Idą Święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj!
Pod takim hasłem odbyła się w naszej szkole przedświąteczna akcja, mająca na celu ożywienie zapominanej tradycji wysyłania życzeń za pomocą kartek świątecznych. W kampanię zaangażowała się cała szkoła. Najmłodsi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Powstały niesamowite kartki, które mają szansę być wydane w formie kartek pocztowych w kolejnej edycji kampanii. Natomiast starsi uczniowie pisali świąteczne życzenia w języku polskim, angielskim i niemieckim. Poprzez własnoręcznie napisane kartki podkreślamy, jak ważni są dla nas bliscy, to szansa by przekazać im w prosty sposób to, co czujemy. Nasi uczniowie nie zapomnieli też o tych, którzy w święta często czują się samotni. Część kartek została wysłana do Weteranów Wojny. Mamy nadzieję, że taki drobny gest choć trochę ociepli święta i sprawi im radość. Wspólnie rozesłaliśmy około 500 kartek! Całe wydarzenie odbywało się w ramach ogólnopolskiej kampanii z ramienia Fundacji Dbam o Swój Zasięg. Szkolnymi koordynatorkami akcji były panie: Beata Głowiak i Dagmara Świrad.
Wigilia szkolna 2018
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wigilia szkolna 2018.
Świąteczna atmosfera w szkole
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Świąteczna atmosfera w szkole.
Konkurs Bożonarodzeniowy
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs Bożonarodzeniowy.
Kiermasz Bożonarodzeniowy
W dniu 12 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. W przygotowanie kiermaszu włączyli się nauczyciele i dzieci ze świetlicy szkolnej przekazując własnoręcznie przygotowane ozdoby. Dzieci były bardzo szczęśliwe, że ich ozdoby rozeszły się błyskawicznie. Kiermasz cieszył się dużym powodzeniem. Wszystkie przygotowane ozdoby świąteczne zostały sprzedane w ciągu jednego dnia. Za uzyskane pieniądze zostały zakupione kolejne gry planszowe, pojemniki na klocki, przybory papierniczo - plastyczne. Wszystkim rodzicom, dzieciom serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe i za to, że zawsze możemy na Was liczyć.
Robotyka na Uniwersytecie Rzeszowskim
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Robotyka na Uniwersytecie Rzeszowskim.
Akcje charytatywne w Zespole Szkół w Malawie w roku szkolnym 2018/2019
Działalność charytatywna w naszej szkole od lat stanowi ważny element wychowawczy w kształtowaniu postaw dzieci i młodzieży. Będąc przekonani o słuszności słów wielkiego pedagoga, Janusza Korczaka, że „młodość jest szlachetna”, angażujemy naszych wychowanków w różne akcje i projekty, których ideą jest pochylanie się nad słabszymi od siebie i niesienie pomocy potrzebującym.
Majsterkowo
W dniu 12 grudnia 2018 r. uczniowie klasy I a uczestniczyli w edukacyjnych warsztatach „Majsterkowo”, organizowanych przez Castoramę w Rzeszowie. Ideą warsztatów jest rozwijanie u dzieci zdolności manualnych, pobudzanie wyobraźni, zwiększenie ich świadomości ekologicznej oraz rozwijanie zainteresowań w kierunku majsterkowania. Uczniowie poznali techniki przygotowywania dekoracji świątecznych, niezwykle popularną i twórczą metodę projektowania obrazów z nici - String Art. Wszyscy uczestnicy swoje prace wykonali bardzo starannie, według własnego konceptu. Za wykonane zadania uczniowie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Wyjazd zorganizowała wychowawczyni p. Beata Głowiak.
Robotyka na Uniwersytecie Rzeszowskim
10 grudnia 2018 r. uczniowie kl. 1a, 1b oraz 5a rozpoczęli cykl zajęć na Uniwersytecie Rzeszowskim - robotyka ze specjalnymi zestawami klocków konstrukcyjnych oraz programowaniem. Projekt finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój z Europejskiego Funduszu Społecznego. Podczas pierwszych zajęć, nasi uczniowie wykazali się dużą aktywnością i wiedzą związaną z programowaniem. Zadania nie należały do łatwych, jednak pracując zespołowo, wychowankowie świetnie poradzili sobie z konstruowaniem robota i wydawaniem mu komend. Z niecierpliwością czekają na kolejne warsztaty. Wyjazd zorganizowały panie: Beata Głowiak i Monika Krasny.
