Nagroda dla szkoły „Mini domek DSE z platformą solarną”
Zespół uczniów z klasy 8a w składzie: Dawid Filip, Michał Jarosz, Sebastian Kuśnierz, Szymon Solarz zdobyli nagrodę dla szkoły w konkursie z fizyki „Energia słoneczna – jak ją pozyskać, wykorzystać a przede wszystkim oszczędzać?”. Nagroda to mini domek DSE z platformą solarną, imitujący samowystarczalny energetycznie dom. Nagroda będzie stanowiła wyposażenie szkoły jako promocja odnawialnych źródeł energii. Uczniów przygotowała do konkursu pani Monika Krasny.
2
Pożegnanie klas ósmych - 24.06.2021 r.
- 17
Koniec roku szkolnego 2020/2021
Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 w Zespole Szkół w Malawie odbędzie się zgodnie z harmonogramem.
Laureaci konkursu „Nasi sąsiedzi-Żydzi”
9 czerwca br. w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym „Świętokrzyski Sztelt” w Chmielniku zostały rozdane nagrody w konkursie „Nasi sąsiedzi-Żydzi”. W kategorii film szkoła podstawowa -wyróżnienie otrzymali Dawid Filip z kl. 8a i Adam Nawojski z kl. 8a. Konkurs nadzorowała pani Beata Makuch-Olech. Serdecznie gratulujemy.
Nakręć się na pomaganie
W tym roku szkolnym zbieraliśmy nakrętki dla małego Mikołaja oraz dla Fundacji Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Wszystkim, którzy włączyli się w tę szlachetną akcję DZIĘKUJEMY! Akcję koordynowały panie: Renata Fortuna i Beata Lutecka. podziękowanie dla ZS w Malawie
XIX Ogólnopolski konkurs fizyczno-fotograficzny „Zjawiska fizyczne wokół nas”
Celem konkursu było m.in. ukazanie piękna zjawisk fizycznych w otaczającym nas środowisku, bądź wyeksponowanie ich w samodzielnie przeprowadzonym eksperymencie. W kategorii Eksperyment – III miejsce zajęła Nikola Ziaja kl. 8b, VII miejsce Karolina Tereszkiewicz kl. 8a. W kategorii Obserwacja - wyróżnienie otrzymał Dawid Filip z klasy 8a. Uczniów przygotowała pani Monika Krasny.
6
Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego: 40. Rocznica powstania NSZZ „Solidarność”
19 czerwca br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyły się obchody 40. Rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”. W czasie uroczystości dokonano wręczenia nagród laureatom konkursu plastycznego zorganizowanego w związku z rocznicą. W kategorii: szkoły podstawowe uczennica naszej szkoły - Karolina Tereszkiewicz otrzymała Wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!
Sukces w Podkarpackim Konkursie Plastycznym
Miło nam poinformować, że Sebastian Cieniek uczeń klasy 3a zajął III miejsce w Podkarpackim Konkursie Plastycznym „Kultura i tradycja w moim narodzie". Opiekunem artystycznym laureata była p. Beata Głowiak. Serdecznie gratulujemy!
Wycieczka klas trzecich do wioski indiańskiej
Czerwiec to czas szkolnych wycieczek, dlatego w czwartek, 17 czerwca uczniowie klas 3a i 3b udali się na wycieczkę do wioski Indiańskiej „HOKKA HEY” w Kunowej. Po dwugodzinnej podróży, wszystkich uczestników przywitał wódz w tradycyjnym stroju indiańskim oraz bardzo miły i przyjazny pies. Najpierw dzieci zwiedziły mini ZOO. Następnie trzecioklasiści wykonali indiańskie opaski, a na twarzach pojawiły się kolorowe malowidła. Ciekawe konkurencje, tańce, przejazd na kucyku to tylko niektóre atrakcje. Uczestnicy zostali ugoszczeni kiełbaską z ogniska i ciepłą herbatą. Na koniec każdy uczeń mógł kupić indiańską pamiątkę. Uczniowie powrócili do szkoły z pięknymi wrażeniami i wyjątkowymi zdjęciami.
