Egzamin ósmoklasisty w roku szkolnym 2019/2020
Egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 16 do 18 czerwca 2020 r. (wtorek – czwartek). Wyniki egzaminu uczniowie poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia.
KONKURS Z OKAZJI 100. ROCZNICY URODZIN KAROLA WOJTYŁY
Rok 2020 został ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Świętego Jana Pawła II, bowiem 18 maja przypada 100. rocznica Jego urodzin. W obecnej sytuacji nie możemy uczcić tego wydarzenia zaplanowaną akademią szkolną, stąd zrodził się pomysł, aby zorganizować konkurs plastyczny. Szczegóły dotyczące konkursu zamieszczono w Regulaminie.
Kształcenie na odległość
Światowy Dzień Książki
23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki. Uczniowie naszej szkoły również o tym pamiętają, dlatego z wielką chęcią dzielą się swoją czytelniczą pasją. Mimo że nauczanie zdalne narzuca spędzanie większej ilości czasu przed komputerem, oni zawsze znajdują czas na ciekawą lekturę. Dzięki temu „odizolowują się od narzuconej izolacji”, stawiając czoło przygodom z ulubionymi bohaterami, czytając o losach swoich idoli lub odnajdując magię w szarej rzeczywistości. Zachęcamy do obejrzenia galerii książek polecanych, lubianych i aktualnie czytanych przez nasze szkolne mole książkowe! Koordynatorem akcji jest pani Izabela Łukasik.
12
Konkurs plastyczny „WIOSNA W MOIM OGRODZIE”
Panie ze świetlicy szkolnej zapraszają dzieci z klas 1-3 do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „WIOSNA W MOIM OGRODZIE”. Termin nadsyłania prac mija 30 kwietnia 2020 r. Szczegóły w Regulaminie.
Konkurs historyczno-plastyczny „Flaga biało-czerwona"
Od 2 maja 2004 r. obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To jedno z najmłodszych świąt państwowych, ustanowione by propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Tego dnia są organizowane różnego rodzaju akcje patriotyczne. Zapraszamy wszystkich uczniów klas I-VIII do wzięcia udziału w konkursie historyczno-plastycznym pt. „Flaga biało-czerwona”. Konkurs trwa od 22 do 28 kwietnia br. Najlepsze prace zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły. Organizatorzy: p. Beata Makuch-Olech i p. Stanisław Tabasz.
Dzień Ziemi
22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. To dobra okazja, by uświadomić sobie, że nasza planeta to miejsce, w którym niemal każda nasza decyzja wywiera jakiś wpływ na to, w jakim otoczeniu żyjemy i w jakim stanie jest nasze środowisko. Dzień Ziemi to najważniejsze święto ekologiczne, zatem w naszej szkole nie mogło zabraknąć aktywności. Pani Beata Głowiak przekazała uczniom kl. 2a zadanie do wykonania, które polegało na realizacji w dowolnej formie tematu: Jak dzieci mogą dbać o naszą planetę? Wszystkie przekazy myśli zawarte w różnorodnych działaniach praktycznych na rzecz środowiska, ilustracjach, notatkach, prezentacjach są bardzo koncepcyjne. Gratulujemy pomysłu wszystkim drugoklasistom i zapraszamy do obejrzenia prac.
12
Konkurs EKOLOGICZNA BIŻUTERIA
Co możemy zrobić dla naszej planety w Dniu Ziemi? Pomysłów z pewnością jest wiele… Może ekobiżuterię? Organizatorki - p. B. Głowiak i p. D. Świrad z SU zapraszają do udziału w konkursie EKOLOGICZNA BIŻUTERIA. Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII i trwa od 22 do 27 kwietnia 2020 r.
77. rocznica powstania w getcie warszawskim
19 kwietnia br. przypada 77. rocznica powstania w getcie warszawskim. Nasza szkoła od kilku lat uczestniczy w projekcie ŻONKILE organizowanym przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. W tym roku, w związku z wprowadzeniem zdalnego nauczania, zasugerowaliśmy inną formę tej społeczno-edukacyjnej akcji. Aby upamiętnić największy zbrojny zryw Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwsze powstanie miejskie w okupowanej Europie, zaproponowaliśmy chętnym uczniom i ich bliskim, aby sfotografowali się z żonkilem - symbolem akcji. Zdjęcia uczestników tegorocznej akcji prezentujemy w galerii. Wszystkim uczestnikom DZIĘKUJEMY! Szkolnym koordynatorem tegorocznej akcji jest p. Adriana Juszczyk. Zachęcamy także do wzięcia udziału w różnych działaniach edukacyjnych organizowanych przez Polin w dniu 19 kwietnia 2020 roku na: www.polin.pl/pl/zonkile. Szczegóły w harmonogramie.
16
Kształcenie na odległość
Informujemy, że kształcenie na odległość zostało przedłużone do 26 kwietnia 2020 r.