Serce za odwagę
W grudniu, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Serce za odwagę”, której celem było przygotowanie kartek świątecznych dla kombatantów i żołnierzy Podziemia Niepodległościowego z wielu miast w Polsce. W ten symboliczny sposób wychowankowie podziękowali za wielką odwagę, jaką odznaczali się bohaterowie podczas walk o wolną i niepodległą Polskę, a także oddali hołd osobom, dzięki którym mogą dziś swobodnie bawić się, malować, tańczyć, śpiewać oraz pogłębiać wiedzę. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawimy przyjemność naszym bohaterom, do których dotrą świąteczne życzenia. Szkolną inicjatorką akcji była p. Beata Głowiak.
Piknik naukowy w Krasnem
W dniu 8 grudnia 2018 r. uczniowie klas 5a i 6a wraz z wychowawczyniami: p. Joanną Machalską i Moniką Krasny uczestniczyli w Pikniku Naukowym zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Krasnem. Wolontariusze programu Projektor przeprowadzili interesujące zajęcia z kilku dziedzin nauk ścisłych, w których wzięli udział nasi uczniowie. Zajęcia
Uniwersytet Młodych Odkrywców
Dnia 7 grudnia 2018 r. uczniowie z klas 6a i 6b wzięli udział w warsztatach z robotyki na Wydziale Techniczno- Przyrodniczym Uniwersytetu Rzeszowskiego. W czasie zajęć uczyli się konstruowania robotów z klocków Lego Mindstorms, poznali też podstawy ich programowania. Nasi uczniowie podeszli do zadania z zapałem. W czasie pracy wykazali się kreatywnością i wytrwałością. Brawa dla wszystkich! Przygoda z programowaniem dopiero się zaczyna! Wyjazd zorganizowały panie: Joanna Machalska i Agata Manijak.
Kolędnicy - Wędrownicy Krasne 2018
7 grudnia 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasnem odbyła się uroczystość rozdania nagród laureatom XIX Wojewódzkiego Przeglądu Dziecięcej Twórczości Plastycznej „Kolędnicy - Wędrownicy Krasne 2018”. Konkurs zorganizowany został pod patronatem Starostwa Rzeszowskiego oraz Wójta Gminy Krasne. Laureaci: Klasa 1 - wyróżnienie: Weronika Rożek, Julia Litwin, Helena Przytuła, Wiktoria Nowak, Maja Kwolczak, Maja Kaplyta, Aleksandra Lubas, Inez Gomułka (opiekun p. Beata Głowiak); Klasa 3 - II nagroda Maria Zdeb, wyróżnienie: Szymon Chlebica (opiekun p. Renata Fortuna); Klasa 7 - I nagroda Jakub Pańczak (opiekun p. Irena Brzeżawska). Naszym artystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Mikołajki
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mikołajki - 6 grudnia 2018
Spotkanie z siatkarkami
W poniedziałek (3 grudnia br. ) naszą szkołę odwiedziły zdobywczynie 3. miejsca w Orlen Lidze – siatkarki DevelopResu Rzeszów wraz z trenerem, panem Bartłomiejem Dąbrowskim oraz drużynową maskotką Rysicą. Zawodniczki w składzie: Maja Tokarska, Agata Sawicka, Kinga Hatala, Katarzyna Żabińska dzieląc się przeżyciami, jakie wiążą się z uprawianiem sportu, rozbudziły wśród uczniów ducha sportowej rywalizacji. Nie brakowało chętnych zarówno do udziału w pokazowym treningu, jak i późniejszym meczu. Przybyli goście przywieźli ze sobą prezenty: plakaty i vouchery na mecze z udziałem drużyny. Na koniec spotkania chętni mogli zrobić sobie zdjęcie ze swoimi idolkami oraz zdobyć ich autografy. Wizyta tak znamienitych gości zgromadziła tłumy na trybunach. Dziękujemy drużynie za odwiedziny i propagowanie wśród najmłodszych aktywności fizycznej.