50
Wyjazd klasy 1b do Kolorado
15 czerwca br. uczniowie klasy 1b byli w Kolorado wraz z wychowawczynią panią Gabrielą Pociask oraz panią Dagmarą Świrad. Tam milo spędzali czas w sali zabaw. Każdy mógł korzystać z dowolnych atrakcji jakie oferowało Centrum Kolorado. Dzieci doskonaliły swoje umiejętności na torach sprawnościowych. Mogły też przyglądać się kolorowym rybkom w akwarium. Podczas przerwy w zabawie czekała na nich pyszna pizza i chrupiące frytki. Wyjazd był dla uczniów dużą atrakcją.
13
Wycieczka klas czwartych w Bieszczady
Kierunek „Bieszczady” obrali uczniowie klas czwartych wraz z wychowawczyniami. Na ich trasie były takie atrakcje turystyczne, jak zapora w Solinie, rejs statkiem po zalewie (z portu w Polańczyku) oraz przejazd drezynami (Uherce Mineralne). Na koniec tego pełnego wrażeń dnia uczestnicy wycieczki posilili się samodzielnie pieczonymi podczas ogniska kiełbaskami. Z wyjazdu wszyscy wrócili uśmiechnięci i głodni kolejnych wspólnych wyjazdów. Szczególne podziękowania kierujemy do pań: Moniki Krasny i Joanny Machalskiej, które z uśmiechem na twarzach sprawowały opiekę nad czwartoklasistami. DZIĘKUJĄ uczniowie z klas: 4a i 4b wraz z wychowawczyniami.
40
Laureaci Konkursu fotograficznego „Życie jest piękne”
18 czerwca w Zespole Szkół Energetycznych w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczanie nagród w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznych pt „Życie jest piękne”. Uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca: GRAND PRIX – Dawid Filip – kl. 8a, I MIEJSCE – Karolina Tereszkiewicz – kl. 8a, II MIEJSCE – Natalia Bereś – kl. 8b, WYRÓŻNIENIE – Dawid Filip, Natalia Bereś, NAGRODA JURY – Dawid Filip, Aleksandra Dudek – kl.8b. Serdecznie gratulujemy! nagrodzone prace
Plener malarski
Plener malarski to znakomita okazja do twórczego rozwoju, aktywnego wypoczynku w otoczeniu przyrody oraz integracji ze środowiskiem artystycznym. W słoneczny poniedziałek, 14 czerwca uczniowie klasy 3a pod kierunkiem instruktorki p. Pauliny z Gminnego Ośrodka Kultury - filia Malawa oraz wychowawczyni p. Beaty Głowiak wykonali oryginalne maki na łonie natury. Podczas pobytu w plenerze jego uczestnicy mogli pracować wybranymi technikami malarskimi i rysunkowymi, dyskutować i odpoczywać. Zapraszamy do obejrzenia galerii prac.
16
Wycieczka klas szóstych do Sandomierza
- 24
15 czerwca br. uczniowie klas szóstych wraz z opiekunami: p. Izabelą Łukasik, p. Konradem Kidą i p. Stanisławem Tabaszem wybrali się w podróż pod hasłem „Poznajemy tajemnice Gór Pieprzowych”. Po przyjeździe, na miejscu czekała na nas nasza przewodniczka, p. Katarzyna Tworzydło, która z uśmiechem na ustach i entuzjazmem rozbudziła zainteresowanie uczniów Sandomierzem i jego pięknem. Wyprawa rozpoczęła się rejsem po Wiśle, poznając legendy i rozkoszując się pięknem okolic. Następnym punktem był spacer po Starówce, podczas którego oglądaliśmy Mały Rzym i jego zabytki: wały, zamek, basztę, ulicę i Bramę Opatowską, Zdecydowanie najciekawszym punktem była zbrojownia, gdzie szlachcic z humorem opowiedział o rycerstwie i dziejach miasta, sprawdzając wiedzę zebranych i odtwarzając wraz z grupą krótkie scenki. Następnym elementem była podziemna trasa turystyczna. Tam przewodniczka m.in. pokazała nam narzędzia tortur, wystawę porcelany oraz krzemień pasiasty, a także przybliżyła nam historię Haliny Krępianki, która uratowała Sandomierz przed najazdem Tatarów. Po obiedzie i czasie wolnym, spędzonym na zajadaniu lodów i zakupie pamiątek, udaliśmy się na wyprawę autokarowo-pieszą w Góry Pieprzowe, które zaskoczyły nas nie tylko pięknymi widokami i nietypowym kolorytem lessu, ale też charakterystyczną dla tego obszaru roślinnością. Udało nam się znaleźć wisienkę stepową! Zmęczeni, ale szczęśliwi, udaliśmy się do autokaru, by wrócić do domu.
