Akcja Żonkile
Uczniowie i nauczyciele z ZS w Malawie otrzymali podziękowanie za udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile upamiętniającej 78. Rocznicę powstania w getcie warszawskim. dyplom
Rondelkolandia w klasie 2b
21 maja 2021 r. uczniowie klasy 2b pod opieką wychowawczyni pani Jolanty Oleksy w ramach Rondelkolandii wykonali w klasie Owocowe zwierzęta. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością. W sali zapachniało owocami. Przekąski wyglądały niezwykle apetycznie i okazały się bardzo smaczne.
5
Nauczanie hybrydowe w klasach 4-8
Od 17 do 28 maja 2021 r. uczniowie klas 4-8 będą uczyć się hybrydowo. Wszystkie zajęcia odbywają się zgodnie z planem lekcji w dzienniku elektronicznym. Klasy 1-3 uczą się stacjonarnie.
Yamaha
W piątek 21 maja 2021r. uczniowie klas I - III wzięli udział w kolejnej audycji muzycznej organizowanej przez szkołę YAMAHA. Tym razem była to audycja taneczna we współpracy z senSDance Akademią Tańca Jazzowego. Prowadzący pan Karol opowiadał o stylach tańca jazzowego, a panie prezentowały te tańce. Dzieci miały okazję nauczyć się krótkiego układu pokazywanego przez tancerkę.
8
Sukces w VI Edycji Konkursu Recytatorsko-Literackiego Języka Angielskiego i Niemieckiego - Palikówka 2021
W maju br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI Edycji Konkursu Recytatorsko-Literackiego Języka Angielskiego i Niemieckiego. Tegoroczna edycja konkursu poświęcona była ekologii, ochronie środowiska, naturze. Uczniowie, w zależności od kategorii wiekowej, recytowali wiersz po angielsku lub niemiecku, albo przygotowali prezentację multimedialną. Uczniowie inspirowali się cytatami: “People must feel that the natural world is important and valuable and beautiful and wonderful and an amazement and a pleasure.”David Attenborough; „Wir wissen immer noch nicht ein tausendstel eines Prozents von dem, was die Natur für uns bereit hält.” Albert Einstein. Nasi uczniowie w każdej kategorii wiekowej zajęli najwyższe miejsca. Gratulujemy. Uczniów przygotowały panie: Beata Chwistek, Dagmara Świrad i Joanna Dostych. lista laureatów
Egzamin ósmoklasisty
Lekcje z Temidą
26 kwietnia 2021 r. uczniowie klas 7 i 8 Zespołu Szkół w Malawie wzięli udział w zajęciach online z zakresu edukacji prawnej w ramach akcji „Lekcje z Temidą”. Program ten ma na celu podniesienie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego ludzie stworzyli prawo, jak należy reagować na prześladowanie w szkole i Internecie, gdzie szukać pomocy, gdy padnie się ofiarą przestępstwa, jakie prawa ma konsument, jak dostać się na studia prawnicze i co można po nich robić. „Lekcje z Temidą” organizuje Fundacja Altum. Program finansowany jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.
Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym
W dniu 22 kwietnia 2021 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym EDI Panda, zorganizowanym przez Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe EDI. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych i odbył się online. Laureatkami konkursu zostały: Natalia Koc z kl. 6a i Karolina Tereszkiewicz z kl. 8a. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Koordynatorem konkursu była pani Beata Makuch-Olech.
Obiady w miesiącu maju
W związku z tym, że w miesiącu maju uczniowie wrócili do szkoły (klasy 1-3 stacjonarnie, a klasy 4-8 hybrydowo), funkcjonuje stołówka szkolna. Odpłatność za obiady jest pobierana „z góry” (do 12 dnia każdego miesiąca), dlatego prosimy o niezwłoczne dokonanie wpłaty za miesiąc maj. Uczniowie klas 4-8 korzystają ze stołówki tylko w tych dniach, w których mają zajęcia w szkole. Nie należy zgłaszać odpisów za dzieci, które mają w danym dniu nauczanie zdalne. Odpisy za dni nauki zdalnej zostaną wprowadzone do systemu edziecko.
Scratch Day
18 maja 2021r. uczniowie klasy 3a wzięli udział w Urodzinach Scratcha - wydarzeniu online, którego organizatorem był Cyfrowy Dialog, czyli zespół, który ceni otwartość zasobów, dostęp do wiedzy i inspiracji. Dla trzecioklasistów to był radosny i aktywny czas. Podczas 45 min spotkania, kilka tysięcy uczniów z całej Polski mogło się komunikować i prezentować swoje pomysły poprzez chat oraz udostępniony padlet. Chętnie weźmiemy udział w kolejnych edukacyjnych okazjach, ponieważ chcemy się przyczynić do budowania sieci wymiany doświadczeń i twórczych relacji opartych na empatii i otwartości.
6
Projekt Krokus
Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w międzynarodowym projekcie realizowanym przez Żydowskie Muzeum Galicja, które od wielu lat jest polskim koordynatorem Projektu Krokus, zainicjowanym przez Holocaust Education Trust Ireland. W ramach Projektu Krokus uczniowie posadzili jesienią cebulki żółtych krokusów, które zakwitając wiosną przypominają pomordowane dzieci – ofiary Holokaustu. Z powodu sytuacji epidemiologicznej i nauki zdalnej, cebulki krokusów w imieniu uczniów starszych klas sadziły młodsze dzieci ze świetlicy szkolnej. W połączeniu z akcją uczniowie klas ósmych wykonali prace plastyczne upamiętniające Dzień Pamięci Holokaustu, a zagadnienia dotyczące Holokaustu zostały omówione wśród uczniów podczas zajęć edukacyjnych. Dla podsumowania tematu młodzież obejrzy film dokumentalny: „Żeby pamięć nie umarła”. Nad przeprowadzeniem akcji w szkole czuwały panie: Irena Brzeżawska i Monika Krasny.