Rekrutacja do klasy I na rok szkolny 2020/2021
Lista uczniów zakwalifikowanych do klasy I
Rodzice są zobowiązani potwierdzić wolę przyjęcia dziecka do klasy I w postaci pisemnego oświadczenia.
Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do klasy I
Dokument prosimy wysyłać elektronicznie w formie skanu lub zdjęcia na adres szkolamalawa@wp.pl
1054. rocznica przyjęcia Chrztu przez Polskę
Prezydent RP ustanowił dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polskiego (ustawa z dn. 22 lutego 2019 roku). Chrzest Polski bowiem to kluczowe wydarzenie w dziejach naszego Narodu i Państwa. Poza wymiarem religijnym miał również wymiar strategiczny i polityczny. Dzięki niemu nasza Ojczyzna dołączyła do rodziny chrześcijańskiej, narodów europejskich, do kręgu cywilizacji Zachodniej Europy. Bez tego wydarzenia trudno sobie wyobrazić naszą kulturę i tożsamość.
Aby uczcić ten niezwykle ważny dla naszej ojczyzny fakt, nasi uczniowie przygotowali prace plastyczne ph. Chrzest Polski w moich oczach. Najładniejsze prace zostały opublikowane na stronie internetowej. Gratulujemy i zapraszamy do oglądania galerii. Organizatorami akcji są: p. mgr Irena Brzeżawska i p. dr Marta Maciejowska.
3
Święto Chrztu Polski
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w celu upamiętnienia chrztu Polski, datowanego na 14 kwietnia 966 r., ustanowił dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski. Jest to święto państwowe. Historycy wskazują, że jest to data narodzin Państwa Polskiego.
Wiosenna przerwa świąteczna
Informujemy, że od 9 do 14 kwietnia 2020 r. będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W tym okresie nie będą prowadzone zajęcia z uczniami w formie kształcenia na odległość.
Rekrutacja uczniów do klasy I
Biorąc pod uwagę sytuację epidemiologiczną, informujemy Rodziców, że rekrutacja do przedszkola i szkoły prowadzona jest tylko w sposób elektroniczny. Wypełniony formularz zgłoszeniowy prosimy odesłać na adres szkolamalawa@wp.pl
Ważne informacje w związku z pandemią koronawirusa
Prosimy Rodziców o zwrócenie uwagi, aby dzieci w okresie wolnym od szkoły pozostały w domach, unikały miejsc publicznych, gdzie są duże skupiska ludzi (np. centra handlowe, komunikacja miejska, obiekty sportowe), jak również przestrzegały zalecanych zasad higieny i czystości.
Prosimy również o zachęcenie swoich dzieci do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole. Nauczyciele poprzez dziennik elektroniczny będą przekazywać informacje o zakresie materiału dydaktycznego przeznaczonego do samodzielnej pracy uczniów w domu. Zalecamy korzystanie z darmowej platformy epodreczniki.pl. Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie oznacza dni wolnych od nauki.
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Od 12 do 25 marca 2020 r. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Jest to decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Informujemy, że w dniach 12 i 13 marca br. (czwartek, piątek) w szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze. Od poniedziałku, 16 marca br. uczniowie nie przychodzą do szkoły.
Prosimy o czytanie na bieżąco komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacji na stronie internetowej szkoły. Więcej szczegółowych informacji znajduje się na stronie Kuratorium. Czytaj
Odwołane spotkanie z rodzicami
Indywidualne konsultacje dla rodziców
odbędą się w innym terminie.
Akademia z okazji Dnia Kobiet
- 16
„Boskie poczucie humoru, czyli Opowieści Biblijne”
6 marca 2020 r., tuż po zakończeniu w naszej parafii rekolekcji wielkopostnych, klasy 4a i 5b udały się wraz z wychowawczyniami, p. Izabelą Łukasik oraz p. Justyną Stachurą, na spektakl Wrocławskiego Teatru Edukacji „In-Art”. Scenariusz „Boskiego poczucia humoru, czyli Opowieści Biblijnych” został utworzony w oparciu o treść najbardziej znanych przypowieści, ukazanych w nietypowy sposób. Odnosi się nie tylko do pierwotnej funkcji poznawczej Biblii jaką jest przybliżenie widzowi tajemnic świata, ale także tej dydaktycznej - przekazującej wskazówki na odwieczne pytanie o sens życia. Twórcy za pomocą tworzyw stricte teatralnych, takich jak doskonały tekst, komediowy charakter, gra w masce, dramaturgia wydarzeń i rozbudowane wątki, proponuje młodemu widzowi nowatorski wgląd w arkana Biblii. Bez moralizatorskiego tonu, na nowo ukazuje bogactwo charakterów, zdarzeń i postaci biblijnych przenosząc współczesnego widza wraz z głównym bohaterem, Jarkiem, szkolnym mistrzem wyczynowej jazdy na deskorolce w czasy starożytne.
- Piątek22.11.2024
Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 807523