Podczas całej podróży rozmowom i śmiechom nie było końca. Nareszcie mogliśmy być razem!
„Kolorowy świat papieru” – innowacja pedagogiczna
„Kolorowy świat papieru” to tytuł innowacji pedagogicznej realizowanej w naszej szkole wśród uczennic klas VII pod kierunkiem p. Ireny Brzeżawskiej w ramach zajęć artystycznych. Celem innowacji było: rozbudzanie zainteresowań i uzdolnień plastycznych, kształtowanie nowych umiejętności z zakresu wybranych technik papieroplastyki, tworzenie elementów dekoracyjnych z papieru i wykorzystanie ich do wzbogacenia wizerunku szkoły. W wyniku cotygodniowych zajęć powstało wiele twórczych prac, które wykorzystano do tworzenia okolicznościowych dekoracji holu szkoły. Podczas zajęć uczennice poznały nowe metody i techniki plastyczne, rozwinęły umiejętności manualne i percepcję wzrokową, odkryły nowe możliwości jakie daje papier. Oto prace wykonane w ramach innowacji w bieżącym roku szkolnym.
11
Klasa II a w „Folkowej Podkowie”
8 czerwca br. uczniowie klasy 2a z panią Renata Fortuną udali się do pobliskiej Woli Rafałowskiej, gdzie spędzili miłe chwile w stadninie „Folkowa Podkowa”. Miejsce to znajduje się w bardzo urokliwej okolicy, gdzie oprócz pięknych koni i egzotycznych alpak można też podziwiać wspaniałe widoki. Wiele radości sprawiła jazda na koniach i karmienie alpak. W drodze do stadniny uczniowie odwiedzili również wzgórze Magdalenka. Tam z wieży widokowej oglądali panoramę Malawy i wzniesienia Pogórza Dynowskiego.
8
PIERWSZA POMOC - TO NIC TRUDNEGO
Program edukacyjny „Ratujemy, uczymy ratować” prowadzony jest w naszej szkole od 2008 r. Skierowany jest do klas I-III. Takie zajęcia odbyły się w klasie II a. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczyli się podstawowych czynności ratujących życie tj. wzywanie pomocy, sprawdzanie oddechu, układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Fantomy służyły do ćwiczenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Uczniowie oswajali się z tak ważnymi zagadnieniami i kształtowali właściwe nawyki pomagania innym. Zajęcia przeprowadziła p. Renata Fortuna.
5
Laureaci Gminnego Konkursu Plastycznego
Miło nam poinformować, że twórczość artystyczna naszych najmłodszych uczniów została wysoko oceniona przez Jury Gminnego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Mleczna Kraina Kota Mleczysława”. W kategorii klas I-III nagrody otrzymali: Krystian Stasiak (kl. 3a) i Nataniel Zarychta (kl. 3a) oraz wyróżnienia zdobyli: Wiktoria Bar (kl. 1b) i Stanisław Piotrowski (kl. 3a). Laureatów przygotowały Panie: Beata Głowiak i Gabriela Pociask. Gratulujemy!
2
Kosmiczny pokaz mody w klasie 3a
Z uwagi na pracę z lekturą pt. „Dzieci pana Astronoma” oraz udział w warsztatach edukacyjnych online z edukatorami Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, zrodził się pomysł zorganizowania kosmicznego pokazy mody w klasie 3a. Zapraszamy do galerii zdjęć oraz obejrzenia nagrania.
24
Sukces w ogólnopolskim konkursie plastycznym
8 czerwca 2021 r. Karolina Tereszkiewicz z klasy 8a zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Przez nas ilustrowane to, co w wierszach Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zapisane”. Uczennica wykonała ilustrację do wiersza „Deszcz na morzu”, która została wybrana spośród 1225 prac nadesłanych z całej Polski. Konkurs, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w Puławach w 100. rocznicę urodzin poety, wpisał się w obchody ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Roku Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Odbywał się on pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki, Marszałka Województwa Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Puławy. Pracę uczennicy zgłosiła do konkursu p. Agnieszka Wąs.
- Sobota05.04.2025
Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 883060