3
#challengeniebieskiemotyle2021
Uczniowie klasy VII a wraz z wychowawczynią p. Moniką Krasny chętnie podjęli wyzwanie #challengeniebieskiemotyle2021 zaproponowane przez p. Rafała Zapaśnika i klasę V z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 12 w Rzeszowie. Celem akcji jest „poszerzenie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom”. Wyzwanie ma na celu upamiętnienie Światowego Dnia Autyzmu, który przypada na 2 kwietnia. Jego zadaniem jest również podnoszenie świadomości społecznej na temat tego zaburzenia. Prace uczniów Serdecznie dziękujemy za nominację i możliwość przyłączenia się do akcji. My natomiast nominujemy:
- Klasę V z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Szyszkowie na czele z panią Moniką Garbacz - Krasny,
- Klasę IV a ze Szkoły Podstawowej w Malawie na czele z panią Martą Maciejowską.
Rekrutacja do projektu „Zdrowa, sportowa, międzynarodowa przyszłość”
Informujemy, że w dniach 10-20 maja 2021 r. w Zespole Szkół w Malawie przeprowadzona zostanie rekrutacja uczniów do projektu „Zdrowa, sportowa, międzynarodowa przyszłość”. Zachęcamy uczniów z klas 6-7 do zapoznania się z Regulaminem rekrutacji i do złożenia Ankiety rekrutacyjnej w nieprzekraczalnym terminie do 20 maja 2021 r. Regulamin Ankieta rekrutacyjna
Międzynarodowy projekt w Zespole Szkół w Malawie
Miło nam poinformować, że od 10 maja 2021 r. w Zespole Szkół w Malawie będzie realizowany projekt unijny „Zdrowa, sportowa, międzynarodowa przyszłość”. Projekt obejmie 20 uczniów z klas 6-7, wyłonionych w drodze rekrutacji, którzy po okresie przygotowania do mobilności, w październiku 2021 r., pojadą wraz z 4 opiekunami do Hiszpanii. Koordynatorami projektu są dyrektor ZS w Malawie oraz pani Beata Chwistek, którzy wspólnie napisali wniosek do projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów - nabór III. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zaakceptowała wniosek i przyznała na ten cel fundusze. Projekt będzie realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w IV Osi Priorytetowej Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, Działanie 4.2. Programy mobilności ponadnarodowej. Efektem projektu będzie poznanie kultury i języka hiszpańskiego oraz kuchni śródziemnomorskiej. Uczniowie zwiedzą również malowniczą Hiszpanię. Rekrutacja do projektu rozpocznie się w najbliższy poniedziałek – 10 maja 2021 r.
Sukces w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Janie Pawle II
W dniu 30 marca br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Janie Pawle II organizowanej przez Olimpus. Olimpiada była skierowana do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych i odbyła się online. Laureatkami olimpiady zostały: Julia Tereszkiewicz z kl. 6b, Natalia Koc z kl. 6a, Karolina Tereszkiewicz z kl. 8a, Aleksandra Dudek z kl. 8b i Alicja Brzózka z kl. 8b. Olimpiadę nadzorowała p. Beata Makuch-Olech. Laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Międzynarodowy Dzień Strażaka
Harmonogram powrotu uczniów do szkoły
230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W tym roku przypada 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) spisanej konstytucji. Z tej okazji uczniowie klas 6a i 6b pod kierunkiem p. Beaty Makuch-Olech i p. Dominika Szlamy przygotowali akademię. Zapraszamy do obejrzenia. akademia
Odwołane dni wolne 4, 5 maja br.
Dyrekcja Zespołu Szkół w Malawie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców oraz biorąc pod uwagę sytuację epidemiczną, podjęła decyzję o rezygnacji z dodatkowych dni wolnych – 4 i 5 maja 2021r. W związku z tym, informujemy rodziców, że szkoła będzie otwarta dla uczniów klas 1-3, którzy rozpoczną od 4 maja naukę w systemie stacjonarnym. Klasy 4-8 kontynuują naukę zdalną.
(Ty)Dzień Ziemi – słuchowisko „Kod przyrody”
Komiks jest jedną z tych form, które szczycą się dużym zamiłowaniem zarówno wśród dorosłych, jak i młodszych czytelników. Organizacja WWF (World Wide Fund For Nature) we współpracy ze znanymi ilustratorami, Jarosławem Spułą i Albiną Horbaczewską, wydała serię komiksów poruszającą tematykę koegzystencji ludzi i zwierząt. Zbiór „W sąsiedztwie z dużymi drapieżnikami” zawiera sześć odrębnych, ilustrowanych historii. Pięć z nich zostało przygotowanych przez naszych uczniów w formie słuchowisk. Będą one publikowane w ciągu najbliższego tygodnia. Pierwszy z nich nosi tytuł „Kod przyrody”. W roli lektorów występują uczennice klasy 6 „b”: Julia Gnat, Eliza Lew i Patrycja Ungeheuer. Życzymy miłego odbioru! słuchowisko
- Sobota05.04.2025
Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 883035