• Aktualności

            • Europa mój dom - Hiszpania

            • W kolejną podróż uczniowie klasy 2a wybrali się do słonecznej Hiszpanii, gdzie poznali słynne dzieła Gaudiego oraz nauczyli się kilku hiszpańskich zwrotów. Dowiedzieli się, co to jest La Tomatina i wirtualnie uczestniczyli w tej słynnej bitwie na pomidory. Pozostając w temacie pomidorów, które zdecydowanie wolą jeść, niż je marnować, z pomocą rodziców zorganizowali pomidorową ucztę.

            • Kolorowa Wielkanoc - konkurs plastyczny dla kl. 1-3

            • 3 kwietnia 2023 r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Kolorowa Wielkanoc”. Pogłębiając wiedzę na temat zwyczajów i obrzędów własnego regionu, podtrzymując tradycje wielkanocne, uczniowie klas 1-3 wykonali wyjątkowe dekoracje. Ich różnorodność i pomysłowość zasługują na wielkie uznanie i brawa. Konkurs zorganizowały panie: Gabriela Pociask i Beata Głowiak. Pani Wicedyrektor Beata Chwistek wręczyła laureatom nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców. Serdecznie dziękujemy.

            • Wokół Świąt Wielkanocnych - warsztaty w Filii GOKiB w Malawie

            • Tuż przed świętami uczniowie kl. 2a i 2b wzięli udział w zajęciach plastyczno-technicznych, które zostały zorganizowane w pracowni w GOKiB w Malawie. Drugoklasiści miło i twórczo spędzili czas wykonując prace tematyczne, a efekt końcowy sprawił, że wszyscy wychowankowie doświadczyli satysfakcji z wykonanej pracy. Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani instruktor Pauli za ciekawą organizację warsztatów oraz wywoływanie radości z powodu zbliżających się świąt.

            • Dzień Świadomości Autyzmu

            • 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem tego wydarzenia jest zwiększenie świadomości społecznej i wrażliwości na temat autyzmu.

              W naszej szkole z tej okazji 3 kwietnia wśród nauczycieli i uczniów dominował kolor niebieski – symbolizujący autyzm💙

            • Kwitnąca Szkoła - II edycja pod hasłem: Niech świat usłyszy o Kraju Kwitnącej Jabłoni. Krzewimy polską naturę.

            • 31.03.2023 r. uczniowie klasy 2a wraz z Panem Dyrektorem, wychowawczynią Panią Beatą Głowiak oraz Panem Jurkiem zasadzili sadzonki jabłoni o białych i czerwonych kwiatach, otrzymane w ramach ogólnopolskiego konkursu "Kwitnące jabłonie w szkole". Drzewka otrzymały imiona i mają swoich opiekunów.

              Tak, jak Japonia jest krajem kwitnących wiśni, tak Polska jest krajem kwitnących jabłoni. Kojarzy się z pysznymi, zdrowymi jabłkami i pięknem starych malowniczych sadów obsypanych kwiatami. Sadzenie jabłoni o białych i czerwonych kwiatach obok siebie jest doskonałą promocją Polski, nie tylko z uwagi na ich piękno. Kwitnące i owocujące drzewka umilą czas, rzucą chłodny cień w gorące, słoneczne dni, dadzą wytchnienie od codziennego pośpiechu, skłonią do chwili spokojnej refleksji.

            • Emp@tyczna klasa - Misja nr 5

            • W ramach marcowej misji projektu w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny pod hasłem "Empatia wokół nas", w którym udział wzięli najmłodsi uczniowie. Empatia to między innymi zdolność do współodczuwania, umiejętność postawienia się w sytuacji innego człowieka. Empatia kształtuje osobowość i dojrzałość emocjonalną już w młodym wieku. Jej przeciwieństwem jest egocentryzm. Misje projektu mają na celu nauczenie się dostrzegania innych osób w potrzebie, także pomoc zwierzętom oraz zwrócenie uwagi na problemy naszej planety. Zachęcamy do obejrzenia nagrodzonych prac. Konkurs zorganizowała pani pedagog kl. 1-3 Beata Głowiak.

            • Konkurs wielkanocny

            • We wtorek 28 marca w naszej szkole odbył się konkurs wielkanocny. Uczniowie wykonali prace w dwóch kategoriach wiekowych i tematycznych: klasy 4-5 – kartkę świąteczną, klasy 6-8 – palmę. 

              Po przeanalizowaniu prac pod kątem zgodności z tematem, estetyki wykonania oraz ogólnego wrażenia artystycznego nagrody i wyróżnienia otrzymali:

               – w kategorii „Kartka wielkanocna” – Szymon Kuczma (I m.), Wiktoria Nowak (II m.), Mateusz Krupa (III m.), wyróżnienia – Filip Hęclik, Oliwia Czarnota, Oliwier Nawojski;

              – w kategorii „Palma wielkanocna” – Lena Jerszów (I m.), Natalia Koc (II m.), Maja Kawalec (III m.), wyróżnienia – Oliwia Pańczak, Magdalena Dubiel, Julia Misiewicz.