Wizyta w pizzerii
Wszyscy wiedzą jak wygląda. Prawie wszyscy znają jej smak. Nieliczni potrafią ją samodzielnie przygotować. Czy zrobić pizzę to ogromna sztuka? Odpowiedzi na to pytanie szukali uczniowie klasy 1a i 1b. Dnia 5 grudnia 2018 r. pierwszoklasiści wybrali się do pizzerii Dominium w Rzeszowie. Celem wycieczki było zapoznanie ze sposobem przyrządzania pizzy oraz uwrażliwienie dzieci na kulturalne zachowanie się w restauracji. Na początku szef kuchni przedstawił krótką historię tego popularnego włoskiego dania oraz zapoznał dzieci z przyrządami pomocnymi podczas jego przygotowywania. Uczniowie dowiedzieli się, z jakich składników składa się ciasto, z czego zrobiony jest sos, jak wygląda piec do wypiekania oraz jakie są elementy stroju pizzera. Największe wrażenie zrobił na wszystkich pokaz przygotowywania pizzy, a szczególnie kręcenie i podrzucanie ciasta. Dzieciom podobało się również to, że same mogły zdecydować, jakie składniki znajdą się na ich pizzach. Kiedy okrągłe przysmaki piekły się w gorącym piecu, wychowankowie mieli czas na przypomnienie sobie zasad właściwego zachowywania się w restauracji i kulturalnego sposobu spożywania posiłków. Następnie pierwszoklasiści przystąpili do degustacji. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że pizza była bardzo smaczna. Dziękujemy serdecznie wszystkim pracownikom Pizzerii DOMINIUM za gościnność, cierpliwość i bardzo miłą atmosferę.
Mikołajkowy wyjazd do kina klas: 4a, 4b
Dnia 3 grudnia br. obie klasy 4 wybrały się do kina Helios w Rzeszowie na mikołajkowy seans filmowy. Dzieci obejrzały film pt. „Grinch” o zielonym, włochatym stworku, który po prostu nie cierpi świąt Bożego Narodzenia i zrobi wszystko, by je zepsuć. Mieszkańcy Ktosiowa, mimo codziennych problemów żyją radośnie i zgodnie, dbając o siebie nawzajem. Stanowią oni wzorzec społecznych zachowań. Po filmie uczniowie integrowali się wzajemnie przy „Happy Meal” w pobliskim McDonald’s. Wyjazd zorganizowały panie: Beata Makuch-Olech i Beata Chwistek.
Audycja Szkoły Muzycznej YAMAHA
Tańce dworskie i tańce szkockie były tematem drugiej w tym roku szkolnym audycji muzycznej, która odbyła się dnia 27 listopada 2018 roku (wtorek) w ramach cyklu „Bawimy się muzyką …”. Brali w niej udział uczniowie klas I-VII szkoły podstawowej. Podopieczni podziwiali stroje, w których wykonywano ww. tańce. Poznali również instrumenty, które im akompaniowały. Niektórzy mogli spróbować swoich sił w wykonywaniu skomplikowanych kroków i figur tanecznych oraz w grze na instrumentach. Największym zainteresowaniem cieszyły się dudy – instrument dęty, składający się z piszczałek oraz miecha. Uczniowie chętnie włączali się w działania muzyczne. Spotkanie zorganizowała pani Justyna Stachura.
Turniej wiedzy o Polsce
W dniach 28 i 30 listopada br. w naszej szkole odbył się turniej wiedzy o naszym państwie pod hasłem „Kapitan Nauka sprawdza naszą wiedzę o Polsce”. Celem konkursu było przede wszystkim wzbudzenie poczucia patriotyzmu i tożsamości narodowej, popularyzacja wiedzy o Polsce na podstawie gry „Polska” Wydawnictwa Kapitan Nauka oraz wdrażanie do współzawodnictwa i godnej rywalizacji. Konkurs skierowany był do najmłodszych uczniów naszej szkoły. Każdą klasę reprezentowali trzej wytypowani uczniowie. Wychowankowie wykazali się dużą wiedzą i świetnie się bawili. Nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu, natomiast Tytuł Mistrza Wiedzy o Polsce otrzymali: Helena Przytuła, Dominik Linkert, Oskar Wiśniowski, Dominika Dworak i Klara Łuszczki. Organizatorkami konkursu były panie: B. Lutecka i B. Głowiak
- Sobota23.11.2024
Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 807940