Nawigacja

 • Wyniki Memory Master 2019

  Wyniki Memory Master 2019

  Uczniowie klas IV-VII po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego MEMORY MASTER. Laureatami II stopnia zostali: Jonasz Biskup, Aleksandra Afonja (kl.IV), Igor Domowicz, Aleksandra Dudek, Nikola Ziaja (kl.VI), Jakub Pańczak (kl.VII). Laureaci III stopnia to: Szymon Gugała (kl.IV), Monika Belcyr, Weronika Kędzior, Zuzanna Bartkowicz (kl.V), Michał Jarosz, Sebastian Kuśnierz i Alicja Brzózka (kl.VI). Wyróżnienie otrzymali: Milena Szczepańska, Szymon Czech, Zofia Zapaśnik, Patrycja Szczepańska (kl.V) i Oliwia Szarek (kl.VII). Koordynatorem konkursu jest pani Beata Chwistek.

 • Zawody snowboardowe

  Snowboardziści z Podkarpacia po raz kolejny brali udział w ogólnopolskich eliminacjach do OOM 2019. 17.01.2019 r. rozegrane zostały także zawody Pucharu Polski. Reprezentant naszej szkoły - mistrz olimpijski z 2018 roku, Michał Wilk, również tym razem pokazał formę i klasę, zajmując w SL 2. miejsce, a w PGS - złoty medal. Pozostali zawodnicy: Mateusz Wilk, Amelia Stachura i Marcin Korab uplasowali się kolejno na 8., 8. i 6. miejscu. Gratulujemy i czekamy na następne miłe niespodzianki.

  Puchar Polski GS # 3 - wyniki     Puchar Polski GS # 4 - wyniki

 • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych na rok szk. 2019/2020

  Uczniów klas VIII SP oraz III G zapraszamy do zapoznania się z terminami i kryteriami Rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych na rok szk. 2019/2020.

          prezentacja

 • Audycja szkoły muzycznej YAMAHA - instrumenty perkusyjne świata

  Powszechnie wiadomo, że muzyka łączy się z innymi dziedzinami sztuki, m.in. z plastyką, literaturą, tańcem, filmem. Ale czy ma coś wspólnego z geografią? Okazuje się, że tak! A to za sprawą prowadzących kolejną audycję Szkoły Muzycznej Yamaha. Byli to: Paulo Bomfim – muzyk, gość specjalny z Brazylii oraz Karol Stelmach, który z ogromną pasją opowiadał o instrumentach perkusyjnych świata. W dniu 15 stycznia 2019 roku (wtorek) uczniowie klas I-VII SP zapoznali się z nieznanymi do tej pory instrumentami, należącymi do grup idiofonów i membranofonów.  Po raz kolejny przekonali się, że instrumenty mogą pełnić różne funkcje: ostrzegać przed niebezpieczeństwem czy nawet „leczyć” swoim brzmieniem. Spotkanie zorganizowała Justyna Stachura.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Szkolny Konkurs Bożonarodzeniowy

  Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole można było podziwiać stroiki na stół wigilijny, kartki świąteczne, bombki choinkowe oraz ozdoby w barwach patriotycznych. Prace te wykonali uczniowie klas IV-VII SP na Szkolny Konkurs Bożonarodzeniowy. Stanowiły one dekorację holu oraz sali gimnastycznej podczas spotkania wigilijnego. Zwycięzców konkursu świątecznego wyłoniło jury złożone z pracowników szkoły, a nagrody wręczył laureatom p. dyrektor J. Żyłka wraz z  p. D. Świrad - opiekunką Samorządu Uczniowskiego. Konkurs zorganizowały panie: I. Brzeżawska, R. Kosińska - Krochmal, A. Wąs.   Wyniki

 • Ogólnopolski konkurs "Ekochoinka"

  Z początkiem Nowego Roku 2019 r. uczniowie kl. 1 a otrzymali przesyłkę z Warszawy z atrakcyjnymi pomocami edukacyjnymi. Nasi wychowankowie otrzymali wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym Ekochoinka. Nadrzędnym celem konkursu było kształtowanie postaw proekologicznych promujących ideę segregacji odpadów, recyklingu i upcyklingu odpadów. Organizatorem Konkursu była Fundacja Korporacyjna Rozwoju Społeczeństwa Ekologicznego Eko Cykl z siedzibą w Warszawie. Pierwszoklasiści przygotowali pracę konkursową pod kierunkiem wychowawczyni p. Beaty Głowiak. Gratulujemy!

 • Spotkanie z rodzicami

  Zapraszamy rodziców na spotkanie z wychowawcami klas, które odbędzie się 10 stycznia 2019 r. (czwartek).

  klasy: I - VI SP – godz. 16.30;

  klasy: VII, VIII SP oraz III G – godz. 17.00.

 • Telewizja szkolna

  Telewizja szkolna

  W grudniu 2018 r. w naszej szkole rozpoczęła działalność telewizja TvZS Malawa. Zapraszamy do obejrzenia Wiadomości szkolnych z uroczystości i wydarzeń szkolnych z I półrocza 2018/2019 roku.

  Wiadomości szkolne  - film

 • Plastyczny Konkurs Bożonarodzeniowy dla klas I-III SP

  W świątecznej atmosferze, 21 grudnia  2018 r., 17 uczniów klas młodszych odebrało z rąk pani wicedyrektor Justyny Stachury nagrody w szkolnym Konkursie Bożonarodzeniowym. Konkurs zorganizowały panie: Renata Fortuna i Beata Lutecka. Nagrody ufundowała Rada Rodziców. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.