              Organizatorki konkursu – p. I. Brzeżawska, R. Kosińska-Krochmal, A. Wąs dziękują wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie za podtrzymywanie tradycji świątecznych i wykonanie pięknych prac oraz gratulują ciekawych pomysłów.

            • Pokaz historyczny grupy Rekonstrukto

            • W piątek, 24 marca br. naszą szkołę odwiedziła grupa rekonstrukcyjna: Rekonstrukto z Lublina. Podczas pokazu przedstawione zostały zagadnienia związane z tematyką powstania styczniowego. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak byli uzbrojeni polscy powstańcy oraz jaką trudność sprawiało stosowanie określonej broni. Oprócz rysu historycznego, uczniowie doświadczyli również musztry wojskowej na wesoło oraz zakuwania w kajdany. Pokaz bardzo się wszystkim podobał.

              Inicjatorkami spotkania były: p. Beata Chwistek i p. Irena Brzeżawska

            • Europa mój dom - Królestwo Danii

            • Kolejnym krajem, z którym zapoznali się uczniowie kl. 2a była Dania. Kraj ten słynie przede wszystkim z klocków Lego, więc nie mogło ich zabraknąć na zajęciach.  Młodzi, wirtualni podróżnicy zobaczyli wiele ciekawych miejsc oraz wzbogacili swoją wiedzę o ogromną ilość ciekawostek. I tym razem, zwiedzając najmniejsze państwo skandynawskie było artystycznie, naukowo i smakowicie. Przygotowane przez mamę Bartosza kanapki (smorrebrod), drugoklasiści zjedli posługując się sztućcami, wg tradycji Duńczyków. W fascynującą podróż do ojczystego kraju Andersena wychowanków zabrała p. Beata Głowiak.

            • Dzień Kolorowej Skarpetki

            • 21 marca przypada pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. To także Światowy Dzień Zespołu Downa, nazywany inaczej Dniem Kolorowej Skarpetki. „Święto” obchodzone jest na całym świecie od 2006 roku i jest uznawane za wyraz wsparcia dla osób z zespołem Downa oraz akceptacji ich odmienności. Zespół Downa to choroba, która jest wynikiem obecności trzeciego chromosomu w 21 parze. Stąd, nieprzypadkowo, data 21.03. Dodatkowo, trzeci chromosom ma kształt skarpetki.

              Wiele osób tego dnia zakłada kolorowe skarpetki nie do pary. Nasza szkoła przyłączyła się do tej akcji.

            • Rekrutacja ósmoklasistów do Programu Stypendialnego Horyzonty

            • Informujemy o zbliżającym się zakończeniu rekrutacji ósmoklasistów do Programu Stypendialnego Horyzonty. Tylko do 31 marca uczniowie klas 8 z Gminy Krasne mogą ubiegać się o stypendium na naukę w najlepszych szkołach w Polsce, z którymi współpracujemy. Uczniom z województwa podkarpackiego proponujemy naukę w I LO. im. Mikołaja Kopernika w Krośnie. W ramach stypendium uczeń ma zapewnione finansowanie przez cały okres nauki w szkole średniej, zakwaterowania w bursie, wyżywienia, kursów językowych, opłat za komunikację miejską oraz dofinansowanie do wycieczek szkolnych. Finansowe wsparcie dotyczy także rozwijania pasji i zainteresowań, wyjazdów wakacyjnych i feryjnych oraz udziału w ciekawych warsztatach.

              O stypendium mogą ubiegać się ósmoklasiści z miejscowości do 30 000 mieszkańców, którzy planują naukę w jednej ze szkół średnich współpracujących z Fundacją EFC, a średni miesięczny dochód w rodzinie nie przekracza 1700 zł netto na osobę.
              Jak wygląda proces rekrutacji? Kim są koordynatorzy i koordynatorki programu? O tym wszystkim można przeczytać na stronie www.efc.edu.pl/programy/horyzonty

            • Dzień bez plecaka - 21.03.2023

            • Zwyczaj obchodów DNIA BEZ PLECAKA pochodzi z USA, gdzie dzieci w ten dzień przychodzą do szkół bez plecaków, a swoje książki i zeszyty przynoszą w innych torbach lub po prostu w rękach. Dzień ten ma na celu zwiększenie świadomości trudnych warunków bytowych, a także problemów z dostępem do edukacji milionów uczniów w wielu zakątkach świata. Często zdarza się, że dzieci muszą chodzić do szkoły pieszo, trzymając rzeczy w rękach, ponieważ nie stać ich nawet na plecak. DZIEŃ BEZ PLECAKA wymyślony został przez amerykańską aktywistkę i założycielkę fundacji - MONGAI FANKAM. Autorka pomysłu będąc dzieckiem, podróżowała razem z matką do Kamerunu, gdzie szybko zorientowała się, jakie trudności spotykają inne dzieci. 
              Organizatorzy Dnia BEZ PLECAKA w naszej szkole: klasa 7 a z wychowawcą panią Justyną Stachurą, klasa 6b z wychowawcą panią Dagmarą Świrad.

