Realizujemy

SUKCESY UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Najnowsze wiadomości

• Z okazji Dnia Kundelka w szkole zorganizowana będzie zbiórka zabawek dla zwierząt ze schroniska, np. piłki, drapaki, gryzaki i inne akcesoria dla psów i kotów. Zbiórka odbędzie się 25 października (czwartek) w godz. 7.00-9.25. Wśród uczniów, którzy przyniosą w tym dniu zabawkę zostaną rozlosowane pluszowe maskotki.

• Spotkanie z podróżnikiem - Tajlandia

W piątek, 12 października 2018 r. w Zespole Szkół w Malawie odbyło się spotkanie z podróżnikiem. Tematem wirtualnej wycieczki po egzotycznych zakątkach świata była tym razem Tajlandia. Pan podróżnik przybliżał uczniom zakątki tych dzikich okolic świata oraz zapoznawał z historią i kulturą ludzi zamieszkujących omawiany teren. Nie zabrakło również ciekawych zdjęć i rekwizytów, które zaciekawiły niejednego przyszłego poszukiwacza przygód.

• Górska wycieczka klas piątych

W dniach 10-11 października br. odbyła się dwudniowa wycieczka uczniów klas piątych w piękne polskie góry. Celem pierwszego dnia wyjazdu były Pieniny i szczyt Trzy Korony. Gdy stanęliśmy u podnóża góry - wielu miało niewyraźne miny, w trakcie wspinaczki uśmiechy gasły - pojawiała się zadyszka i zmęczenie, kiedy jednak stanęliśmy na szczycie wszyscy zgodnie stwierdzili - warto było! Nagrodą był przecudny widok, zewsząd różnorodność jesiennych barw: beże, złoto, żółcie, czerwienie i brązy, w dole połyskująca wstęga Dunajca a wokół zarysy gór. Drugi dzień wyjazdu przeznaczony był na Zakopane. Najpierw udaliśmy się na Rusinową Polanę, gdzie wszyscy mogli podziwiać grzbiety Tatr, odwiedziliśmy też Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Tatr. Następnie wjechaliśmy kolejką na Gubałówkę, tam wygrzaliśmy się w ciepłym październikowym słońcu. Na koniec zajrzeliśmy na Krupówki – spacer i zakupy były udane. „Hej góry, nase góry. Żal wracać”. Wyjazd zorganizowała p. Monika Krasny, w opiece nad grupą pomagali p. Irena Brzeżawska i p. Stanisław Tabasz.

• Akcja „BohaterON – włącz historię” w naszej szkole

W dniu 8 października br. uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w ogólnopolską kampanię „BohaterON – włącz historię”. Akcja miała na celu zachowanie pamięci o Powstaniu Warszawskim, uhonorowanie jego bohaterów i nawiązanie z nimi kontaktu poprzez wysłanie kartki. Na lekcjach historii przypomniano uczniom czym było Powstanie Warszawskie, natomiast podczas lekcji wychowawczej nasi uczniowie mieli przygotować kartki pocztowe dla wybranych Powstańców pisząc pozdrowienia i słowa uznania oraz ozdabiając całość małymi rysunkami. W sumie napisano 210 kartek pocztowych, które będą przesłane do żyjących jeszcze Powstańców za pośrednictwem Fundacji Sensoria. Koordynatorkami akcji w szkole były panie: I. Brzeżawska i B. Makuch - Olech.

• Audycja Szkoły Muzycznej YAMAHA

W dniu 9 października 2018 roku (wtorek) w naszej szkole odbyła się pierwsza audycja muzyczna w ramach cyklu „Bawimy się muzyką …” , którą przeprowadzili nauczyciele Szkoły Muzycznej YAMAHA. Tematem spotkania były instrumenty dęte drewniane, takie jak saksofon i klarnet oraz ich odmiany. Uczniowie z klas I-VII mogli usłyszeć „na żywo” poszczególne instrumenty, a także zagrać na stroiku – najpierw solo, a później w duecie. Dowiedzieli się wielu interesujących informacji na ich temat, np. dlaczego saksofon należy właśnie do tej grupy. Niektórzy podopieczni wykazali się dużą wiedzą dotyczącą instrumentów – nawet pan prowadzący audycję był mile zaskoczony. Spotkanie zorganizowała pani Justyna Stachura.

• Sukces pierwszoklasistów w ogólnopolskim konkursie

10 października 2018 r. uczniowie kl. 1a otrzymali pokaźne przesyłki z nagrodami za zajęcie II miejsca w ogólnopolskim konkursie muzycznym „Twój teledysk Olek i Ada” - promujący nowy cykl wydawniczy Grupy MAC S.A. z siedzibą w Kielcach. Materiał konkursowy został przygotowany w trakcie trwania wakacji. Pierwszoklasiści otrzymali: Robota Photona w wersji Full 10 wraz z tabletem i innymi akcesoriami niezbędnymi do nauki programowania oraz ładnie ilustrowane książki edukacyjne. Gratulacje dla najmłodszych uczniów naszej szkoły oraz wychowawczyni p. B. Głowiak.

• Jesienny event rodzinny „MAMA, TATA, JA I LATAWIEC”

6 października 2018 r. w kl. 1 miała miejsce ciekawa inicjatywa promująca ruch na świeżym powietrzu pod hasłem „Mama, tata, ja i latawiec”. Celem spotkania było promowanie aktywnego wypoczynku, zachęcenie do wspólnej zabawy całych rodzin i pokazanie, że każda pora roku jest dobra na aktywne spędzenie wolnego czasu. W czasie radosnego spotkania odbyła się prezentacja oryginalnych latawców, wykonanych przez każdą rodzinę, rywalizacje sportowe dla dzieci i rodziców. Nie zabrakło wyśmienitego owocowego poczęstunku oraz domowych ciasteczek i ciasta jesiennego, czyli marchewkowego, śliwkowego i szarlotki. Dzień ten poszerzył wiedzę dzieci na temat korzyści płynących z czynnego wypoczynku, rozwinął umiejętności współdziałania w zespole, dostarczył wiele radości ze wspólnej zabawy z rodzicami, przyczynił się do integracji rodzin.  Po takiej dawce witamin, śmiechu i dobrej zabawy pierwszaki będą zdrowe, szczęśliwe i aktywne. Wychowawca kl. 1 - p. Beata Głowiak dziękuje wszystkim uczestnikom jesiennego eventu za wyśmienitą zabawę, równocześnie kieruje podziękowania dla sponsorów imprezy - Towarzystwu Ubezpieczeń Wzajemnych TUW oraz Firmie Merck.

Sobota 20.10.2018

• Zespół Szkół w Malawie