 • Rodzinne warsztaty świąteczne

  Święta Bożego Narodzenia to święta rodzinne sięgające tradycjami dawnych czasów, święta najważniejsze dla Polaków i jednocześnie najbogatsze w tradycje. Aby ten czas oczekiwania, który rodzi radość i dobroć w sercu każdego człowieka był jeszcze przyjemniejszy i piękniejszy w klasie 1a odbyło się wyjątkowe spotkanie z udziałem rodziców. Spotkanie rozpoczęło się od programu artystycznego w wykonaniu pierwszoklasistów - w roli głównej pantomima, podczas jej prezentacji, dzieci starały się zobrazować nasz współczesny, trochę zabiegany świat, nasze codzienne życie. Następnie były płynące z głębi serca życzenia, opłatek-symbol chleba i wzajemnej życzliwości, wieczerza wigilijna z barszczem, pierogami i rybą, prezenty pod choinką oraz wspólne śpiewanie kolęd. W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe - rodzinne rękodzieło - piękne ozdoby świąteczne. Takie spotkania integrują, wzmacniają więź z rodziną i placówką, są atrakcyjnymi wydarzeniami i okazją do wspólnych zabaw inspirowanych bożonarodzeniową tradycją. Przedsięwzięcie odbyło się w atmosferze radości, akceptacji i w prawdziwie świątecznym, ciepłym nastroju.

 • Świąteczny łańcuch dobroci

  21 grudnia 2018 r. uczniowie klasy 1a przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Łańcuch dobra”, której organizatorem jest Stowarzyszenie Pro Salute. Akcja dotyczy bicia rekordu długości łańcucha choinkowego z papieru. A to wszystko dla dzieci z dystrofią mięśniową, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i Stowarzyszenia. Idea bicia rekordu to zadanie symboliczne – ma pokazać dzieciom z dystrofią, że nie są samotne w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi o wielkich sercach, którzy są z nimi, którzy wierzą w nich, są dla nich wsparciem i którzy też podejmują trud walki, może nie z nieuleczalną chorobą, ale z dużym wyzwaniem, jakim jest stworzenie możliwie jak najdłuższego łańcucha. Pierwszoklasiści z przyjemnością wykonali papierowy łańcuch o długości 35m. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że pomaganie jest fajne!

 • Przesyłka od Tajemniczego Mikołaja

  Tuż przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy 1a we wspaniały sposób poczuli smak i klimat świąt dzięki Tajemniczemu Mikołajowi. Pierwszoklasiści byli bardzo pozytywnie zaskoczeni, bo otrzymali przesyłkę z nowymi grami. Dzięki ogólnopolskiej akcji, otrzymaliśmy gry, które z pewnością okażą się jedynymi z ulubionych i powiększą nasze szkolne zbiory. Patronat nad akcją objęły serwisy ZnadPlanszy, Games Fanatic i Board Game Girl. Bardzo dziękujemy firmie REBEL za świetny pomysł i wsparcie w ramach programu „Szkoły Grają”.

 • Idą Święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj!

  Pod takim hasłem odbyła się w naszej szkole przedświąteczna akcja, mająca na celu ożywienie zapominanej tradycji wysyłania życzeń za pomocą kartek świątecznych. W kampanię zaangażowała się cała szkoła. Najmłodsi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Powstały niesamowite kartki, które mają szansę być wydane w formie kartek pocztowych w kolejnej edycji kampanii. Natomiast starsi uczniowie pisali świąteczne życzenia w języku polskim, angielskim i niemieckim. Poprzez własnoręcznie napisane kartki podkreślamy, jak ważni są dla nas bliscy, to szansa by przekazać im w prosty sposób to, co czujemy. Nasi uczniowie nie zapomnieli też o tych, którzy w święta często czują się samotni. Część kartek została wysłana do Weteranów Wojny. Mamy nadzieję, że taki drobny gest choć trochę ociepli święta i sprawi im radość. Wspólnie rozesłaliśmy około 500 kartek! Całe wydarzenie odbywało się w ramach ogólnopolskiej kampanii z ramienia Fundacji Dbam o Swój Zasięg. Szkolnymi koordynatorkami akcji były panie: Beata Głowiak i Dagmara Świrad.

 • Wigilia szkolna 2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wigilia szkolna 2018.

 • Konkurs Bożonarodzeniowy

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs Bożonarodzeniowy.

 • Kiermasz Bożonarodzeniowy

  W dniu 12 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. W przygotowanie kiermaszu włączyli się nauczyciele i dzieci ze świetlicy szkolnej przekazując własnoręcznie przygotowane ozdoby. Dzieci były bardzo szczęśliwe, że ich ozdoby rozeszły się błyskawicznie. Kiermasz cieszył się dużym powodzeniem. Wszystkie przygotowane ozdoby świąteczne zostały sprzedane w ciągu jednego dnia. Za uzyskane pieniądze zostały zakupione kolejne gry planszowe, pojemniki na klocki, przybory papierniczo - plastyczne. Wszystkim rodzicom, dzieciom serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe i za to, że zawsze możemy na Was liczyć.

 • Akcje charytatywne w Zespole Szkół w Malawie w roku szkolnym 2018/2019

  Działalność charytatywna w naszej szkole od lat stanowi ważny element wychowawczy w kształtowaniu postaw dzieci i młodzieży. Będąc przekonani o słuszności słów wielkiego pedagoga, Janusza Korczaka, że „młodość jest szlachetna”, angażujemy naszych wychowanków w różne akcje i projekty, których ideą jest pochylanie się nad słabszymi od siebie i niesienie pomocy potrzebującym.

  Akcje charytatywne

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół w Malawie
  Malawa 199 a
 • szkoła 172300315
  przedszkole 172300320

Galeria zdjęć