            • Festiwal Piosenki Dziecięcej

            • Po raz kolejny, pierwszego dnia wiosny, odbył się w naszej szkole Festiwal Piosenki. Wzięli w nim udział uczniowie z klas 1-3. Każdy uczestnik wykonał piosenkę z repertuaru dziecięcego. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

              Klasa 1a   I miejsce  Weronika Szokało

                                II miejsce Zlata Ved

                                III miejsce Adam Socha

              Klasa 1b   I miejsce Kornelia Kunysz

                                II miejsce Tymon Frańczak

                                III miejsce Diana Król

              Klasa 2a   I miejsce Amelia Czachur

                                II miejsce Emilia Zarychta

                                III miejsce Nadia Czternastek

              Klasa 2b   I miejsce  Rita Paśkiewicz

                                II miejsce Laura Kuczma

                                III miejsce Patrycja Sadoń

              Klasa 3a    I miejsce Hanna Przytuła

                                II miejsce Sebastian Dudek

                                III miejsce Julia Kołacz

              Klasa 3b    I miejsce Izabela Skoczylas

                                II miejsce Tymon Szmuc

                                III miejsce Wiktor Potaczała

               Nagrodę publiczności zdobyła Patrycja Sadoń z klasy 2b.

              Organizatorki: pani Beata Lutecka i pani Katarzyna Świerk serdecznie dziękują i gratulują wszystkim wykonawcom.

            • Laboratoria Przyszłości

            • Nasza szkoła nieustannie stara się rozbudzać w wychowankach ciekawość do nauki. Zachęcamy uczniów do podejmowania wysiłku i próbowania nowych rzeczy, odkrywania zależności i poszerzania horyzontów. W świecie nowoczesnych technologii i powszechnej cyfryzacji pożądane są cechy takie jak: odwaga, kreatywność, innowacja, pasja do działania i niestandardowe myślenie. W związku z powyższym od marca pani pedagog Beata Głowiak realizuje zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia uczniów z wykorzystaniem LEGO® Education SPIKE™ Essential. Nasi uczniowie już stawiają pierwsze kroki w programowaniu za pomocą bloków z ikonami i poleceniami słownymi sprzętu, takiego jak: inteligentny Hub, silniki, matryca świetlna oraz czujnik kolorów. Wspaniale współpracują ze sobą w celu znalezienia kreatywnego rozwiązania zadania oraz dopracowują je metodą prób i błędów.

            • Dzień Mózgu

            • 18 marca obchodzony jest Europejski Dzień Mózgu, zatem to doskonała okazja, by przybliżyć uczniom wiedzę na temat tego niezwykłego organu i zintegrować całą społeczność szkolną, zapraszając do wspólnej zabawy. Wykorzystanie nowatorskich technologii, narzędzi oraz propozycje ciekawych aktywności z pewnością zainspirowały uczniów do poszerzania wiedzy na temat mózgu. Bo przecież nie od dziś wiadomo, że nauka poprzez zabawę jest najskuteczniejszym sposobem zdobywania wiedzy. A przecież nie ma nic gorszego niż MÓZG NA L4. Koordynatorkami szkolnego wydarzenia były panie: B. Głowiak i A. Machalska.

            • Sukces uczennicy klasy 8b

            • Uczennica Aleksandra Afonja wzięła udział w XXV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Ludzie ludziom zgotowali ten los”, organizowanym przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Oświęcimiu. Miło nam poinformować, że praca plastyczna Oli zakwalifikowana została do międzynarodowej wystawy pokonkursowej.

              Opiekę nad uczennicą sprawowała p. I. Brzeżawska

            • Klasy czwarte na Wojskowych Targach Służby i Pracy

            • 17 marca 2023 r. klasy czwarte wzięły udział w Wojskowych Targach Służby i Pracy. Uczniowie mieli okazję poznać niezwykle ciekawą ofertę wystawienniczą. Najbardziej spodobał im się wykrywacz metali, czołg i robot. Niektórzy spróbowali swoich sił w wirtualnej strzelnicy. Każdy otrzymał pamiątkowe gadżety, a na koniec wszyscy posilili się tradycyjną wojskową strawą, czyli słynną grochówką. Dzięki spotkaniu z przedstawicielami społeczności żołnierskiej nasi uczniowie mieli okazję poznać nie tylko sprzęt, ale także idee i specyfikę służby w Wojsku Polskim, którego imię nasza szkoła z dumą nosi.

              Wyjazd zoorganizowały wychowawczynie klas czwartych, p. Irena Brzeżawska i p. Monika Krasny.

    • Kontakty

      • Zespół Szkół w Malawie
      • szkoła 172300315 przedszkole 172300320 intendent 172300321
      • Malawa 199 A 36-007 Krasne Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych