Realizujemy

MISTRZOSTWO I WICEMISTRZOSTWO POLSKI 2018 w SNOWBOARDZIE DLA UKS MALAWA

Najnowsze wiadomości

• 16 czerwca 2018r. (sobota) w Ustrzykach Dolnych odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu narciarskiego 2017/18. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, między innymi:
    *Apoloniusz Tajner - Prezes Polskiego Związku Narciarskiego
    *Józef Szymbara -  Prezes Podkarpackiego Okręgowergo Związku Narciarskiego
    *Bartosz Romowicz -  Burmistrz Ustrzyk Dolnych
    *Jarosław Reczek - Kierownik w Departamencie Oświaty i Sportu Urzadu Marszałkowskiego
    *Bogdan Ferenc -  Przewodniczący - Rady Miejskiej w Ustrzykach Dolnych
    *Ryszard Urban - Przewodniczący Rady Powiatu Bieszczadzkiego.

Goście pogratulowali i podziękowali najlepszym zawodnikom, podsumowali działania, starty sportowców w najważniejszych imprezach narciarskich i jednocześnie zaprezentowali zamierzenia w zakresie rozwoju narciarstwa, poprawy bazy sportowej i wielu innych planów zmierzających do podniesienia poziomu narciarstwa w naszym regionie.
    Wyróżnienia i gratulacje również naszym zawodnikom wręczał pan Apoloniusz Tajner.

• We wtorek 12 czerwca 2018r. uczniowie klasy II SP pod opieką wychowawczyni i kilku mam wyruszyli na wycieczkę do parku nauki i rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim. Odwiedzili tam Laboratoria Wiedzy: Zoom Natury, Runo Leśne, Awifauny i Troposfery oraz Energii i Recyklingu. Mogli podziwiać różne gatunki fauny i flory, słuchać śpiewu ptaków, poznać ich zwyczaje. Obejrzeli prezentacje zjawisk zachodzących w najcieńszej warstwie atmosfery oraz ekspozycję przekazującą informacje na temat różnych rodzajów, źródeł oraz sposobów wykorzystania energii. Najbardziej ekscytujące były badania naukowe z wykorzystaniem umieszczonych na stanowiskach mikroskopów. Bardzo zabawne były warsztaty „Miedzy nami jaskiniowcami - archeologia na wesoło”. Po smacznym obiedzie wszyscy udali się do parku linowego na wspólną zabawę. To był niezapomniany dzień.

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Komers 2018.

• W dniu 14 czerwca 2018 r. uczniowie klasy trzeciej gimnazjum wraz z dyrekcją, wychowawcą oraz nauczycielami bawili się na tradycyjnym  Komersie.

• W czwartek, 14 czerwca br. klasy IV wzięły udział w wycieczce szkolnej. Na początek chętni uczniowie przespacerowali się malowniczą ścieżką wśród wilgotnego lasu, aby podziwiać ogromne Kamienie Brodzińskiego. Kolejnym etapem był zamek w Wiśniczu Nowym, założony przez Kmitów, będący  następnie w posiadaniu m. in. Stadnickich, Potockich wreszcie Lubomirskich. Ostatnim, najciekawszym punktem wyjazdu było zwiedzanie kopalni soli w Bochni. Nasi uczniowie po zjeździe szybem w dół na głębokość 212 metrów przenieśli się w czasie do roku 1248, kiedy to po raz pierwszy zaczęto wydobywać sól w kopalni. Podczas zwiedzania  „spotkali”: Bolesława Wstydliwego, Kazimierza Wielkiego, kupców genueńskich, Augusta Sasa oraz górników z różnych epok wykonujących swoją pracę. W czasie spaceru zawiłymi tunelami uczniowie dowiedzieli się czym jest solanka, warzenie soli, bałwan solny, obejrzeli liczne narzędzia używane w kopalni oraz poznali różne sposoby wydobycia soli. Mieli nawet okazję przejechać się podziemną kolejką i popłynąć łodzią solnym kanałem. Można było lizać słone ściany, a sól była wszędzie, na dodatek słona… Na koniec uczniowie kupili „słone” pamiątki i zjedli obiad (na szczęście frytki nie były przesolone…). Pomysł wyjazdu i organizacja - p. Monika Krasny, opiekę nad dziećmi sprawowali p. Irena Brzeżawska i p. Stanisław Tabasz.

• 8 czerwca 2018 r. w świetlicy szkolnej odbyło się podsumowanie całorocznego wewnątrzszkolnego konkursu o tytuł „Lidera zbiórki baterii”. Celem konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów, zwłaszcza baterii oraz uświadamianie i utrwalanie zachowań proekologicznych. Tytuł UCZNIA - LIDERA ZBIÓRKI BATERII zdobyła Lena Jerszów. Do grona najaktywniejszych zbieraczy baterii należą również: Zofia Bałchan, Julia Litwin, Jan Bartkowicz, Maciej Bazan, Oskar Wiśniowski i Filip Łagodziński. Szkolni liderzy otrzymali dyplomy PRZYJACIELA PRZYRODY oraz nagrody rzeczowe. Łącznie zebraliśmy ponad 400 kg zużytych baterii. Organizator konkursu p. Beata Głowiak dziękuje wszystkim uczniom, którzy włączyli się w zbiórkę i zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu w nowym roku szkolnym.

• Jest nam miło poinformować, że uczennice kl. IV w składzie: Katarzyna Bonowicz, Wiktoria Dołęga, Martyna Czarnik, Zofia Gawryjołek, Kalina Łagodzińska pod kierunkiem p. Beaty Głowiak wzięły udział w konkursie, który był częścią 5. Edycji programu edukacyjnego pod nazwą PORCJA POZYTYWNEJ ENERGII, zdobywając III miejsce w Polsce. Organizatorem konkursu był Crispy Natural w Kaliszu. Patronat honorowy nad programem objął Rzecznik Praw Dziecka. Od lat patronami merytorycznymi są także: Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu UP w Poznaniu, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Celiakię Przekreślony Kłos. Patronami medialnymi zostały magazyny: „Twój Junior”, „Baby Junior”, „Życie Szkoły”, „Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne”, „Mały Uczeń”. Partnerem głównym jest marka Disney. Program został przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych na terenie całej Polski i obejmował takie dziedziny jak nauka, kultura i sztuka. Głównym celem konkursu była edukacja i kształtowanie u dzieci, ich rodziców i nauczycieli właściwych nawyków żywieniowych i zdrowego stylu życia. Projekt jednocześnie aktywizował szkołę do podejmowania tematu o znaczeniu społecznym, przekazywał wiedzę, ale także pozwalał budować indywidualne umiejętności każdego z uczniów. Nagrodą dla szkoły jest Grant w wysokości 2000 zł, który zostanie przeznaczony na pomoce dydaktyczne oraz karty podarunkowe na zakup sprzętu sportowego dla zespołu konkursowego.

Czwartek 21.06.2018

• Zespół Szkół w Malawie