Realizujemy

AKCJE CHARYTATYWNE W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Najnowsze wiadomości

• Wyniki Memory Master 2019

Uczniowie klas IV-VII po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego MEMORY MASTER. Laureatami II stopnia zostali: Jonasz Biskup, Aleksandra Afonja (kl.IV), Igor Domowicz, Aleksandra Dudek, Nikola Ziaja (kl.VI), Jakub Pańczak (kl.VII). Laureaci III stopnia to: Szymon Gugała (kl.IV), Monika Belcyr, Weronika Kędzior, Zuzanna Bartkowicz (kl.V), Michał Jarosz, Sebastian Kuśnierz i Alicja Brzózka (kl.VI). Wyróżnienie otrzymali: Milena Szczepańska, Szymon Czech, Zofia Zapaśnik, Patrycja Szczepańska (kl.V) i Oliwia Szarek (kl.VII). Koordynatorem konkursu jest pani Beata Chwistek.

• Zawody snowboardowe

Snowboardziści z Podkarpacia po raz kolejny brali udział w ogólnopolskich eliminacjach do OOM 2019. 17.01.2019 r. rozegrane zostały także zawody Pucharu Polski. Reprezentant naszej szkoły - mistrz olimpijski z 2018 roku, Michał Wilk, również tym razem pokazał formę i klasę, zajmując w SL 2. miejsce, a w PGS - złoty medal. Pozostali zawodnicy: Mateusz Wilk, Amelia Stachura i Marcin Korab uplasowali się kolejno na 8., 8. i 6. miejscu. Gratulujemy i czekamy na następne miłe niespodzianki.

Puchar Polski GS # 3 - wyniki     Puchar Polski GS # 4 - wyniki

• Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych na rok szk. 2019/2020

Uczniów klas VIII SP oraz III G zapraszamy do zapoznania się z terminami i kryteriami Rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych na rok szk. 2019/2020.

prezentacja

• Audycja szkoły muzycznej YAMAHA - instrumenty perkusyjne świata

Powszechnie wiadomo, że muzyka łączy się z innymi dziedzinami sztuki, m.in. z plastyką, literaturą, tańcem, filmem. Ale czy ma coś wspólnego z geografią? Okazuje się, że tak! A to za sprawą prowadzących kolejną audycję Szkoły Muzycznej Yamaha. Byli to: Paulo Bomfim – muzyk, gość specjalny z Brazylii oraz Karol Stelmach, który z ogromną pasją opowiadał o instrumentach perkusyjnych świata. W dniu 15 stycznia 2019 roku (wtorek) uczniowie klas I-VII SP zapoznali się z nieznanymi do tej pory instrumentami, należącymi do grup idiofonów i membranofonów.  Po raz kolejny przekonali się, że instrumenty mogą pełnić różne funkcje: ostrzegać przed niebezpieczeństwem czy nawet „leczyć” swoim brzmieniem. Spotkanie zorganizowała Justyna Stachura.

• Szkolny Konkurs Bożonarodzeniowy

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole można było podziwiać stroiki na stół wigilijny, kartki świąteczne, bombki choinkowe oraz ozdoby w barwach patriotycznych. Prace te wykonali uczniowie klas IV-VII SP na Szkolny Konkurs Bożonarodzeniowy. Stanowiły one dekorację holu oraz sali gimnastycznej podczas spotkania wigilijnego. Zwycięzców konkursu świątecznego wyłoniło jury złożone z pracowników szkoły, a nagrody wręczył laureatom p. dyrektor J. Żyłka wraz z  p. D. Świrad - opiekunką Samorządu Uczniowskiego. Konkurs zorganizowały panie: I. Brzeżawska, R. Kosińska - Krochmal, A. Wąs.   Wyniki

• Ogólnopolski konkurs "Ekochoinka"

Z początkiem Nowego Roku 2019 r. uczniowie kl. 1 a otrzymali przesyłkę z Warszawy z atrakcyjnymi pomocami edukacyjnymi. Nasi wychowankowie otrzymali wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym Ekochoinka. Nadrzędnym celem konkursu było kształtowanie postaw proekologicznych promujących ideę segregacji odpadów, recyklingu i upcyklingu odpadów. Organizatorem Konkursu była Fundacja Korporacyjna Rozwoju Społeczeństwa Ekologicznego Eko Cykl z siedzibą w Warszawie. Pierwszoklasiści przygotowali pracę konkursową pod kierunkiem wychowawczyni p. Beaty Głowiak. Gratulujemy!

• Zapraszamy rodziców na spotkanie z wychowawcami klas, które odbędzie się 10 stycznia 2019 r. (czwartek).

klasy: I - VI SP – godz. 16.30;

klasy: VII, VIII SP oraz III G – godz. 17.00.

• Telewizja szkolna

W grudniu 2018 r. w naszej szkole rozpoczęła działalność telewizja TvZS Malawa. Zapraszamy do obejrzenia Wiadomości szkolnych z uroczystości i wydarzeń szkolnych z I półrocza 2018/2019 roku.

Wiadomości szkolne  - film

• Plastyczny Konkurs Bożonarodzeniowy dla klas I-III SP

W świątecznej atmosferze, 21 grudnia  2018 r., 17 uczniów klas młodszych odebrało z rąk pani wicedyrektor Justyny Stachury nagrody w szkolnym Konkursie Bożonarodzeniowym. Konkurs zorganizowały panie: Renata Fortuna i Beata Lutecka. Nagrody ufundowała Rada Rodziców. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.

Czwartek 24.01.2019

• Zespół Szkół w Malawie