo staje się rzeczywistością. Z cyberprzemocą można jednak walczyć, o czym przekonali się nasi widzowie.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zabawa karnawałowa - klasy 1-3 SP .
Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych 5 lutego br. odbyło się w naszej szkole spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów kl. 1-3 z funkcjonariuszem policji. Przybyły gość przypomniał o różnych zagrożeniach czyhających na nich w trakcie ferii zimowych. Szczególnie skupił się na omówieniu z uczniami zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach i stawach oraz ostrzegał przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic i rzek. Funkcjonariusz udzielił wskazówek, jak bezpiecznie bawić się na śniegu. Przeprowadzone spotkanie zakończono dyskusją z uczniami oraz filmem edukacyjnym. Wszystkim wychowankom życzymy, aby ferie zimowe upłynęły wesoło, zdrowo i bezpiecznie.
W dniu 5 lutego br. obchodziliśmy w szkole „Dzień śpiocha”. Uczniowie przybyli do szkoły w piżamach i szlafrokach. Wszystkich ogarnęło słodkie lenistwo :)
Powered by aSc EduPage